Jump to content

INCREDIBIL DAR ADEVARAT ! s-a cumparat


sergy4ever

Recommended Posts

mai, dar nu e greu de loc sa-ti iei o masina din Germania, te urci pur si simplu in Avion Autocar, Ten, etc. ajungi acoo, intri la dealeri, vezi cumperi, faci actele, dureaza cam o zi, a doua zi iei masina, gasesti tu o harta sa te descurci, recomand sonymap pe laprop, si vii acasa. Acum ai o masina SH foarte buna, la un pretz nu neaparat bun, dar macar ai garantia ca e rulata in Germania, si nu are Km dati inapoi, mare grija ca dealerul sa fie neamtz. Singura frica e frica de straini probabil. faci 2 zile dus si inca 2 intors, la un mers mai normal, si cu pauze dese. Indicat sa nu mergi singur ca mori de plictiseala. Pare greu? e putin pana te obisnuesti cu ideea de a pleca din tara. Nu sunt avizat sa dau indicatii, dar cam asta e realitatea, crezi ca aia sunt prosti care cer comisioane sa aduca amsini?

88681[/snapback]

Cu firma masina vine pe platforma +ca eu nu am idee unde sa umblu sa fac actele fiindca mai tre sa recuperez si tva ! deci pt 1400euro cat imi ia firma ,,,ma risk :twoup:plus de asta daca imi place masina si e aia care am comandat-o eu o iau daca nu atunci nu o mai iau :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asculta-ma cu atentie. Vorbesti cu un om care aduce masini pe platforma. Faci contract cu el, delegatie daca e pe firma, chitanta de mana. Omu se duce si iti cumpara masina, lasa acolo o garantie pentru TVA, iti aduce masina la scara, si te costa numai 600 de euro cu TOTUL. Iti face TOATE actele, certificat EUR 1, factura tranzit vamal. Tie iti ramane sa ti-o inmatriculezi in tara.

 

Cel care mi-a adus-o mie, a platit el garantia pentru TVA si si-a recuperat-o singur ulterior. Eu i-am dat banii NETTO pentru masina. I-am dat 50 de euro pentru ca s-a dus cu cateva zile inainte si a vazut masina si m-a sunat sa imi confirme ca e ok, si apoi dupa o saptamana mi-a adus masina pe platforma cu toate actele facute pentru 550 de euro. De fapt nici macar nu mi-a adus-o el, a venit altcineva cu ea si actele imi erau in torpedou.

Link to comment
Share on other sites

Pai sincer draga prieten eu nu-mi permit sa pierd o saptamana , ca sa merg sa o aduc eu!si  nu-mi pasa daca astept si o luna ,,ca sa gasesc una buna :) aici nu e vorba de posibilitatile mele de deplasare ci de masina gasita in sine  :)ceea ce vreau sa spun e ca nu vreau sa-mi iau bmw doar de dragu de a posta niste poze ! in alta ordine de idei vreau sa te intreb pe tine :poate vrei s-o aduci tu  :) (am mai auzit de viteji de astia)caci una e sa scrii niste randuri curajoase in fata calculatorului si alta e sa fii in fata situatiei implinite !Daca stiam ca tot ce consta forumul asta e postatul de imagini si discutii elaborate despre ce CD-player sa-mi iau ,,as fi gandit mai mult atunci cand m-am inscris ! REPET:am nevoie de sfaturi concrete nu de ALUZII de la niste neavizati :blink:

88627[/snapback]

Inainte de a te aprinde, ar fi bine sa iti recitesti propriile post-uri si sa te hotarasti daca ai timp sau nu si cam cat vrei sa astepti pana gasesti o masina buna: "nu ca n-as avea timp sau chef dar in primul rand n-am posaport si cand stiu ca tre sa astept 21 zile imi vine acru".

Pe de alta parte, nu ma ocup cu adusul masinilor, dar nici nu e o mare vitejie( am vazut si alte tari din propria masina).

