Jump to content

Masina mea... INAINTE si DUPA... in sfarsit!


ebayuser

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e misto! foarte mult ai dat pe ea. cred ca gaseai mult mai ieftin la dezmembrari. macar e noua la banii astia?

 

 

lol... noua e vreo 4000 euro

 

la dezmembrari se gaseste foarte greu si posibil sa nu fie in conditie excelenta. Si tot nu ar fi mult mai ieftin!

 

chiar si noua nu merita banii din punctul meu de vedere, doar sa se vada bordul putin mai bine in zona aia... prea mult :) ca utilitate e mai buna un PDA de ~200 € cel mult

 

poate ca ai dreptate, aici insa depinde daca iti permiti sa cheltui banii astia si apoi cat de mult iti place ceva la masina ta...

 

pt mine, un BMW "adevarat"... trebuie sa aiba navigatie originala si nu PDA sau altceva!

Link to comment
Share on other sites

chiar si noua nu merita banii din punctul meu de vedere, doar sa se vada bordul putin mai bine in zona aia... prea mult :) ca utilitate e mai buna un PDA de ~200 € cel mult

 

poate ca ai dreptate, aici insa depinde daca iti permiti sa cheltui banii astia si apoi cat de mult iti place ceva la masina ta...

 

pt mine, un BMW "adevarat"... trebuie sa aiba navigatie originala si nu PDA sau altceva!

crede-ma ca imi permit sa cheltui dar pe ceva util .

Link to comment
Share on other sites

chiar si noua nu merita banii din punctul meu de vedere, doar sa se vada bordul putin mai bine in zona aia... prea mult :) ca utilitate e mai buna un PDA de ~200 € cel mult

 

poate ca ai dreptate, aici insa depinde daca iti permiti sa cheltui banii astia si apoi cat de mult iti place ceva la masina ta...

 

pt mine, un BMW "adevarat"... trebuie sa aiba navigatie originala si nu PDA sau altceva!

crede-ma ca imi permit sa cheltui dar pe ceva util .

 

 

atunci inseamna ca totul se rezuma la cat de "fan" BMW esti:))

Link to comment
Share on other sites

aa.. deci daca nu am navi OEM nu sunt "fan" BMW , nu? :)

 

mdea.. interesant

 

 

 

 

ma rog.. lasand gluma de o parte, imi poti spune si mie dimensiunile jantelor si cat ai dat pe ele?

 

aa.. si dimesiunile anvelopelor, ce marca sunt, cat ai dat pe ele si de unde le-ai luat

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

aa.. deci daca nu am navi OEM nu sunt "fan" BMW , nu? :)

 

mdea.. interesant

 

nu daca nu ai navi oem, ci daca iti poti permite si nu vrei... din orice alt motiv

 

 

 

ma rog.. lasand gluma de o parte, imi poti spune si mie dimensiunile jantelor si cat ai dat pe ele?

 

aa.. si dimesiunile anvelopelor, ce marca sunt, cat ai dat pe ele si de unde le-ai luat

 

:lol:

 

 

sigur,

 

sunt jante oem BMW M-Paket (style 72) pe 18", pret 500 euro cu tot cu anvelope de

anvelope fata: 225/40/18

anvelope spate: 255/35/18

 

avea si Brandex un set la vanzare parca.. 700 vroia

 

marca parca e michelin, asta are mai putina importanta

Edited by ebayuser
Link to comment
Share on other sites

marca parca e michelin, asta are mai putina importanta

da... ce conteaza ce anvelope ai, toate fac acelasi lucru :)

 

multumesc!

 

ee... nu toate fac acelasi lucru... m-am referit ca n-ar trebui sa aiba importanta PT TINE ce anvelope am eu, ca fiecare isi ia ce vrea si in functie de buget :lol:

Link to comment
Share on other sites

pune-ti xenoane, faruri cu xenon oem, vreo 500 euro perechea second cu km putini arata super cu ele.

 

tocmai mi-am pus becuri H7 Osram Nightbreaker +90% si sunt asa de albe si puternice (in comparatie cu ce aveam) incat nu cred ca se mai merita investitia in xenon.

 

si asta cu sticlele la faruri matuite si vai de ele... cu sticle noi sunt si mai tari :) (deja am comandat o pereche la Grozadan)

Edited by ebayuser
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina, e complet schimbata. am vazut ca aveai navi mic, cand ai pus navi mare ai schimbat si computerul de navi din portbagaj? as vrea sa-mi pun si eu un navi mare si nu stiu daca in afara de modificarile de la bord mai trebuie sa schimb ceva si la computer (am navi mk4 cu dvd).
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina, e complet schimbata. am vazut ca aveai navi mic, cand ai pus navi mare ai schimbat si computerul de navi din portbagaj? as vrea sa-mi pun si eu un navi mare si nu stiu daca in afara de modificarile de la bord mai trebuie sa schimb ceva si la computer (am navi mk4 cu dvd).

 

daca ai navi mk4 dvd cu navi mica, nu trebuie schimbat, trebuie doar recodat pt navi mare.... insa, sa nu crezi ca daca iti iei monitor 16/9, "gata" ai navi mare... NU, tre sa iti mai iei modul radio BM54, suport clima, cablaj nou..

 

PM pt mai multe detalii.

Edited by ebayuser
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
off-topic:Se poate schimba panoul de clima cu un panou de climatronic?e46 2004

on-topic:Arata superb masina,mai ales pielea :)

 

da, se poate.

 

Macar e functionala vreo comanda de pe noul volan?

Unde ai auzit tu ca o navigatie sa fie 4000 euro? :lol:

Sincere aprecieri pentru munca depusa.

 

toate comenzile sunt functionabile...

 

4000 euro este navigatia mare pt e46 daca o iei noua de la BMW (ma refer la toate componentele, monitor, dvd, cablu, radio...) suna si ai sa te convingi....

1500 SH...

 

 

bara fata cu cat ai luat-o si cat ai dat pe ea?

 

300 euro ... raspuns pt ambele intrebari :)

 

eu le aduceam, dar nu mai aduc ca .... e criza si n-are lumea bani!

 

 

Bravo tie, a iesit super frumoasa.

 

Cat te-a dus volanul? Am vazut ca nu aveai comenzi, acum merg comenzile, merge pilotul automat? Daca ai putea sa explici ce modificari ai facut, ar fi frumos din partea ta :) Merci

 

volanul 250 euro, fara airbag...

 

merg toate comenzile daca iei si instalezi cablajul retrofit de la BMW.... 25 euro

 

 

am enumerat toate modificarile daca citesti mai pe la inceput... se vad si din poze

Edited by ebayuser
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Frumoasa masina. Felicitari pentru timp si investiti.

Tapiteria este facuta sau sunt schimbate scaunele cu totul, adica ale tale plus 400 de euro, ca nu prea am inteles.

 

 

tapiseria este orginala... nu cred ca s-ar putea face asa o copie:)

am dat la schimb tapiseria mea + 400 euro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.