Jump to content

Cosmetizare totala


Recommended Posts

Interesante! Operatiunile depind insa foarte mult de sculele si solutiile folosite ca sa nu mai vorbim de indemanarea celui care face operatiunea astea fac ca aaceasta activitate sa fie succes total sau doar o pierdere de timp.
Link to comment
Share on other sites

ce e chestia aia ce seamana cu o plastelina si cu care freaca aia caroseria ? <_<

este un fel de argila/lut cu care se iau toate impuritatile, se inlatura micile imperfectiuni la nivelul vopselei, facand-o neteda la antingere si stralucitoare (ii reda luciul).

Mai multe aici referitoare la acest aspect. :)

Edited by Emiliannec
Link to comment
Share on other sites

pai si de unde se poate comanda ?

 

Treci pe la mine si te pot ajuta eu sa iti iei una.Sunt pe trei nivele de agresivitate si daca nu stii sa le folosesti corect poti face mai mult rau decat bine.Ele se folosesc in etapa de decontaminare inainte de polish

unde pe la tine ?<_< de unde esti ?

Link to comment
Share on other sites

Probabil e argila. Gasiti la grozadan sonax sau meguiars, pe youtube este si un clip de la sonax cum se foloseste. In principiu scoate petele/impuritatile ce nu pot fi eliminate doar prin spalare. Edited by Mups@316i
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
daca ai rabdare, scule, rabdare, solutii de curatat, rabdare, spatiu si rabdare reusesti.

ai uitat sa spui rabdare, <_< o doza seriasa de nebunie si rabdare, si vei avea asemenea rezultate. oricum, tipul a facut treaba foarte buna cu masina, i-a crescut un pic valoarea la revanzare, iti ia ochii si nu te mai uiti la alte detalii, poate mai importante.

oricum, interesant link.

Edited by Airhead
Link to comment
Share on other sites

In Sibiu pleaca de la 300 ron la un tip Calin, care e cam cel mai bun(FULL - adica interior exterior). Pretul depinde in functie de cat de mult are el de muncit. La mine asa mi-a evaluat - 300. Eu oricum fac o data la 2 saptamani un mini detailing interior acasa <_< .

 

Cum zicea cineva mai sus, nu prea merita sa o faci acasa. In primul rand achizitia la toate sculele te duce la pretul unui detailing la un profesionist. Iar ca sa iti iasa ca in topicul ala, trebuie sa o faci de cel putin 10 ori(daca nu sunt prea optimist).

 

Oricum , meserias tipul. :)

Link to comment
Share on other sites

Daca te pricepi si te documentezi putin te asigur ca se merita sa o faci la tine acasa.In primul rand ca nu exista nimeni mai atent la detalii decat tu ca doar e masinuta ta,in al doilea rand da costa mult sculele si produsele dar raman in posesia ta si poti cosmetiza masina de cate ori vrei fara sa te coste vreun ban.Eu zic ca se merita
Link to comment
Share on other sites

In Sibiu pleaca de la 300 ron la un tip Calin, care e cam cel mai bun(FULL - adica interior exterior). Pretul depinde in functie de cat de mult are el de muncit. La mine asa mi-a evaluat - 300. Eu oricum fac o data la 2 saptamani un mini detailing interior acasa <_< .

 

Cum zicea cineva mai sus, nu prea merita sa o faci acasa. In primul rand achizitia la toate sculele te duce la pretul unui detailing la un profesionist. Iar ca sa iti iasa ca in topicul ala, trebuie sa o faci de cel putin 10 ori(daca nu sunt prea optimist).

 

Oricum , meserias tipul. :)

300 de ron e un pret destul de mic pt munca depusa zic eu.. In bucuresti si-a facut cineva ceva asemanator dar nu la un pret de 600-700 ron ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.