Ceea ce era de retinut: poti sa te duci cu cineva care se ocupa cu asa ceva si care cunoaste zona; contra unei sume modice, te-ar fi dus la destinatia aleasa de tine, am cunostinte care au procedat asa, iti luai masina si te intorceai singur. Aceeasi persoana te poate ajuta la recuperarea TVA-ului. Daca vrei, poti sa alegi cealalta varianta, adica sa ti-o aduca acasa, fie pe platforma, fie pe roti si nu cred ca unul care se ocupa cu asa ceva e tentat sa riste sa o distruga pe o distanta de 1500 de km. Sunt destui care aduc masini la comanda, iar daca nu iti convine cand o vezi, nu o iei. Bafta! Si asteptam poze :)

Link to comment
Share on other sites

prietene te aprinzi un pic cam repede.

ceri sfaturi aici si cand le primesti o cam dai de gard. acuzi ca tasteaza oamenii la computer dar uiti ca aici cam toata lumea are bmw iar o parte din "neavizatii" care ti-au dat sfaturi si le-au achizitionat din strainatate.

cunosc oameni care sfaturi de genul asta le dau pe bani. se numeste consiliere.

in legatura cu masina pe care vrei sa ti-o achizitionezi si eu te sfatuiesc sa iti cauti mai degraba ceva din RO. am lucrat la firma care aduce masini de afara sh (AAA Auto - poate ai auzit de ei) si pot sa iti spun ca nu-s neaaparat mai stralucite alea de afara decat alea de aici. mai nou se gasesc si aici piese, sunt spalatorii si in general lumea isi ingrijeste masina mai mult in ro decat afara. iar chestia cu kilometrii dati inapio si masini busite si reparate de vanzare ....gandeste-te doar la un lucru - nu romanii au inventat smecheria. am vazut multe masini care pe afara aratau bine si daca te pricepeai nu dadeai nici o ceapa degerata pe ele.

bafta in aleagerea masinii!

Link to comment
Share on other sites

prietene te aprinzi un pic cam repede.

ceri sfaturi aici si cand le primesti o cam dai de gard. acuzi ca tasteaza oamenii la computer dar uiti ca aici cam toata lumea are bmw iar o parte din "neavizatii" care ti-au dat sfaturi si le-au achizitionat din strainatate.

cunosc oameni care sfaturi de genul asta le dau pe bani. se numeste consiliere.

in legatura cu masina pe care vrei sa ti-o achizitionezi si eu te sfatuiesc sa iti cauti mai degraba ceva din RO. am lucrat la firma care aduce masini de afara sh (AAA Auto - poate ai auzit de ei) si pot sa iti spun ca nu-s neaaparat mai stralucite alea de afara decat alea de aici. mai nou se gasesc si aici piese, sunt spalatorii si in general lumea isi ingrijeste masina mai mult in ro decat afara. iar chestia cu kilometrii dati inapio si masini busite si reparate de vanzare ....gandeste-te doar la un lucru - nu romanii au inventat smecheria. am vazut multe masini care pe afara aratau bine si daca te pricepeai nu dadeai nici o ceapa degerata pe ele.

bafta in aleagerea masinii!

88839[/snapback]

REPET :NU AM VRUT SA JIGNESC PE NIMENI,,mai bine facem toti dansul bucuriei si ne impacam :twoup:COObra ceea ce spui tu e contradictoriu ,fiindca spui ca majoritatea de aici si le-au luat de afara ! in fine partea cu consilierea e TARE :blink: (las ca-m sa va pun niste bani pe mail+o bere attached)in schimb nu sunt de acord cu achizitionarea unei masini din romania fiiindca 80% din ele sunt obiectul bisnitei si mai departe cele 20 de procente ramase inglobeaza" ACEA CLASA A BAIETILOR JMECHERI DE BANI GATA"care rup ficatu' in ele :) eu nu mai spun nimic de acum ca risc sa par caraghios ,si sa-mi atrag antipatii ! am sa revin cu niste poze cand o sa-mi vina si masina

