Jump to content

Ce ulei de motor imi recomandati ?


barqqsanu

Recommended Posts

Am si eu o dilema. Trebuie sa fac un schimb de ulei si nu stiu ce marca sa-i pun? Cei care ati mai pus....ce ati folosit?? Ce sa aleg dintre: valvoline, esso, hexol, mobil 1, elf ???? (10w40).

dar filtru???

Edited by barqqsanu
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o dilema. Trebuie sa fac un schimb de ulei si nu stiu ce marca sa-i pun? Cei care ati mai pus....ce ati folosit?? Ce sa aleg dintre: valvoline, esso, hexol, mobil 1, elf ????  (10w40).

dar filtru???

84484[/snapback]

 

Daca vrei sa nu iti bati joc de masina exista un singur raspuns : CASTROL :blink:

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa nu iti bati joc de masina exista un singur raspuns : CASTROL  :blink:

84499[/snapback]

Asta e o prejudecata ieftina...sunt multe uleiuri bune si mai putin cunoscute! Mai ales ca pe la noi gasesti multe castrol RS si Aral kre sunt facaturi! Un ulei foarte bun (Made in germanY) cu aditiv si kre se preteaza marfa la BMW este Liqui Molly 10W40 varianta semisintetic cu aditiv!

PS: Este jumatate din pretul Castrol RS si ai si garantia k e original

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

castrol este un ulei foarte bun,cel mai bun de la noi,si ar mai fi mobil restu sunt facaturi,daca ai un motor care merge cu 0w30,s-au 10w60 bagi castrol,dar la 10w40 merge si mobil ca este la aceasi calitate ca si castrol,eu la munca folosesc numai mobil si nu s-a plans nimeni de el.
Link to comment
Share on other sites

norbbi77.....lasa-ne tata cu mishtourile astea de 2 bani. N-ai ce face pe acasa si te mai bagi si tu in seama ??? Stim toti (sau aproape....k vad k tu nu stii) k a se plange de ceva = a reprosa ceva cu privire la un anumit lucru....asa k hai gata cu mishtoul!!
Link to comment
Share on other sites

norbbi77.....lasa-ne tata cu mishtourile astea de 2 bani. N-ai ce face pe acasa si te mai bagi si tu in seama ??? Stim toti (sau aproape....k vad k tu nu stii) k a se plange de ceva = a reprosa ceva cu privire la un anumit lucru....asa k hai gata cu mishtoul!!

84760[/snapback]

Domnul meu...nu era mishto!Nu am atata experienta incat sa fac diferenta dintre ulei si ulei.Simplu!

 

P.S.Nu sunt mistocar de felul meu.Daca asa cred unii (pentru ca poate m-am exprimat gresit) imi cer scuze!

Edited by norbbi77
Link to comment
Share on other sites

credema ca poti sa ai incredre in mobil ,este un ulei f bun

84779[/snapback]

eu raman la parerea ca nu degeaba cei de la BMW au scris pe capacul de la uleiul de motor "CASTROL",imi place sa cred ca daca ei recomanda asa ceva nu o fac degeaba... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mai baietzi....mi-am luat un filtru de ulei....ii zice EuroFil...k sa-l pun o data cu uleiul "mobil" pe care l-am cumparat. Ceea ce mi se pare ciudat...este k pe filtrul respectiv nu scrie nici unde e produs...nimic...in afara de EuroFil. Voi ce parere aveti....sa-l pun pe asta sau sa iau altul....
Link to comment
Share on other sites

cine stie ce filtru sa iei ca sa fie nasol?unul care nam auzit niciodata de firma aia ,asa poate sa fie nasol,dar sunt cazuri f rare sa fie stricat,am schimbat la filtre pana acum ,cred ca o basculanta ,dar nu am gasit nici unul nasol. Edited by enescu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.