Jump to content

Cat de des spalam masinile ?


Poll:  

281 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest poleposition
mai mult de o saptamana, cu ceara

la spalatoria cea mai apropiata de casa

in ultima vreme am fost si la Euro Tunel, dar nu am fost prea incantata

 

 

De ce? Detalii, te rog!

 

probabil ca nu i-au facut interiorul ca lumea...

Link to comment
Share on other sites

are finu-meu spalatorie... spal cam de doua ori la trei saptamani, am program de spalare VIP, nu platesc spalarea dar cam pretul spalarii il dau spaga la baiatu care o spala, si isi da interesul! oricum interiorul il mai iau o data la purecat dupa ce ajung acasa!
Link to comment
Share on other sites

2-3 ori pe sapt sau chiar mai mult, spaga intre 15-30roni(am dat si mai mult) am o culoare pe care se vede totul si ma enerveaza la culme. O spal pe unde prind (euro tunnel des) si fac intre 100 si 150km pe zi, cam la 2-3 luni revizia(Dolly stie <_< )

 

aaa, am fost ff multumit de spalatoria de la Romana-Americana (gard in gard) doar ca e 50ron parca la Suv :) , dar serviciile sunt pe masura

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca nu am masina neagra ...ar fi trebuit sa o spal zilnic ...deoarece clima in Ro e desertica si jegoasa , dupa numai 4 ore se depunde un strat de praf ....dimineata deja iti pare rau ca ai splat-o seara <_<)) si tot asa .... Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

...deoarece clima in Ro e desertica si jegoasa ...

 

 

Huh? :)

 

Clima este deºerticã, deosebit de jegoasa, vântul dominant cu pungi, praf, reziduri ...aruncate de animalele de la etaje din jurul tau ...

De ce te miri??? ti se pare ca traiesti in paradisul tropical al romaniai si eu nu stiu ? am vazut pe magheru si victoriei CHILOTI atarnati in pomi ...sa le fac o poza ?? <_<

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

eu spal zilnic, nu am optiune. las spaga 10ron.

 

<_< wow 300lei pe luna spaga + un minim de 600lei spalatu vreo 900 :unsure: si ai masina curata tot timpul :blink:

 

:)

 

fac in medie 150-200 km pe zi, niciodata singur, si e neagra. nu suport s-o vad murdara sau prafuita.

 

wow again.. faci 6000km pe luna, 72k pe an... de ce mergi asa mult, daca nu sunt prea curios :wub:

 

ontopic.. o data pe saptamana .. langa casa.. ma dispera personajele care se perinda pe acolo, dar sunt prea comod si nu am prea mult timp liber sa merg in alta parte.. in general in weekend... si las 5-10 lei in functie de cum si-au facut treaba :blink:.. niciodata nu sunt multumit de interior si nu am gasit nicio spalatorie care sa faca interiorul impecabil :bashwall:( doar daca apelezi la detailing pro poate....

 

unde o spal ma costa 15 ron + 10 ron spaga. 25 roni pe zi, asta daca fac si interiorul dar interiorul nu-l fac chiar zilnic.

900 ron spalatu pe luna e fics pics, fac plinu la 2-3 zile, si aia e 900 ron.

merg mai mult de 72k pe an ca mai am si deplasari de gen baia mare, cluj buc, austria, etc.

merg mult ca am 2 firme si sunt asociat la inca 2 si toate au puncte de lucru diferite, etc. necesita deplasari :wub:

Link to comment
Share on other sites

eu spal zilnic, nu am optiune. las spaga 10ron.

 

<_< wow 300lei pe luna spaga + un minim de 600lei spalatu vreo 900 :unsure: si ai masina curata tot timpul :blink:

 

:)

 

fac in medie 150-200 km pe zi, niciodata singur, si e neagra. nu suport s-o vad murdara sau prafuita.

 

wow again.. faci 6000km pe luna, 72k pe an... de ce mergi asa mult, daca nu sunt prea curios :wub:

 

ontopic.. o data pe saptamana .. langa casa.. ma dispera personajele care se perinda pe acolo, dar sunt prea comod si nu am prea mult timp liber sa merg in alta parte.. in general in weekend... si las 5-10 lei in functie de cum si-au facut treaba :blink:.. niciodata nu sunt multumit de interior si nu am gasit nicio spalatorie care sa faca interiorul impecabil :bashwall:( doar daca apelezi la detailing pro poate....