Link to comment
Share on other sites

@sergy4ever "(las ca-m sa va pun niste bani pe mail+o bere attached)" nu prea ai bun simt, sincer.Mai ales ca vrei sa iti iei BMW, poate te va educa masina pe urma daca tu nu ai reusit :)

88933[/snapback]

bai educatule( :blink: )poate citesti si tu o carte in loc sa stai la postat pe net ! vezi-ti de treaba ta ,,,,BAI ACESTA

Link to comment
Share on other sites

Eu iti recomand sa te uiti direct pe mobile.de Sunt unele la niste preturi ft bune fata de majoritatea. Vorbestii direct cu oamenii si se ocupa ei de transport si de totul. O sa-ti ceara un avans sau ceva de genu asta la inceput daca nu ma insel. E cea mai simpla metoda posibila de a-ti lua "masina". :blink: Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

sa inteleg ca cu tine n-ar trebui sa glumesc???? :blink: e bine sa stiu

89005[/snapback]

 

Nu neaparat, desi unii ar spune ca nu prea e bine. :)

 

Am vrut sa spun, ca din moment ce nu ai primit nici un warn pentru ce ai zis, inseamna ca totusi noi moderatorii avem simtul umorului. Inclusiv eu .....

Link to comment
Share on other sites

REPET :NU AM VRUT SA JIGNESC PE NIMENI,,mai bine facem toti dansul bucuriei si ne impacam  :twoup:COObra ceea ce spui tu e contradictoriu ,fiindca spui ca majoritatea de aici si le-au luat de afara ! in fine partea cu consilierea e TARE  :blink: (las ca-m sa va pun niste bani pe mail+o bere attached)in schimb nu sunt de acord cu achizitionarea unei masini din romania fiiindca 80% din ele sunt obiectul bisnitei si mai departe cele 20 de procente ramase inglobeaza" ACEA CLASA A BAIETILOR JMECHERI DE BANI GATA"care rup ficatu' in ele  :) eu nu mai spun nimic de acum ca risc sa par caraghios ,si sa-mi atrag antipatii ! am sa revin cu niste poze cand o sa-mi vina si masina

88929[/snapback]

pai si tu la care clasa te incadrezi? daca masina e obiectul bijnigtei asta nu inseamna ca e si proasta. baietii smecheri de bani gata nu isi vor lua 525 d din 2001 ca e ieftin si chiar daca isi iau fii tu linistit ca fac schimburile la timp si reviziile.. deci pot sa ii dea cat vor..ca masina nu are nimic, bijnita fac si aia de ti-o vand in germania.. la mana a doua asta inseamna bijnita.. daca esti asa nehotarat.. dute tata si ia una noua.. fa rate la ea daca nu ai toti banii... ca faci tu rost mai incolo cand ii termini pe astia.. nu stiu de unde esti dar in prietenii care ii am si care au bmw isi ingrijesc masina .. la fel si eu.. daca dupa 3 pagini nu ai ajuns la o parere.. inseamna ca tu nu vrei sa iti iei masina. sa te duci in germania nu ai timp sa trimiti pe cineva acolo ti-e frica ca ii da ala pe coaja.. pai si ce crezi ca masina aia la 150 de mii nu a luat pe coaja pana atunci? iti zic eu ca numai pe coaja a luat.. la serviciu si inapoi pe autobanda.... ala crezi ca e prost sa se strice masina sau sa o loveasca cand ti-o aduce.. ? ala o sa mearga mai incet , prudent.. ca daca nu o mai iei trebuie sa piarda timul sa o vanda.. . Pe platforma nu o vrei ca e prea scumpa.. pai le platesti timpul alora.. daca nu ai timp tu.. din romania nu vrei ca sunt toate varza...eu zic sa ti-o iei din ucraina ca e aproape si e si mai ieftina... sau dute si i-a una din 99 ieftina si dute pe la focsani. ca iti fac aia acte cu 50 de euro.. ziceai ca nu ai timp sa pierzi o sapt. pai cu totul daca ai si vorbit dureaza 3 zile.. eu stiu ca saptamana are 7 zile.eu zic sa te duci la OMW sau mol ca acolo in standuri au BMW uri. .si iti poti alege tu.. au si optiuni.. dai in spate si fuge in fata.

