Jump to content

ceasuri 240km/h


Recommended Posts

Sorell,daca poti sa-mi spui e36 318is ca nu am mers cu asa ceva,deci in momentul cand vrei sa pleci de pe loc asa progresiv dar mai repede se tureaza imediat sau are cuplu mare tot pe la 3500 ture-4000?eu am un 2.0 e36 si are o lipsa mare de cuplu la turatii mici,acum sunt curios la 318is,mie imi da impresia de masina grea cand plec cu ia de pe loc,de aceia ziceam sa imi spui cum se comporta a ta ca nu am facut un test drive cu un 318is e36.
Link to comment
Share on other sites

sincer ... nu shtiu dak e normal...dar tot ashsa ... am cuplu mare undeva pe la 3000-3500 ... :| de pe loc pleaca cu scartz si de invartit se invarte ....dar parca nu e ea in mintzile ei ... am un tovarash bun tot cu un 318is,iar knd o calca...are cuplu din prima secunda cum a atins acceleratzia....
Link to comment
Share on other sites

Sorell,daca poti sa-mi spui e36 318is ca nu am mers cu asa ceva,deci in momentul cand vrei sa pleci de pe loc asa progresiv dar mai repede se tureaza imediat sau are cuplu mare tot pe la 3500 ture-4000?eu am un 2.0 e36 si are o lipsa mare de cuplu la turatii mici,acum sunt curios la 318is,mie imi da impresia de masina grea cand plec cu ia de pe loc,de aceia ziceam sa imi spui cum se comporta a ta ca nu am facut un test drive cu un 318is e36.

 

aceeasi problema o are fratele meu la un 325.......masina merge super dar la turatii mici parca e o baba........insa de la 4000 in sus se schimba radical

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sincer ... nu shtiu dak e normal...dar tot ashsa ... am cuplu mare undeva pe la 3000-3500 ... :| de pe loc pleaca cu scartz si de invartit se invarte ....dar parca nu e ea in mintzile ei ... am un tovarash bun tot cu un 318is,iar knd o calca...are cuplu din prima secunda cum a atins acceleratzia....

Eu am un 318is M42 are ea cateva probleme dar in privinta motorului...trage de rupe.Chiar NU ma asteptam! Am avut diesel inainte si sunt inca obisnuit cu cuplu mare la turatii joase iar 318IS se pare ca trage foarte bine chiar de la turatii joase.Am mers pe un e36 320i si mi s-a parut puturos fata de 318is sa nu mai vorbesc de E46 320d 136cp (fosta masina) este un melc pe langa 318is :)

Edited by Boxer
Link to comment
Share on other sites

sa nu mai vorbesc de E46 320d 136cp (fosta masina) este un melc pe langa 318is  :lol:

 

ai trecut de la e46 la e36 ?!  :lol: ...un e46 non facelift e super ieftinache la ora actuala 

Da,pentru moment....e46 este mult mai modern,mai bine antifonat,mai confortabil..etc insa e36 este o masina bestiala la condus,ii simti puterea si o simti mult mai bine iti da un alt sentiment o alta senzatie .De abia acum ii inteleg pe cei pasionati de e36 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.