 

unde o spal ma costa 15 ron + 10 ron spaga. 25 roni pe zi, asta daca fac si interiorul dar interiorul nu-l fac chiar zilnic.

900 ron spalatu pe luna e fics pics, fac plinu la 2-3 zile, si aia e 900 ron.

merg mai mult de 72k pe an ca mai am si deplasari de gen baia mare, cluj buc, austria, etc.

merg mult ca am 2 firme si sunt asociat la inca 2 si toate au puncte de lucru diferite, etc. necesita deplasari :wub:

 

 

frate , cand alimentezi atat de mult primesti ceva discount-uri la benzinarii ?

Edited by slacker
Link to comment
Share on other sites

o data. cel mult de doua ori pe saptamana. si in cazuri exceptionale mai des - de exemplu saptamana trecuta am facut mai multe drumuri mai lungi - mare / munte - si dupa fiecare am spalat-o pentru ca aveam zeci de insecte in fata. daca nu le cureti rapid ai cam pus-o. cam la fel si cu gainatii... ramane vopseaua patata dupa cateva zile, asa ca rapid drum la spalatorie.

in general din comoditate o spal aproape, langa zvon - a tipului care are Seven. ocazional merg la petromv-ul de la diham sau la omv-ul din aviatiei... programul ala de 18 ron sau cat e, face toti banii... cu degresare, ceruire lichida, etc. la o spalatorie de cartier e 15 lei exteriorul si tot 15 si degresatul.

Link to comment
Share on other sites

cand am cumparat masina o spalam in fiecare saptamana; acum m-am 'linistit', o spal o data la 3 saptamani, fiind gri, nu prea se vede; mai des daca plec undeva si vreau neaparat sa arate bine

interiorul - mi-l fac singur, stau la bloc dar iese f bine cu aspirator de casa si produse de curatare pt masina, daca e cazul; nu fumez si nici nu merg f mult cu masina

spalatoria de la Brancoveanu, 15 exterior

vad ca toata lumea lasa spaga si chiar f mult; eu daca nu mi-a placut cum a iesit, n-am lasat deloc; daca am dat peste un baiat mai cu simtu' raspunderii, i-am lasat dar nu mai mult de 5lei;

Link to comment
Share on other sites

de un an de când am maºina a vãzut de vreo 3 ori spãlãtorie, restul spãlare acasã. Am un Bosch Aquatak 10, cel mai mic, dar face treabã. Spãlare o datã pe sãptãmânã.

ÂŞi cu Âşampon, n-am spĂŁlat-o niciodatĂŁ cu spumĂŁ.

ªi interiorul tot acasã Îl fac, cam la 2 sãptãmâni.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pai frate...cum sa lasi 30 de RON spaga ? chiar asa usor faci banii incat practic ii arunci ? <_<

 

bine...poate esti vreun magnat si atunci se explica :bashwall:

 

30 de roni spaga la spalatorie (cateodata si mai mult...)... hai frate :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
O data pe saptamana.O spal singur acasa deci nu dau spaga nimanui.

Uneori o spal in oras la spalatoriile automate.Spaga 0.

 

nu ai valoare... deci tre' sa lasi minim 10$ spaga ca sa fii respecat, altfel cica iti amesteca aia samponul cu acid sulfuric <_<

...ce oameni, auzi tu....

Link to comment
Share on other sites

spaga intre 15-30roni(am dat si mai mult) am o culoare pe care se vede totul si ma enerveaza la culme.

 

30 Ron ÂşpagĂŁ? :bashwall: :)

 

Este mult sau este prea putin?

Personal mi se pare aberant de mult. :unsure:

 

 

O data pe saptamana.O spal singur acasa deci nu dau spaga nimanui.

Uneori o spal in oras la spalatoriile automate.Spaga 0.

 

nu ai valoare... deci tre' sa lasi minim 10$ spaga ca sa fii respecat, altfel cica iti amesteca aia samponul cu acid sulfuric <_<

...ce oameni, auzi tu....

 

Nu las spaga decat la bar/restaurant.Atat.Nu exista alt loc unde sa las spaga.

Probabil nu am valoare. :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai frate...cum sa lasi 30 de RON spaga ? chiar asa usor faci banii incat practic ii arunci ? <_<

 

bine...poate esti vreun magnat si atunci se explica :bashwall:

 

30 de roni spaga la spalatorie (cateodata si mai mult...)... hai frate :)

Cred ca a vrut sa zica 3 ron ..nu are cum 30 ron,e exagerat de mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.