Link to comment
Share on other sites

pai si tu la care clasa te incadrezi? daca masina e obiectul bijnigtei asta nu inseamna ca e si proasta.  baietii smecheri de bani gata nu isi vor lua 525 d din 2001 ca e ieftin si chiar daca isi iau fii tu linistit ca fac schimburile la timp si reviziile.. deci pot sa ii dea cat vor..ca masina nu are nimic, bijnita fac si aia de ti-o vand in germania.. la mana a doua asta inseamna bijnita.. daca esti asa nehotarat.. dute tata si ia una noua.. fa rate la ea daca nu ai toti banii... ca faci tu rost mai incolo cand ii termini pe astia.. nu stiu de unde esti dar in prietenii care ii am si care au bmw isi ingrijesc  masina .. la fel si eu.. daca dupa 3 pagini nu ai ajuns la o parere.. inseamna ca tu nu vrei sa iti iei masina. sa te duci in germania nu ai timp sa trimiti pe cineva acolo ti-e frica ca ii da ala pe coaja.. pai si ce crezi ca masina aia la 150 de mii nu a luat pe coaja pana atunci? iti zic eu ca numai pe coaja a luat.. la serviciu si inapoi pe autobanda.... ala crezi ca e prost sa se strice masina sau sa o loveasca cand ti-o aduce.. ? ala o sa mearga mai incet , prudent.. ca daca nu o mai iei trebuie sa piarda timul sa o vanda.. . Pe platforma nu o vrei ca e prea scumpa.. pai le platesti timpul alora.. daca nu ai timp tu..  din romania nu vrei ca sunt toate varza...eu zic sa ti-o iei din ucraina ca e aproape si e si mai ieftina... sau dute si i-a una din 99 ieftina si dute pe la focsani. ca iti fac aia acte cu 50 de euro.. ziceai ca nu ai timp sa pierzi o sapt. pai  cu totul daca ai si vorbit dureaza 3 zile.. eu stiu ca saptamana are 7 zile.eu zic sa te duci la OMW sau mol ca acolo in standuri au BMW uri. .si iti poti alege tu.. au si optiuni.. dai in spate si fuge in fata.

89404[/snapback]

HAI s-o luam usor baietu'...in primu si-n primu rand eu nu-s "rasfatatu lu tata :) si tata,,cumpara-mi masina",banii astia i-am muncit io si acuma vreau sa-mi iau masina mea!,,,mai departe TOATE MASINILE DIN PIETE,BISNITARI ,etc sunt niste ruine! mai mult ,,,baietu' eu o iau din autohouse din germania cu carte de service(stai linistit),si o aduc si pe platforma na......!mi se pare mie sau tu conduci masina lu TATICU'(ia-ti masina tu ,cu banii tai si mai ne auzim :blink: )pana atunci luati tu si cu tovarasii tai masinile parintilor si spargeti-va in talente pe la spalatorii :) ps : ce masina ai tu??de o ingrijesti asa (stii asa e romanu crede ca daca si-a luat bmw i-a pus dumnezeu mana in cap)...eu creca tu dormi cu cheile de la masina sub cap!nu are rost sa mai continui discutia asta ca risc un warn ,,ca si-asa vad ca au astia ceva cu mine!

