Jump to content

kit angel eyes e36


ALEX87

Recommended Posts

Au iesit super fain!!! e bestiala!

Cineva imi zicea ca nu merge decat daca ai faruri cu lupa..

Eram dezamagit ca nu aveam faruri cu lupa...totusi ciudat ca nu am...dar infine

Si toata distractia cat te-a ajuns...ca pretul la ele am vazut ca e undeva la 2 mil juma...restu chelutielilor?

Link to comment
Share on other sites

Au iesit super fain!!! e bestiala!

Cineva imi zicea ca nu merge decat daca ai faruri cu lupa..

Eram dezamagit ca nu aveam faruri cu lupa...totusi ciudat ca nu am...dar infine

Si toata distractia cat te-a ajuns...ca pretul la ele am vazut ca e undeva la 2 mil juma...restu chelutielilor?

Merg, nu conteaza daca ai faruri cu lupa sau fara. Doar sa fie kit-ul pentru e36 (adica toate inelele sa aiba aceeasi dimensiune). In afara de kit-ul de angel si un tub de silicon transparent, nu am mai platit nimic ca le-am montat singur <_<

Link to comment
Share on other sites

Si pp ca trebuie sa dai jos sticla de la far..

E complicat de montat? Adica sunt de modificat fire ceva?

Noaptea se mai vad daca esti cu faza scurta? adik cel de pe lunga se vede dar cel de pe scurta?

Trebuiesc date jos sticlele din interior. E putin mai complicat, dar te descurci. Nu modifici nimic la fire: droser-ul se leaga direct la mufa originala si aia e. Se vad si noaptea putin daca ai luminile aprinse (mai ales daca nu ai xenon).

Link to comment
Share on other sites

Le-ai si montat la ei?

 

nu, le-am montat singur, acasa.

E simplu de montat...desfaci farul de pe masina, pe urma desfaci cu grija sticla farului.

Mare atentie sa nu pui mana pe oglinda farului.

Dupa aceea iei inelele si el lipesti, fie cum au spus unii colegi cu silicon, fie cu poxipol.Eu am mers pe varianta cu poxipol, ca la drumurile noastre nu stiu cat rezista siliconul.

Montezi inapoi sticla, si farul, legii firele drosserului la mufa pentru pozitie, si aia e tot!

 

Toate bune!

Link to comment
Share on other sites

Si eu as vrea sa-mi pun tot pe faruri fara lupa angel eyes...

Offtopic: @ALEX87, cum arata xenonun pe faruri fara lupa, nu iei blitz-uri noaptea, nu deranjeaza?

 

Ca sofer de camion nu ti-ai dat seama pana acuma de xenonul in far fara lupa? <_<

Pe-al tau l-am vazut cand nu aveai lupa, mai binea nu-l vedeam :) , ma refeream la E36 ca are totusi farul niste striatii pe scurta...scuze de offtopic :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.