Jump to content

as cam vrea sa dau seria 1 - 118d


oSerX

Recommended Posts

As cam vrea sa vand 118d : masina este > http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...831&hl=118d

 

optiunile sunt aici > http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...087&hl=118d

--------------

MODEL : BMW seria 1 - 118 diesel 143 CP

culoarea ALB ALPIN III

 

pachet confort

pachet avantaj

 

faruri xenon, adaptive cu spalatoare

proiectoare

scaune fata incalzite, cu suport lombar si tapiterie neagra cu niste linii (AUAT cred ca e )

aer conditionat automat

BMW professional CD + sistem sunet Hi-Fi

volan, schimbator, frana de mana tip M

comenzi pe volan

trapa

pachet iluminare suplimentara

pachet oglinzi exterioare ( rabatabile electric )

oglinda interioara cu functie antiorbire

senzori parcare

senzori ploaie si lumina

protectie soare si parbriz cu banda gri

cotiere rabatabile fata/spate cu suport pahare, ochelari, telefon

cruise control

tetiere spate rabatabile

covorase velur sunt standard...

kit fumatori

jante model 222

 

de asemenea sunt si optiunile incluse in cele doua pachete de sus :

---------

 

Fie o dau la preluare de leasing ...... mai sunt cam 8000eur+tva/32luni ( rate e cam 1400ron ) - am achitat din ea cam 23000eur

 

Fie inchid leasingul si o dau mai departe ......

 

Preluarea de leasing ar fi minunata pt cei care vor sa pastreze contractul de casco ... am contract casco fara nici un pic de fransiza, fara nici o conditie indiferent de numarul de accidente - la bcr 1200eur/an .

 

Merita sa o dau acum sau sa mai astept pana la anul ??

 

Masina are cam 60.000km si anul asta mai mult a stat in garaj si probabil o sa mai faca maxim 1000km pana la anul - nu o mai foloseste nimeni. ce o mai scot eu sa o mai plimb din cand in cand ... are schimbate placutele de frana de curand, lichidul de frana, caseta de directie si fulia motor ( problemele tipice motorului de 2l ). De asemenea am rezolvat problema cu oglinda stanga- s'a schimbat corpul oglinzii. Masina a facut 2 ani la finalul lui iunie 2009.

 

Voi ce ziceti merita sa ma chinui sa o dau acum ??

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

uite una exact pentru pretentiile tale : http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=...2526sens%253DAS :lol:

 

acum sa lasam gluma deoparte, cred ca mai degraba o mai las pe dreapta ..... pana la anul ..... luna viitoare vreau sa platesc cam 90% din cat mai am de plata si sa mentin CASCO - asigurarea este foarte buna. oricum cu leasingul inchis nu as da'o sub 16-17mii ..... prefer sa o tin sa ma bucur de ea decat sa o dau de pomana :) ... toate reviziile sunt facute chiar mai devreme decat ar trebui, masina a fost luata de noua ... condusa numai de mine si putin de sotia mea si nu cred ca si'a batut nimeni joc de ea. Km si i'a facut in proportie de peste 1/2 prin europa ... drumuri lungi de mers constant ...

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

pai vezi ca vroia cineva sa cumpere una ca a ta, dai un pm, tot pe forumul de seria 1.

frumos volanul, am si eu unul la fel, merita toti banii. parerea mea este ca zilele astea se pierde enorm la vanzarea unei masini, dar fiecare cu calculele lui. bafta oricum, sa iti iasa calculele cu minim de costuri suplimentare.

Link to comment
Share on other sites

m'am mai gandit - o tin ... masina este impecabila chiar daca are 60.000km ( multi km facuti pe autostrazile europei ) ... are toate reviziile facute numai la mhs, toate problemele au fost remediate pe garantie ( caseta directie, fulia motor si oglinda stanga care se misca aiurea la deschiderea usilor ), placute schimbate fata/spate, cauciucuri noi schimbate in germania ... plus ca sunt foarte multumit de contractul de casco care este foarte bun pt moment ... am fost la casco pt niste rahaturi ( in bataie de joc pt ei ca nu au vrut sa'mi deconteze 3mil emblemele de la roti si de la capota ) ... si pt asta or sa plateasca cu varf si indesat pana le-o veni rau. Am avut parbrizul ciupit cat jumatate de buric de deget de copil si 3 foarte mici cioituri de la pietre care insumate nu faceu nici 0,5cmp - m'am dus sa mi le refaca. Masina acum arata ca la fabrica. La fiecare ciupitura de janta, parbriz, daca imi inteapa cineva cu un ac caroseria ma duc la ei ... acum e ambitia mea contra prostiei lor :) 3 ani de zile mai au de suferit :lol: Pentru asta e bun leasingul ...