Link to comment
Share on other sites

HAI s-o luam usor baietu'...in primu si-n primu rand eu nu-s "rasfatatu lu tata  :) si tata,,cumpara-mi masina",banii astia i-am muncit io si acuma vreau sa-mi iau masina mea!,,,mai departe TOATE MASINILE DIN PIETE,BISNITARI ,etc sunt niste ruine! mai mult ,,,baietu' eu o iau din autohouse din germania cu carte de service(stai linistit),si o aduc si pe platforma na......!mi se pare mie sau tu conduci masina lu TATICU'(ia-ti masina tu ,cu banii tai si mai ne auzim :blink: )pana atunci luati tu si cu tovarasii tai masinile parintilor si spargeti-va in talente pe la spalatorii :) ps : ce masina ai tu??de o ingrijesti asa (stii asa e romanu crede ca daca si-a luat bmw i-a pus dumnezeu mana in cap)...eu creca tu dormi cu cheile de la masina sub cap!nu are rost sa mai continui discutia asta ca risc un warn ,,ca si-asa vad ca au astia ceva cu mine!

89421[/snapback]

mai taticu.. asta care o am e al patrulea BMW so toate au fost din banii mei:)) , nu o "ingrijesc asa" ci doar o ingirjesc. nu dorm cu cheile de la masina sub cap. ca eu dorm fara perna si cred ca m-ar deranja cheile. nu o sa iti dea nimeni warn... ca aici sunt baieti cizelati si manierati cu bun simt si crescuti cu guvernanta:)) te lasa sa spui ce vrei tu.. doar ai dreptul la opinie.. foarte bine ca ai muncit si vrei sa iti iei masina ta, este de apreciat. chiar crezi ca toti care au masina le-o cumpara taticu? asta e procent de 0,5% din toti de aici cred.. hai sa i-ti zic ce masini am avut: bmw e34 318 cu motor schimbat de 2.8, bmw e 34 320i vanduta in cluj.. acum e prin bucuresti,, bmw e 39 525 TDS vanduta in pitesti si revanduta dupa o zii nu stiu unde.., si acum am un e 39 520 i, prima a fost neinscrisa deci nu iti pot dovedi ca am avut-o. nu trebuie sa te duci in targ sa iti iei masina. sunt baieti care aduc si le vad aici.. dar cum ai zis tu.. ai dat comanda, dar cei de la autohouseul ala din germania ce fac ei? cumpara masini buy back sau cash.. le stilizeaza.. le fac putin mai frumoase si le dau cu 1000 2000 mai scump.. fiind obligati sa iti dea un an garantie.. hmm. stai sa ma gandesc.. ei nu produc masinile..... atunci? aaa e bisnita.. bineinteles una legala cu acte in regula. normal ca asa e romanul.. daca iti comanzi bmw din germania crezi ca ti-a pus dumnezeu mana in cap.. vezi ca sunt scumpe schimburile.

what we've got here is failure to communicate, some men you just can't reach.

 

 

TI-AM EDITAT POSTUL. FARA INJURATURI

Link to comment
Share on other sites

mai taticu.. asta care o am e al patrulea BMW so toate au fost din banii mei:)) , nu o "ingrijesc asa" ci doar o ingirjesc. nu dorm cu cheile de la masina sub cap. ca eu dorm fara perna si cred ca m-ar deranja cheile. nu o sa iti dea nimeni warn... ca aici sunt baieti  cizelati si manierati cu bun simt si crescuti cu guvernanta:)) te lasa sa spui ce vrei tu.. doar ai dreptul la opinie.. foarte bine ca ai muncit si vrei sa iti iei masina ta, este de apreciat. chiar crezi ca toti care au masina le-o cumpara taticu? asta e procent de 0,5% din toti de aici cred.. hai sa i-ti zic ce masini am avut: bmw e34 318 cu motor schimbat de 2.8, bmw e 34 320i vanduta in cluj.. acum e prin bucuresti,, bmw e 39 525 TDS vanduta in pitesti si revanduta dupa o zii nu stiu unde.., si acum am un e 39 520 i, prima a fost neinscrisa deci nu iti pot dovedi ca am avut-o. nu trebuie sa te duci in targ sa iti iei masina. sunt baieti care aduc si le vad aici.. dar cum ai zis tu.. ai dat comanda, dar cei de la autohouseul ala din germania ce fac ei? cumpara masini buy back sau cash.. le stilizeaza.. le fac putin mai frumoase si le dau cu 1000 2000 mai scump.. fiind obligati sa iti dea un an garantie..  hmm. stai sa ma gandesc.. ei nu produc masinile..... atunci? aaa e bisnita.. bineinteles una legala cu acte in regula. normal ca asa e romanul.. daca iti comanzi bmw din germania  crezi ca ti-a pus dumnezeu mana in cap.. vezi ca sunt scumpe schimburile.

what we've got here is failure to communicate, some men you just can't reach.

