Jump to content

Ce parere aveti de E60-ul asta ?


slacker

Recommended Posts

105,000 km mi se par prea multi, si 2004 e primul an in care s-a scos e60, si au fost destule probleme cu primele modele

mai asteapta sau mai strange niste bani daca tii neaparat sa iti iei ultimul model de seria 5, dar nici chiar asa de obosit.

Link to comment
Share on other sites

105,000 km mi se par prea multi, si 2004 e primul an in care s-a scos e60, si au fost destule probleme cu primele modele

mai asteapta sau mai strange niste bani daca tii neaparat sa iti iei ultimul model de seria 5, dar nici chiar asa de obosit.

 

e60 s-a scos in 2003 :)

 

masina arata bine, km mi se par putini pentru o masina din 2004, dar poate a condus-o un bunic sau a fost masina de sambata <_<

oricum e bine sa o vezi real si test la AB obligatoriu

Link to comment
Share on other sites

Tu ti-ai cumpara o masina cu peste 100k km parcursi ?

 

Uite mentalitatea romaneasca din cauza careia se practica datul km inapoi! Raspunsul e DA, de ce nu?

probabil pentru ca nu e in tema cu rasa bmw. sincer, nici eu nu mi-as cumpara o skoda sau un renault cu mai mult de 50-60j de mii...

Link to comment
Share on other sites

... dupa poze arata fbine... atat interior cat si exterior... km nu-s multi la o asa masina... dar mai ales la motorul ala... s-apoi nu vorbesc de pret... daca sunt km reali si masina arata si in realitate asa ca si cum o vad eu in poze e bun pretul... acuma depinde cati sunt facuti in ro si cum a "utilizat-o" proprietarul... daca ai mai condus e60 iti dai seama in mare in ce stare e masina la primii km facuti cu ea... neaparat verificata bine :)

 

SUCCES! <_<

Link to comment
Share on other sites

Tu ti-ai cumpara o masina cu peste 100k km parcursi ?

 

Pai... tu cumperi masina sau kilometrii masinii? <_<

 

On topic: masina arata super ok, cel putin in poze. Arata ingrijit si interiorul. Am o vaga impresie ca si cunosc masina, doar din vedere...

Edited by alex mihalciuc
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te duci sa o vezi sa o pui pe tester si atunci te decizi. E adevarat ca BMW SH in Romania si totul sa fie OK mai greu...sau poate sunt eu mai sceptic. In ceea ce priveste anul si nr. de km pot sa zic ca eu am un 530i E60 din 2003 are 104.000km si nu are nici o problema dar a fost luata direct din Germania. Masina arata si se comporta foarte bine. Probabil am sa o prezint mai in detaliu pe forum sau sper sa imi fac timp sa vin la o intalnire sa o vedeti live. Deci anul si km mi se par foarte OK daca nu sunt alte chestii ascunse.

 

P.S. Si a mea e negra cu interiorul bej si pot sa spun cu mana pe inima ca mi se pare cea mai frumoasa combinatie. Pretentioasa dar "ochioasa".

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Tu ti-ai cumpara o masina cu peste 100k km parcursi ?

 

Uite mentalitatea romaneasca din cauza careia se practica datul km inapoi! Raspunsul e DA, de ce nu?

 

 

 

Luati-va voi o masina (bmw) de afara sub 100K km !!!... si afara se dau km inapoi <_<

O masina de 2 ani si care are sub 100k este super suspecta, chiar si luata de la firma... si sa va explic dc: dc neamtul (olandez etc..) isi cumpara un BMW, o masina business de altfel, acesta o cumpara sa mearga cu ea, nu sa o tina in parcare (spre deosebire de romanasi care-si iau masini scumpe si le tin in fata blocului ca nu au bani de combustibil...dar stie vecinul ce masina are...)...ca n-o fi prost sa dea pe o masina 30,40,50k euro si s-o tina in parcare un an dupa care masina mai face doar jumatate din pretul de nou, ca sa nu mai zic de asigurari si de impozite de mii de euro pe an...deci pe parcursul unui an, masina sufera o depreciere foarte mare + taxe f mari si masina dc nu merge, atunci nu-si recupereaza banii... dupa parerea mea, o masina din europa care are 2 ani si nu are cel putin 150k km, este posibilsa fi fost umblat la km, indiferent de provenienta, in afara de cele company car de la reprezentantele BMW. Am vazut BMW-uri E60 in germania cu 300-500k km, care aratau acceptabil (le ia samsarul roman si da km la 80k km, ca asa-i place romanului sa vada pe comp). Apropos... AB Romania are la vanzare masini second cu km dati inapoi...nu spun din auzite... un prieten a facut un buy back cu un E60 din 2005 si 200k km, si dupa o luna am vazut masina la vanzare cu 75k km...nu mi-a venit sa cred...

 

 

Dupa parerea mea nu km de pe bord sunt importanti la achizitionarea unei masini, ci starea in care se afla masina si felul in care a fost intretinuta...o masina poate avea 300k km, bine intretinuta si sa mearga mai bine decat una la 50k km condusa de un pusti care se crede la raliuri si care nu a intretinut-o asa cum trebuie...

Link to comment
Share on other sites

Tu ti-ai cumpara o masina cu peste 100k km parcursi ?

 

Uite mentalitatea romaneasca din cauza careia se practica datul km inapoi! Raspunsul e DA, de ce nu?

