Jump to content

E60 - 530 d


costinn

Recommended Posts

cat ai dat pe masina ... te-am intrebat ... sau e secret?

 

am vazut de prima data evit sa zic pe forumuri chestiile astea

 

oricum am dat putin ca era o cunostinta

 

am inteles ... puteai sa-mi dai pm ... eram curios cat se mai da un e60 la minimun de dotari ...

ms oricum

Cred ca se da cu 20000e lejer un 530 d(si apropo ti se pare o masina cu minim de dotari? xenon,automat,piele,parktronic,etc)

 

nu inteleg de ce zice ca minimum de dotari are senzori ploaie, senzori lumini, pdc fata+spate, piele, scaune electrice.. 4 geamuri, oglinzi rabatabil electric si multe altele

 

probabil ca daca nu am scaune incalzite si ventilate , trapa, jante pe 19 si navigatie mare .. e minima la dotari :)

 

oricum am tot ce imi trebuie pe ea

 

trapa nu imi trebuie ca am clima, jantele nu o sa le schimb si chiar am vrut sa cumpar o masina cu jante mici care sa protejeze articulatiile

navigatia chiar nu ma ajuta pentru ca ma descurc si fara

 

este adevarat ca mi'ar fi placut scaune ventilate pentru aspect dar nu dau cateva mii in plus pentru chestia asta

ce masini am vazut si aveau mai multe optiuni lipseau cele care imi trebuiesc mie cum ar fi cutia automata sau au fost grav avariate si reparate

 

asa ca sincer iti spun sunt foarte multumit de masina asa cum este mai ales ca acum am montat si niste folii pe ea :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cat ai dat pe masina ... te-am intrebat ... sau e secret?

 

am vazut de prima data evit sa zic pe forumuri chestiile astea

 

oricum am dat putin ca era o cunostinta

 

am inteles ... puteai sa-mi dai pm ... eram curios cat se mai da un e60 la minimun de dotari ...

ms oricum

Cred ca se da cu 20000e lejer un 530 d(si apropo ti se pare o masina cu minim de dotari? xenon,automat,piele,parktronic,etc)

 

nu inteleg de ce zice ca minimum de dotari are senzori ploaie, senzori lumini, pdc fata+spate, piele, scaune electrice.. 4 geamuri, oglinzi rabatabil electric si multe altele

 

probabil ca daca nu am scaune incalzite si ventilate , trapa, jante pe 19 si navigatie mare .. e minima la dotari :)

 

oricum am tot ce imi trebuie pe ea

 

trapa nu imi trebuie ca am clima, jantele nu o sa le schimb si chiar am vrut sa cumpar o masina cu jante mici care sa protejeze articulatiile

navigatia chiar nu ma ajuta pentru ca ma descurc si fara

 

este adevarat ca mi'ar fi placut scaune ventilate pentru aspect dar nu dau cateva mii in plus pentru chestia asta

ce masini am vazut si aveau mai multe optiuni lipseau cele care imi trebuiesc mie cum ar fi cutia automata sau au fost grav avariate si reparate

 

asa ca sincer iti spun sunt foarte multumit de masina asa cum este mai ales ca acum am montat si niste folii pe ea :lol:

 

 

important este sa iti satisfaca nevoile si sa fii multumit de masina....restul nu are importanta....

 

anumite dotari sunt standard la seria 5, ce este peste ca si optionale sunt toate de mare ajutor si in folosul confortului etc, cum ar fi clima automata sau cum se numeste stiu ca este de doua feluri si se face diferenta imediat din cauza butoanelor de la clima...una este cu butoanele rotunde si una cu cele ca de aragaz... mai sunt scaunele care la fel in folosul confortului.....eu regret foarte mult ca nu am scaunele confort.... :lol: ,

bafta si sa te poarte fara incidente neplacute,

 

p.s.

 

nu o lasa asa cu softul modificat foarte agresiv....vei regreta...

Link to comment
Share on other sites

ieri am fost si am schimbat softul am pus softul bmw inapoi si sunt multumit de cum trage masina

 

masina are clima, intr'adevar nu are dublu climatronic

 

o sa fac mai multe poze ca sa se vada detaliile

 

aici prezentam masinile nu ne intrecem in optiuni :)

Edited by costinn
Link to comment
Share on other sites

Masina e inscrisa?

nu vezi pozele cu ea?este inscrisa!se vede RO la numere!

 

masina este inscrisa

 

e euro 3 ... din cate vad ...

bine ca i-ai rescris softul original ...

 

am avut masina euro 4 :lol: m'am saturat sa fac ture pe autostrada pentru filtru de particule

si eu sunt multumit ca am scris softul inapoi

 

 

Sa ai noroc de ea !

 

multumesc ! sa te auda cine trebuie :)

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, dar ... nu ii schimbi trimurile? :)

 

frumoasa si sa o stapanesti fara incidente!

sa ne spui cat consuma si ar fi frumos un alt volan!

 

 

multumesc

 

in afara daca te straduiesti sa mergi cu 50 in localitate si 90 afara imi indica un consum de 5,3L/100km

momentan asa merg ca am permisul suspendat pe 3 luni pentru viteza :lol:

 

in bucuresti consuma intre 11-14 L / 100km mai mult de atat nu indica bc la un mers destul de sportiv

 

iar afara la un mers normal nu stiu, pentru ca nu am apucat sa merg maine ma duc sa dau sala poate o scot si eu la o luna :)

 

oricum nu ma asteptam sa consume atat si nu ma asteptam sa platesc la asigurare doar 320 ron pe 6 luni :D

 

ma mai speriase cineva cu impozitul anual ca este peste 20 de mil si am platit 3 mil pentru restul anului, pentru un an este 870 ron :lol:

Link to comment
Share on other sites

dovada s'a dus demult

 

da conduc fara permis si conduc numai ziua in bucuresti evit drumurile Neaglomerate si merg regulamentar :)

 

acum un an am avut 3 luni pentru alcool imediat dupa 3 luni am primit inca 3 luni pentru trecere pe rosu

deci 6 luni crezi ca rezistam sa nu conduc ? :lol:

 

si daca iti pui intrebarea daca m'a oprit vreodata iti raspund ca da chiar de 2 ori si am dat datele fratelui :) am primit amenda ca nu am actele la mine :D

 

maine ma duc sa dau sala acu bag chestionare :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.