TI-AM EDITAT POSTUL. FARA INJURATURI

89495[/snapback]

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA deci asta era toata problema!!!esti car bussinesss man(BISNITAR ,pe romana)si te-am ranit in ORGOLIU(aveti si voi asa ceva?) :blink: deci uite cum sta problema :am sa te intreb cate masini ai adus tu din germania???1.la autohouse imi da carte service(tu ai asa ceva?)2.in general merg pe autohouse-uri cu care firma prietenului meu a mai facut afaceri (nemtesti in mare parte ,cu toate ca sunt si turci acum care au preturi atractive ,si sunt de incredere)3.firma se ocupa de toata hartogaraia ,inclusiv recuperrarea tva-ului,si in tara inmatricularea auto!4.masina este adusa pe platforma pana in tara ,,,si in banii care ai dau eu imi face un schimb de ulei ,filtre ,spalat ,polisat etc 5.firma de aici din Romania imi ofera garantie 1an! SI DA AUTOHOUSUL CUMPARA MASINI DE LA PRIVATI ,DAR PE CARE IN PREALABIL LE VERIFICA DE ANTECEDENTE,NR REAL KM,SI ALTELE (asta nu se cheama bisnita se cheama ECONOMIE DE PIATA,ca doar nu e prost sa ti-o dea pe degeaba,,,in plus ei nu-ti baga masina pe gat ,daca vrei o iei daca nu ..bine)si pana la urma da prefer sa dau la autohouse bani mai multi decat sa le dau hotilor ca tine(mai stii si engleza sau ai gasit citatu pe net si vrei sa pari CULT?? :) )If you want to have a brother go to bed and .....your mother! :) :)

Link to comment
Share on other sites

:blink: ce deviere de la subiect....cred ca nici nu mai conteaza cine ce masina isi ia ..aici e un razboi autohaus vs bishnitzar....care are masini mai bune ....daca totusi dai vreo comanda sa ne informezi si pe noi si sa o stapanesti sanatos .
Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA deci asta era toata problema!!!esti car bussinesss man(BISNITAR ,pe romana)si te-am ranit in ORGOLIU(aveti si voi asa ceva?) :blink: deci uite cum sta problema :am sa te intreb cate masini ai adus tu din germania???1.la autohouse imi da carte service(tu ai asa ceva?)2.in general merg pe autohouse-uri cu care firma prietenului meu a mai facut afaceri (nemtesti in mare parte ,cu toate ca sunt si turci acum care au preturi atractive ,si sunt de incredere)3.firma se ocupa de toata hartogaraia ,inclusiv recuperrarea tva-ului,si in tara inmatricularea auto!4.masina este adusa pe platforma pana in tara ,,,si in banii care ai dau eu imi face un schimb de ulei ,filtre ,spalat ,polisat etc 5.firma de aici din Romania imi ofera garantie 1an!  SI DA AUTOHOUSUL CUMPARA MASINI DE LA PRIVATI ,DAR PE CARE IN PREALABIL LE VERIFICA DE ANTECEDENTE,NR REAL KM,SI ALTELE (asta nu se cheama bisnita se cheama ECONOMIE DE PIATA,ca doar nu e prost sa ti-o dea pe degeaba,,,in plus ei nu-ti baga masina pe gat ,daca vrei o iei daca nu ..bine)si pana la urma da prefer sa dau la autohouse bani mai multi decat sa le dau hotilor ca tine(mai stii si engleza sau ai gasit citatu pe net si vrei sa pari CULT?? :) )If you want to have a brother go to bed and .....your mother! :)  :)

