Jump to content

elemente caroserie oem sau producator?


alex02

Recommended Posts

Buna !

Din pacate am nevoie de elemente de caroserie cum ar fi aripi fata, capota etc. , si deoarece e o diferenta foarte mare intre costul pieselor originale si cele de producator,ma refer aici la piese noi, as dori sa aflu care sunt efectiv diferentele dintre acestea; diferente calitative? e tabla mai subtire? nu e asa bine tratata? etc.

Astept pareri.

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Buna !

Din pacate am nevoie de elemente de caroserie cum ar fi aripi fata, capota etc. , si deoarece e o diferenta foarte mare intre costul pieselor originale si cele de producator,ma refer aici la piese noi, as dori sa aflu care sunt efectiv diferentele dintre acestea; diferente calitative? e tabla mai subtire? nu e asa bine tratata? etc.

Astept pareri.

Va multumesc!

 

 

Unele se potrivesc altele nu....

Eu am E36 si mi-am trosnit iarna trecuta toata fata....

 

Aripile PRODUCATOR KLOKKERHOLM s-au potrivit PERFECT !!! (240 ron bucata )

Masca cu grilele (narile ) PRODUCATOR KLOKKERHOLM nu s-au potrivit si le-am pus second.... (120+60 ron) Second 100 RON

Capota era prea scumpa sa o iau nou.... ( 11 mil pe PRODUCATOR KLOKKERHOLM ) am luat-o second in 400 ROn (pt coupe )

Traversa inferioara PRODUCATOR KLOKKERHOLM nu s-a potrivit.... 30 ron

Armatura bara fata PRODUCATOR KLOKKERHOLM S-a potrivit ( 100 ron )

Faruri HELLA.... S-au potrivit :)

 

Acum trage tu concluzia....

 

Cat despre calitatea tablei ce sa zic.... Daca aripile originale costa de 3 ori mai mult si tin 15 ani iar cele pe producator sunt de 3 ori mai ieftine si tin 5 ani prefer sa-mi iau pe producator din 2 motive :

1. Nu stiu daca am de gand sa mai tin masina 15 ani...

2. chiar daca tin masina prefer sa le schimb peste 5 ani decat sa dau de 3 ori mai mult acum pt ca m-ar afecta la buzunar...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

In Aceasi dilema eram si eu cand m-am apucat de masina, toata lumea se planga ca piesele neoriginale nu se potrivesc, am vazut la prieteni cum cade masca cu grilele, aripi. Am avut aripa pe fata habar am ce marca care era cu 2cm mai scurta si suna ca o coala de hartie, mai mare rusinea. Am cautat Originale SH-uri in stare cat mai buna. Am gasit cu greu dar sunt multumit. Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.