Jump to content

Vopsea originala BMW


Goethe

Recommended Posts

Unde gasesc vopsea originala BMW?

Ma intereseaza foarte putin 5-10 g pentru a-mi repara impactul de piatra.

Am vazut un site foarte intereseant in afara: http://www.automotivetouchup.com de unde iti poti alege exact vopseaua. Exista asa ceva si in Romania?

 

Oare cei de la BMW Romania vand vopsea originala in cantitati mici?

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Nu au asa ceva la reprezentanta. Am fost la AB Bucuresti (pe centura) si am cerut, mi-au spus ca nu au asa ceva, politica lor este de a revopsi intregul element daca are vopseaua sarita sau o zgarietura mica .

In schimb, mi-am cumparat kit-ul original dupa codul culorii (eu am 475 - black sapphire metallic) pentru modicul pret de 65 RON, de la userul Grozadan .

Contacteaza-l si ti-l trimite. E un baiat serios.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Si unde as putea gasi asa ceva in Romania?

 

eu am luat asa ceva de la userul grozadan: http://www.sonax.store.ro/index.php?p=4&cat=2 (vezi jos pe pagina)

Comenzile de pe site-ul asta ajung la el...

 

e vorba de o cantitate mica de vopsea si lac (cite 12 ml) si o pensula de aplicare.

nu am incercat-o inca, dar e originala bmw.

Link to comment
Share on other sites

Misto pontul.

 

Intrebare, cum aflu culoarea exacta a masinii? ( nu de alta dar in CIV si talon scrie ca masina e neagra si ea de fapt e un fel de albastru inchis, iar nunatele la BMW pot diferi f mult)

 

 

Am un E60 din 2005.

 

codul culorii se afla undeva sub capota. de exemplu la mine e "263 dunkelblau" - ceva asemanator e probabil si la tine.

apoi cauti pe lista de culori de pe site si foarte probabil s-o gasesti.

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

stie cineva sa-mi zica... daca as lua un bmw (fabricat cam cu 4-5 ani in urma) si pe urma m-as hotari sa-i pun spoilere M, oare ar fi greu (si ar costa mult) sa "nimeresc" vopseaua, sa arate la fel ca vopseaua de pe restul masinii ??
Link to comment
Share on other sites

Unde gasesc vopsea originala BMW?

Ma intereseaza foarte putin 5-10 g pentru a-mi repara impactul de piatra.

Am vazut un site foarte intereseant in afara: http://www.automotivetouchup.com de unde iti poti alege exact vopseaua. Exista asa ceva si in Romania?

 

Oare cei de la BMW Romania vand vopsea originala in cantitati mici?

 

Mersi

userul grozadan..vreo 65 de ron...e originala.

Link to comment
Share on other sites

stie cineva sa-mi zica... daca as lua un bmw (fabricat cam cu 4-5 ani in urma) si pe urma m-as hotari sa-i pun spoilere M, oare ar fi greu (si ar costa mult) sa "nimeresc" vopseaua, sa arate la fel ca vopseaua de pe restul masinii ??

 

Ăi-am rĂŁspuns pe celĂŁlalt topic unde ai postat.

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut niste ciupituri pe usa, facute de vreun destept prin parcare...

Kitul pe care l-am achizitionat, e compus din un spray de vopsea si unul de lac.

Cum ciupitura aia era prea mica sa dau cu spray acolo, am dat cu sprayul pe o pensula mica si am umplut ciobitura.

Ultimul strat sa fie de lac si sa iasa putin deasupra. Cu un polish mic, il netezesti usor si il aduci la nivel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Codul de vopsea il gasiti la cele mai vechi pe una din oalele amortizoarelor sub forma unei bande negre pe care scrie cum se numeste vopseaua, si in stg sus mai marunt un cod din 3 cifre, la cele mai noi pe o placuta tit neagra metalica pe care scrie mai multe si undeva jos codul si denumir vopselei., (poate fi si din 2 cifre si o litera !!!

Iar vopsea pe cod se face la orice instalatie (eu folosesc Standox si Klar si imbuteliez totodata spray-uri pe orice nuanta si pt. orice masina)

. 50RON spray-ul cu vopsea (260ml )

, 25 cel de lac (daca e necesar) (500ml)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Unde gasesc vopsea originala BMW?

Ma intereseaza foarte putin 5-10 g pentru a-mi repara impactul de piatra.

Am vazut un site foarte intereseant in afara: http://www.automotivetouchup.com de unde iti poti alege exact vopseaua. Exista asa ceva si in Romania?

 

Oare cei de la BMW Romania vand vopsea originala in cantitati mici?

 

Mersi

 

Vopsea gasesti la magazinele specializate de vopsele auto,se da si la 100de grame.

Este in jur de 40Ron 100de grame,vopseaua o pot lua gata pregatita(intaritor +lac)

Cu un betitor de ureche inmoi in vopsea si astupi locurile cu probleme;

Lasi cateva zile dupa care dai cu un smirghel fin de 2000,si dupa aia cu polis(cand freci cu smirghel sa ai grija sa uzi cu apa permanent)

Daca vopseaua este originala pe masina iese foarte bine;

Eu asa am facut si a iesit destul de bine.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.