89545[/snapback]

 

 

bah baiatile gata hai sa terminam ca esti sub linia de dialog a mea.. nu sunt bisnitar.. daca ai avut mai mult de 3 masini asta inseamna ca esti bisnitar?uite ca ma plicti repede.. asta e firea mea.. foarte bine ca o iei de unde o iei. bafta la masina. ce treaba am eu.... ma ca enerverz cand dau de tot felul de forme de viata semiinteligente.. si tu asta ca imi scapa. nu sunt cult mai.. analizeaza morfologic fraza sa vezi ca tastez fara cratima.. asta ma face cult.? vad ca nu putem avea un dialog constructiv bazat pe o tema anume... mai baiatule tu nu stii ce e economia de piata.. dute la niste cursuri la ASE.. poate inveti.. . ultima fraza demontreaza inca o data nivelul de maturitate la care ai ajuns.... sa postezi si tu niste poze cu noua masina.. dar vezi acum sa nu cauti prin parcari:) tu esti coco recunosc... ala nu e citat este un vers. hai sa incheiem aici cu disputa asta penibila si puerila ca nu ajungem la nici un consens si orice actiune are si o reactiune.(nici asta nu e citat, e fizica pura)explicatie: deci eu zic ca nu are rost ca eu sa postez si tu sa postezi la randul tau in contradictoriu. asa ca te pup pa la revedere terra.( parazitii)

 

P.S. PT admin:

 

cenzurarea ar trebui sa se reduca la un cuvant nu? oricum m-am autcenzurat daca ai observat stelutele, nu e nevoie sa tai fraze intregi.

Link to comment
Share on other sites

:blink: ce deviere de la subiect....cred ca nici nu mai conteaza cine ce masina isi ia ..aici e un razboi autohaus vs bishnitzar....care are masini mai bune ....daca totusi dai vreo comanda sa ne informezi si pe noi si sa o stapanesti sanatos .

89595[/snapback]

nu sunt bisnitar mai cosmin bad.

Link to comment
Share on other sites

bah baiatile gata hai sa terminam ca esti sub linia de dialog a mea..  nu sunt bisnitar.. daca ai avut mai mult de 3 masini asta inseamna ca esti bisnitar?uite ca ma plicti repede.. asta e firea mea.. foarte bine ca o iei de unde o iei. bafta la masina. ce treaba am eu.... ma ca enerverz cand dau de tot felul de forme de viata semiinteligente.. si tu asta ca imi scapa. nu sunt cult mai.. analizeaza morfologic fraza sa vezi ca tastez fara cratima.. asta ma face cult.? vad ca nu putem avea un dialog constructiv bazat pe o tema anume... mai baiatule tu nu stii ce e economia de piata.. dute la niste cursuri la ASE.. poate inveti.. . ultima fraza demontreaza inca o data nivelul de maturitate la care ai ajuns.... sa postezi si tu niste poze cu noua masina.. dar vezi acum sa nu cauti prin parcari:) tu esti coco recunosc... ala nu e citat este un vers. hai sa incheiem aici cu disputa asta penibila si puerila ca nu ajungem la nici un consens si orice actiune are si o reactiune.(nici asta nu e citat, e fizica pura)explicatie: deci eu zic ca nu are rost ca eu sa postez si tu sa postezi la randul tau in contradictoriu. asa ca te pup pa la revedere terra.( parazitii)

 

P.S. PT admin:

 

cenzurarea ar trebui sa se reduca la un cuvant nu? oricum m-am autcenzurat daca ai observat stelutele, nu e nevoie sa tai fraze intregi.

89598[/snapback]

hai gata ca n-am chef de cearta ! cand o sa mai am nevoie de parerile tale ..........o sa te anunt (te gasesc prin obor cu vreun 520 obosit :blink: )nu mai raspunde ,,,ca o sa stai iar 2 ore cautand prin dictionar cuvinte inteligente ,,,ps:bafta la vandut masini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.