 

 

 

Luati-va voi o masina (bmw) de afara sub 100K km !!!... si afara se dau km inapoi <_<

O masina de 2 ani si care are sub 100k este super suspecta, chiar si luata de la firma... si sa va explic dc: dc neamtul (olandez etc..) isi cumpara un BMW, o masina business de altfel, acesta o cumpara sa mearga cu ea, nu sa o tina in parcare (spre deosebire de romanasi care-si iau masini scumpe si le tin in fata blocului ca nu au bani de combustibil...dar stie vecinul ce masina are...)...ca n-o fi prost sa dea pe o masina 30,40,50k euro si s-o tina in parcare un an dupa care masina mai face doar jumatate din pretul de nou, ca sa nu mai zic de asigurari si de impozite de mii de euro pe an...deci pe parcursul unui an, masina sufera o depreciere foarte mare + taxe f mari si masina dc nu merge, atunci nu-si recupereaza banii... dupa parerea mea, o masina din europa care are 2 ani si nu are cel putin 150k km, este posibilsa fi fost umblat la km, indiferent de provenienta, in afara de cele company car de la reprezentantele BMW. Am vazut BMW-uri E60 in germania cu 300-500k km, care aratau acceptabil (le ia samsarul roman si da km la 80k km, ca asa-i place romanului sa vada pe comp). Apropos... AB Romania are la vanzare masini second cu km dati inapoi...nu spun din auzite... un prieten a facut un buy back cu un E60 din 2005 si 200k km, si dupa o luna am vazut masina la vanzare cu 75k km...nu mi-a venit sa cred...

 

 

Dupa parerea mea nu km de pe bord sunt importanti la achizitionarea unei masini, ci starea in care se afla masina si felul in care a fost intretinuta...o masina poate avea 300k km, bine intretinuta si sa mearga mai bine decat una la 50k km condusa de un pusti care se crede la raliuri si care nu a intretinut-o asa cum trebuie...

 

 

bati campii!

Link to comment
Share on other sites

o masina din europa care are 2 ani si nu are cel putin 150k km, este posibilsa fi fost umblat la km

Sincer si eu cred ca bati campii. O matematica simpla spune un parcurs de 75k km pe an adica 205 km/zi zi de zi. Daca nu esti cumva curier sau masochist si ai locul de munca la 100km distanta si faci asta 365 zile/an. Am petrecut ceva timp in Germania si da sunt de acord ca se merge mai mult cu masina decat in Romania (ce drumuri au dom'le <_<! ) dar in mod normal nu se ajunge la cifra asta nici sa vrei. Am stat si in sudul Californiei vreo 3 luni si acolo esti mort fara masina distante foarte mari intre orase si chiar in interiorul oraselor. Si cand mergi la supermarket nu faci 2-3 km. Mers uzual dar si excursii la greu si plimbari si ajungi la un 40k de mile/an. Pentru destinatii indepartate iei avionul si apoi rent-a-car.

Deci imi pare rau dar aceasta explicatie este probabil ca sa te faca sa te simti tu bine daca ai fost cumva sa cumperi o astfel de masina. Si DA se dau km inapoi si in Germania si sa nu mai vb. de Romania sau "vesnicii grei" de la AB.

Link to comment
Share on other sites

eu am vazut o masina cu 90 k km facuti intr-un an .. era una a echipei confidis care participa la turul frantei si era masina mecanicilor ... aia alergau intradevar 100 km /zi cel putin deoarece cam ala era un antrenament standard ...
Link to comment
Share on other sites

:) da, sigur, multi vb fara sa cunosca intradevar subiectul...

daca tot suntem la capitolul calcule si presupuneri...am si eu o intrebare... dc neamtul da 50k-60k E pe o masina, merge 50k km in 2 ani si pe urma o vinde cu 20k E??? <_<... da cred...el este un prost si cumparatorul sh este un super afacerist " care a intrevazut o oportunitate de afaceri"... :bashwall: - va fraieresc samsarii si voi puneti botul...

dar nu ma credeti pe mine... cel mai simplu... dati o cautare pe mobile si vedeti acolo km la masini de 2-3 ani vechime comparati preturile celor care au peste 150k km cu cele care au 50k km... diferenta de pret este substantiala...

simplul fapt ca tu nu faci atatia km pe an, nu inseamna ca nimeni nu face...

Edited by bimmer E60
Link to comment
Share on other sites

Spre exemplu, tatal meu a cumparat in mai 2005 un Seat Leon 1, 0km. A platit pentru ea 22.000. Astazi, masina mai are 8.000 pana sa atinga varsta de 300.000 km. Mai valoreaza 5000, poate. Masina a fost rulata in tara. Nu vad de ce in Germania ar fi imposibil... Edited by alex mihalciuc
Link to comment
Share on other sites

Nu neaparat toti nemtii isi cumpara BMW sau masina mare sa colinde tara in lung si in lat. O masina de genul asta reflecta afara un anume nivel social ( real ). Adik un bmw isi cumpera de nou un personaj care a doua zi isi mai poate permite inca o cheltuiala de 3 ori mai mre decat masina. Devalorizarea masinii nu e o paguba pt ei.. e ceva ce pur si simplu se accepta. Nu cred ca isi vand masina dupa 2-3 ani pt ca au nevoie de bani ci pentru ca ISI PERMIT. Repet .. acolo BMW, Mercedes, Audi.. sunt marci la care aspira doar partea inalta a societatii , nu ca la noi unde te mai imprumuti de la rude, mai faci rost de pe ici de pe colo de banuti si cand iti cumperi o astfel de masina ramai cu buzunarul gol si cu datorii. ( nu generalizez dar la noi asta e clientul majoritar ).

In fine..

Masina sa fie bine intretinuta.. e tot ce conteaza. Dotarile sunt un plus... astfel de masini intretinute bine live forever <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.