Jump to content

Televizor in mers !


Recommended Posts

e un fir pentru frana de mana care inchide circuitul TV...

:twoup:

asa e ..nu e greu de facut...da se iau gaborii dupa tine dak te vad cu ea aprinsa in mers,in romania nu cred ca ai treaba

 

pana la urma care este cel mai simplu mod si fara artificii gen tras fire ? din soft se poate face ceva sau nu ?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

la e46 se poate cu navcoder in 10 secunde (soft)

 

'zeronoo'-multumesc pt raspuns. Navcoder asta e un program?ca sa il fac tv functional ,daca am navi 16/9 mai am nevoie de tvtuner si de antena si voi avea tv pe masina?pt a monta antenele e nevoie de gaurire a caroseriei?

Link to comment
Share on other sites

da, e un program, mai e nevoie si de interfata ibus sa te conectezi la masina, antenele origiale la sedan sunt in bara...eu nu am gasit inca...am pus 2 sarme :)

multumesc de raspuns

interfata ibus e doar ptr. conectare sau trebuie montata permanent :twoup: iertare pt. nepricepere

merge cu sarmele pt moment?

Link to comment
Share on other sites

interfata trebuie doar sa te poti lega pe ibus pentru codare, dupa codare nu mai e nevoie, merge binisor cu sarmele dar la posturile puternice, mai ales in mers :)

'zeronoo'--multumesc ....ramane sa imi iau si eu un tvtuner(trebuie sa caut tvtuner de e46 sau e bun si de e39), ca de sarme fac eu rost :twoup:

Link to comment
Share on other sites

interfata trebuie doar sa te poti lega pe ibus pentru codare, dupa codare nu mai e nevoie, merge binisor cu sarmele dar la posturile puternice, mai ales in mers :)

'zeronoo'--multumesc ....ramane sa imi iau si eu un tvtuner(trebuie sa caut tvtuner de e46 sau e bun si de e39), ca de sarme fac eu rost :twoup:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;#entry1042898

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut..

Cum spune domnul Zeronoo, in 10 secunde cu navcoder (prin IBus)... acesta este partea software...

insa

de ex. este o smecherie cu un fir care se leaga la MASA..!!!!!!

Dar nu este valabila ptr toate tipurile de auto si marca... De ex. la anumte mercedesuri (SI NU NUMAI) le pacalesti asa.. apoi trebuie sa faci decodifica software, sa-i spui la masina ca vrei acel lucru sau daca nu mai BRUTAL la MASA... (insa pe riscul vostru)...

 

Eu sfatuiesc din software.. indiferent de marca...

 

in putice cuvinte ai 2 parti:

hardware

si software..

asta daca vrei sa faci lucrurile cum trebuie...

 

Va salut..

 

Cine ma ajuta sa gasesc un KIT DE Faruri XENON ptr bmw X3 2005 la un pret cat de cat bun?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
La E90 din 2006 se face foarte simplu din soft, se rescrie un parametru in CCC si gata. Eu am facut-o la mine si merge perfect.

 

 

salut

 

am si eu o problema destul de nasoala. am vrut sa fac ceea ce scrie aici http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=82203. am urmat pasii asa cum sunt descrisi in topic insa la final surpriza. interfata este alta ce-i drept insa parca e de acum 100 de ani. mai grav nu mai apare in meniu GPS-ul. in portbagaj la unitatea care citeste cd-ul de navi nu mai e nici baculetul ala rosu aprins. nu mai scoate nici cd-ul. daca vreau sa il scot il invarte, il citeste dar nu il scoate.

aveti idee despre cum as putea sa rezolv problema?

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut..

Cum spune domnul Zeronoo, in 10 secunde cu navcoder (prin IBus)... acesta este partea software...

insa

de ex. este o smecherie cu un fir care se leaga la MASA..!!!!!!

Dar nu este valabila ptr toate tipurile de auto si marca... De ex. la anumte mercedesuri (SI NU NUMAI) le pacalesti asa.. apoi trebuie sa faci decodifica software, sa-i spui la masina ca vrei acel lucru sau daca nu mai BRUTAL la MASA... (insa pe riscul vostru)...

 

Eu sfatuiesc din software.. indiferent de marca...

 

in putice cuvinte ai 2 parti:

hardware

si software..

asta daca vrei sa faci lucrurile cum trebuie...

 

Va salut..

 

Cine ma ajuta sa gasesc un KIT DE Faruri XENON ptr bmw X3 2005 la un pret cat de cat bun?

 

partea de hw(ca sa legi la masina pe ibus) o rezolvi cu o interfata de 100 ron, folosesti de la ea ce te intereseaza: +, - si kbus (pe care il legi la ibus) -> si se rezolva software, fara fire la masa, adaptoare, etc

 

sper ca acum e totul clar :twoup:

Edited by zeronoo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.