Jump to content

525I-ul Meu


blastergod

Recommended Posts

Chestia cu consumul la benzinar este SF. Adica la diesel ca ii dai in gura, ca mergi frumos diferenta e de max 4 la suta.

La benzina e alta poveste :) 528I-ul cand mergeam frumos lua 14 iar cand mergeam cum merg, lua 22.

Asta se invarte intre 14 si 18 (aici vorbesc de orash). In afara am scos lejer 7.7 .

 

Va salut

 

PS: Nu are rost sa se discute de consum :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hamm si eu ziceam ca mie imi ia mult... intre 16-18...inseamna ca e ok si nu sunt singur :lol:

 

@blastergod: ma asteptam sa ia mai putin fiind mot. mai nou :lol: Inainte sa umblu la scos...modificat etc imi lua 13-14... :)

 

PS: Nu are rost sa se discute de consum :)

Dai maxim, nu te uita la bani :D

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Pai cand ai consumul instant 0 - 10 - 20 - max nu poti sa te astepti la un consum de 11 in orash. Daca vrei asa, iti iei diesel :)

Dupa ce am luato pe asta cugetam cat ar fi mancat 840CI-ul :lol:

 

Bafta

 

PS: Duxter : E cumva automata a ta ?

Edited by blastergod
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt genu care se uita la consum, insa sunt genul care se unita la consum in raport cu performanta masinii...daca fuge pt cei 20% consum e ok daca nu, alta :) Am e39-le de 2 ani si ceva m-am obisnuit cu consumuri de la 8% la 30% :lol:

 

Nu, e manuala...

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Pai motorul asta nu e tocmai ce visam. Visam la un 530I dar nu am gasit la un pret rezonabil (pt mine). Dar totusi 192CP nu sunt de neglijat, cu 4 oameni in masina si portbagajul plin nu am simtit in nici o situatie (nici macar pe serpentine) ca puterea e mica sau ca "nu duce" :)

Acum daca ma gandesc, tinand cont ca la un 30I impozitul este aprox 1100 lei si la asta e cam 280 lei, cred ca merita :lol:

 

Din nou, va salut !

 

EDIT : Singura problema a masinii este ca displayul unde sunt afisati KM/Board, consum, temperatura etc... este dus (adica are o gramada de pixeli mancati). Nu ma prea deranjeaza pt ca vad totul pe Navi, dar stie cineva cat m-ar costa sa repar problema ?

Edited by blastergod
Link to comment
Share on other sites

EDIT : Singura problema a masinii este ca displayul unde sunt afisati KM/Board, consum, temperatura etc... este dus (adica are o gramada de pixeli mancati). Nu ma prea deranjeaza pt ca vad totul pe Navi, dar stie cineva cat m-ar costa sa repar problema ?

 

In jur de 400 euro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.