Jump to content

BMW -=13-MIG=- pisicutza mea agresiva


CrazyMan

Recommended Posts

Asa mai timid am venit sa imi prezint si eu pisicutza mea: MIG. Este un un e36 care sa nascut in data de 6-04-1993.

Masina am gasito la aprox 300 de km de mine in Carei Jud. Satu-Mare. Am preluat masina:

 

- cu un motor de 2 litri cu 150 de caluti la locul lor toti.

- geamuri fata si trapa electrice, fara clima, si tapitere stock

- cu stopuri smoked la fel si semnale fata si faruri cu lupa

- un casetofon stock smoked aproape pe care l-am inlocuit cu un mp3 Blaupunkt montecarlo mp28

- cu suspensi normala si arcuri rosii

- oglinzi electrice si heliomate

- jante pe 15 marca bmw cu cauciucuri de vara pe ele

-o toba sport care suna parerea mea foarte bine

 

Masina are si mici defecte pe care sper sa le repar.. deocamdata am inceput cu volanul care va fi schimbat zilele acestea, urmeaza garnitura de la culbutori pt ca scapa cev ulei la turatii mari, micile defecte de tapiterie.....

Cu timpul sper sa reusesc sa o inbunatatesc si sa o mentin cand mai bine... sunt si mici proiecte de viitor dar fiecare la vremea lor.

Cateva poze cu cu pisicutza mea agresiva 2 :-P

 

post-25524-1247516256_thumb.jpg post-25524-1247516568_thumb.jpg post-25524-1247516589_thumb.jpg post-25524-1247516634_thumb.jpg

 

post-25524-1247516657_thumb.jpg post-25524-1247516994_thumb.jpg

post-25524-1247516694_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

multumesc pt urari...

 

-intradevar spoilerele fata si spate si pragurile necesita o vopsire in culoarea caroseriei dar pe rand ca masina o am de putin timp si deocamdata lipsa finante...

 

-cat despre cotiera nu stiu ce sa zic mie mi se pare incomoda

Link to comment
Share on other sites

o sa fie interesant de stat in dreapta:D

Crede-ma, nu iti poti da seama cum ii sa stai in dreapta in masina ta... <_<

 

 

Deocamdata eu cam stiu... si vine si randul lui ca nu e singur :bashwall: Asa ca va trebui sa se obisnuiasca sa stea in dreapta in masina noastra :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

de aceea o sa primeasca Mig un frate sau o sora mai mare ca sa nu stau eu pe dreapta cand iti iei tu permisu :-D

 

asa si urmeaza a fi schimbate si bujiile saptamana care urmeaza si o revopsire a gentilor si retusari la praguri si o vopsire de inceput a pragurilor in negru

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pai in prima faza sa iti rezolvi bucatica aceeia de rugina ( nu e mare filosofie) si apoi solutia ar fi sa ti le imbraci (daca vrei) in autocolant negru de buna calitate. A mea asa e. Ai observat vreo diferenta? Si am pus la graba in toamna trecuta fara sa am toata rabdarea de pe lume. Ziceam sa ma treaca peste iarna. Si uite ca inca tine. Si cu un autocolant mai bun 2 ani nu ai treaba. Si iesi si mai ieftin clar.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.