Jump to content

BMW E21


danetz23

Recommended Posts

poza e luata de pe net...as vrea sa il fac si pe al meu sa arate asa...o sa pun in curand si poze cu el...acu sunt putin nelinistit...cum am mai spus..e prima mea masina...sper sa nu apara vro problema sau ceva si sa nu am cum sa o rezolv :)

...sau sa imi para rau ca l-am luat :blink:

 

ps. danetz23...poze din fata nu ai? :)

Link to comment
Share on other sites

Daca iti consuma 8-9 e bine ... ai avut timp sa-i faci consumul . eu am avut un vecin care se plangea de 316 lui ca nu scade sub 11,5 . Conteaza si cat de greu e piciorul drept :blink: (diferenta dintre carburator si injectie este din ce in ce mai mare cu cat faci mai multe accelerari , la drum intins diferenta e mica) !

Nu stiu ce sa iti spun , nu cred ca merita sa iti faci transformarea pe injectie , daca aveai un motor mai mare de 2 litri atunci merita sigur .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danetz , mai dai masinutza ? am intrat in vacantza si vreau suspensiiiiii :)

Hai zi cum te conving sa o dai ?

Hai macar da-mi un raspuns clar te rog , ca sa stiu ce suspensii imi pun pe masina , daca nu le dai tu pe alea Bilstein ..macar sa imi cumpar standard , dar asa daca nu stiu daca le dai sau nu ...nu pot sa fac nimic ... sper sa le dai :blink:

Link to comment
Share on other sites

deocamdata nu dau masina.....am gasit ceva rekini si sa vad la care ma hotarasc.....oricum daca ma hotarasc sa o dau te anunt din timp.......sper sa nu fii suparat.....dar mie cam greu sa o dau.......sper sa reusesc ceva cu ea......ne auzim........scuza-ma daca te-am incurcat
Link to comment
Share on other sites

deocamdata nu dau masina.....am gasit ceva  rekini si sa vad la care ma hotarasc.....oricum daca ma hotarasc sa o dau te anunt din timp.......sper sa nu fii suparat.....dar mie cam greu sa o dau.......sper sa reusesc ceva  cu ea......ne auzim........scuza-ma daca te-am incurcat

99098[/snapback]

 

Nu m-ai incurcat , imi pare rau ca nu o sa am eu un E21 cu suspensii sport :blink:

Inteleg ca ti-e greu sa o dai :) , eu nu as da masina mea chiar asa cum e fara suspensii sau motor puternic .

De incurcat nu m-ai incurcat ; ma incurcai daca nu raspundeai in 2-3 saptamani .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
:blink: Dupa lungi asteptari si zeci de drumuri facute cu bicicleta pana la importatorii de amortizoare bilstein m-am saturat si mi-am comandat amortizoare Monroe care trebuie sa imi vina in maxim 2 saptamani pretul...de la 60 milioane cat imi cereau la bilstein (la plesneala , isi bateau joc de mine) la 6 milioane cu tot cu tamponul de protectie ...
Link to comment
Share on other sites

am un rekin 323i cu nr vechi 6tm si de alea si talon vechi dar nu am carte la el...are probleme si nu pot sa merg la registru cu el sa ii fac carte si toate alea....masina e in stare buna,are motor de 2300 in 6 cilindri,motor skimbat in germania cu unul de 190 cp,suspensie sport pe gaz Bilstein,coborita foarte jos,cutie sport cu 4 viteze,jante late,doua iesiri pe lateral........

as cumpara unul inmatriculat pe pers fizica si sa il fac klumea......is in cautare acuma dar nu gasesc numai obosite rau de tot..........drive safe :blink:

88409[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Ultimile zile mi le-am petrecut schimband suspensia la masinutza. Mi-au venit amortizoarele Monroe si ma apuc eu sa le montez intr-o stare de fericire nedescrisa ... termin pe dreapta spate , termin pe stanga spate , le testez si merg bine , totul ok pana aici , desfac suspensia pe fata , scot amortizorul uzat din ,, camasa '' si cand sa il pun pe cel nou ..ce sa vezi ? era mai lat (avea diametrul mai mare ) decat camasa ... camasa are 40mm diametru si amortizoarele noi au 43mm diametru :) :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ultimile zile mi le-am petrecut schimband suspensia la masinutza. Mi-au venit amortizoarele Monroe si ma apuc eu sa le montez intr-o stare de fericire nedescrisa ... termin pe dreapta spate , termin pe stanga spate , le testez si merg bine , totul ok pana aici , desfac suspensia pe fata , scot amortizorul uzat din ,, camasa '' si cand sa il pun pe cel nou ..ce sa vezi ? era mai lat (avea diametrul mai mare ) decat camasa ... camasa are 40mm diametru si amortizoarele noi au 43mm diametru  :)  :blink:

116927[/snapback]

Gaseste alta camasa...poate de la un 5-ar :)

Link to comment
Share on other sites

salut.am si eu un rechin e21 din 79' si am nevoie de un manual de reparatii.stiti cumva de unde pot sa-l iau?Ma intereseaza in principiu cum se regleaza culbutorii(cu 0.15 sau 0.25).multumesc

124951[/snapback]

 

admisie si evacuare motoare M10

Cold . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .0.20 mm

Hot . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. 0.25 mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.