Jump to content

Cum pun CD-player?


Recommended Posts

  • 8 months later...
Tocmai am luat un 320d. Are doar casetofon pe care vreau sa-l schimb cu un cd-player. Ce pot face? Trebuie cumva sa scot bordul ca sa-l inlocuiesc? :blink:

A mai facut cineva asta?

 

Mersi anticipat

87665[/snapback]

 

 

sau iti pui un cd original nou-nout care se incadreaza perfect in bord (fizic si optic) fara sa-i mai faci nici o modificare. el, normal costa vreo 500 de euro in reprezentanta, eu ti-l pot da cu 270! nou-nout!

post-4494-1171670524_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:) Salutare! Sunt si eu nou pe aici :)

Am un E46, 316i, 1.9i, '99. vreau sa imi pun si eu un CD-pl normal pe masina ca e prea scump ala bussiines si nu merita banii.

O sa imi pun pe statie cd-player-ul, boxele din spate (asa am citit pe aici ca ar trebui sa fac) si un subwoofer.

Trebuie sa imi iau CABLURI ---- cat de lungi si de unde mai subtire la pret?

Masca aia de care zicea cineva mai sus ---- de unde?

si o mufa speciala --- de unde?

 

daca mai e ceva de luat va rog sa imi spuneti si mie...

si de unde as putea sa le iau la un pret mai bun... :)

eventual daca vinde cineva de aici de pe forum... :blink:

Link to comment
Share on other sites

:)  Salutare! Sunt si eu nou pe aici :)

Am un E46, 316i, 1.9i, '99. vreau sa imi pun si eu un CD-pl normal pe masina ca e prea scump ala bussiines si nu merita banii.

O sa imi pun pe statie cd-player-ul, boxele din spate (asa am citit pe aici ca ar trebui sa fac) si un subwoofer.

Trebuie sa imi iau CABLURI  ---- cat de lungi si de unde mai subtire la pret?

Masca aia de care zicea cineva mai sus ---- de unde?

si o mufa speciala --- de unde?

 

daca mai e ceva de luat va rog sa imi spuneti si mie...

si de unde as putea sa le iau la un pret mai bun... :)

eventual daca vinde cineva de aici de pe forum...  :blink:

195429[/snapback]

 

 

masca este pe ebay, sau la media markt in germania ( :) ) cu 9,95 euro....

Link to comment
Share on other sites

cu montajul cas si rama si mufele ca mi se pare ca sunt doua te duci pe drumul seri linga spalatorie e un magazin care se ocupa cu asa ceva si iti monteaza ei tot

195438[/snapback]

de montat am pe cineva care mi le monteaza. Piesele imi lipsesc. Nu stiu exact ce rama si ce mufe sa iau si de unde... si de cati metri tre' sa fie cablurile :blink:

 

mi-a zis un moderatot ca au la Augsburg cu 1mil masca... nush' unde-i asta... sa caut pe google :) restul? mufe... ?

Edited by tonyto333
Link to comment
Share on other sites

de montat am pe cineva care mi le monteaza. Piesele imi lipsesc. Nu stiu exact ce rama si ce mufe sa iau si de unde...  si de cati metri tre' sa fie cablurile :blink:

195445[/snapback]

te duci si ti le cumperi de la iei(rama si mufele ti le da dupa catalog in functie de modelul masini)si dupa aia le montezi unde vrei

Link to comment
Share on other sites

am inteles ca ai e 46 daca da pot sa aduc rama adaptoare pt cas mufa adaptoare pt cas si cablaj pt statie la 2 mil

0723269456

195931[/snapback]

 

Mi-a mai zis cineva ca ma serveste si astept un raspuns - un prieten de-al fratelui meu. Daca nu imi gaseste lasa-mi un nr de tel. pe PM. Imi ia 2,5mil cu tot cu montaj.

 

 

Cum e cel mai bine sa montez boxele pe statie? doar alea de pe spate si subu'?

Link to comment
Share on other sites

depinde sunt multe variabile daca pui un cas calumea nu e nevoie de statie pt ele

nr meu de tel este mai sus

196042[/snapback]

da chiar ! ce tampit sunt! :blink:) nu am vazut nr :))

 

____________________________________________________________

rama de cass' e asta? http://www.capodimonte.ro/poza_428278.html

ce mufa imi trebuie exact? care e denumirea ei?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact ce rama si ce mufe sa iau si de unde...  si de cati metri tre' sa fie cablurile :blink:

195445[/snapback]

Te duci pe drumul serii acolo si ceri o rama adaptoare pentru bmw E46, stiu ei ce sa iti dea, pe mine ma costat 80 Ron asta vara tot de acolo. Mufe mie nu miau trebuit, sau potrivit. Cabluri pentru ce iti trebuie?

Link to comment
Share on other sites

Te duci pe drumul serii acolo si ceri o rama adaptoare pentru bmw E46, stiu ei ce sa iti dea, pe mine ma costat 80 Ron asta vara tot de acolo. Mufe mie nu miau trebuit, sau potrivit. Cabluri pentru ce iti trebuie?

196541[/snapback]

 

Cred ca nu ai citit ultimul post de pe pagina trecuta. Am gasit masca asta cu 187.000 lei doar ca e + taxe postale (din Oradea). Aia au cam orice dar nu stiu eu ce imi trebuie. la astia e 350.000 - imi foarte convine si asa. Acum nu stiu ce imi trebuie si cum arata pt. ca nu am avut deaface cu asa ceva.

dun lista de mai sus banuiesc ca mufa e asta: BMW to ISO

masca aia de mai sus...

Am nevoie de cabluri pentru statie.

Pe langa CD player - o sa am asa: boxele masinii 2 fatza, 2 spate, un suboofer (nu puternic) si statia.

Am citit pe undeva pe forum ca ar trebui sa fac asa:

Boxele de pe spate si sunbwoofer-ul sa le pun pe statie, iar boxele de pe fata sa le las asa... pe casetofon.

Deci imi trebuiesc cabluri pt operatiunea asta... vad ca sunt 2 tipuri de cablu in link. unul de 40A si altul de 60A.

imi trebuie si condensatorul ala? ar fi bine sa il iau?

daca puteti sa imi spuneti si mie exact ce trebuie sa iau de pe lista aia :blink:

si daca e bine configuratia de mai sus. Va multumesc.

 

 

Later Edit: se pare ca la astia oricum nu poti comanda pe site ca nu ai cum sa iti faci cont si ii dai adaugare in cosh degeaba :)

Edited by tonyto333
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.