 

LE: Plus ca m'am decis ca iarna ata sa merg cu el si sa tin coupe-ul in garaj ... asta e ... daca o sa pice piata, oricum ma folosesc de masina !

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

... plus ca sunt foarte multumit de contractul de casco care este foarte bun pt moment ... am fost la casco pt niste rahaturi ( in bataie de joc pt ei ca nu au vrut sa'mi deconteze 3mil emblemele de la roti si de la capota ) ... si pt asta or sa plateasca cu varf si indesat pana le-o veni rau. Am avut parbrizul ciupit cat jumatate de buric de deget de copil si 3 foarte mici cioituri de la pietre care insumate nu faceu nici 0,5cmp - m'am dus sa mi le refaca. Masina acum arata ca la fabrica. La fiecare ciupitura de janta, parbriz, daca imi inteapa cineva cu un ac caroseria ma duc la ei ... acum e ambitia mea contra prostiei lor :) 3 ani de zile mai au de suferit :lol: Pentru asta e bun leasingul ...

De acord, astia de la asigurari merita "torturati"...ca picatura chinezeaca, usor-usor, am avut si eu o situatie asemanatoare si abia astept sa-mi mai deschid un dosar de dauna pt alte problemutze existente.... pt moment mi-am facut dosar pt inlocuirea unui prag, si apoi am aruncat pastila: " urmeaza plafonul ca are o mica infundatura si apoi parbrizul , e putin ciobit..."

Link to comment
Share on other sites

E incredibil cat poti pierde la o masina noua in perioada asta :lol: Daca o dai cu preluare leasing si mai ai de achitat 8000,cash se da undeva la 12 mii,iar diferenta mai iei 5-6 mii pentru ca se evalueaza la un pret mai mare nefiind vorba de cash,in situatia in care tu ai platit peste 20 mii pana acum te alegi cu 5-6 mii,absolut groaznic :)

 

ps:Eu zic sa nu o dai,daca te multumeste masina mai tine-o cativa ani,e pacat.

Link to comment
Share on other sites

daca ai nevoie de masina si te folosesti de ea, intradevar nu se merita sa o vinzi, deoarece pierzi foarte mult.

daca insa nu o vei folosi foarte mult si nu o vinzi doar pentru ca nu e momentul, vei pierde din ce in ce mai mult. ca doar nu o sa creasca preturile la masini. ele se tot devalorizeaza.

succes

Link to comment
Share on other sites

de acord cu voi, dar asta o sa se reflecte in prima de anul viitor, care o sa fie mai mare in cazul in care daunele depasesc o anumita cota din plati. :)

 

contractul a fost semnat pe 4 ani fara fransiza, fara nici o clauza privind cresterea primelor si alte aberatii ... primul an am avut la omniasig, dar datorita relatiei mai speciale cu bcr, am preferat bcr asig ... eu nu caut evenimentele, nici ele nu ma gasesc pe mine ... dar am o zgarietura pe janta de aprox 1cm pe buza ... aproape insesisabila ... nu trebuie janta inlocuita ce Dzeu ?? -- alde asiguratorii lui peste nu'si dau seama ca mai intra si ei in contracte in care mai trebuie sa si plateasca ??? Mie mi s'a pus rau de tot pata pe ei pt simplul motiv ca nu mi'au decontat emblemele .... consideram si eu ca este necesar ca la plata a 1200eur anul trecut , puteam obtine si eu de la ei 300ron .... era o chestie de principiu ... pt asta am cautat fiecare mica problema sa mi'o rezolv :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ma mersi de pont....chiar am primit ieir o oferta de la Bavaria din cluj uc un e90 care are la bord 9200 km...masina este din decembrie 2006 si are ceva dotari...pret fara tva 16350 euro...mie sincer mi se pare imposibil din 2006 hai sa zicem 2007 si cu 9000 km la bord..ei zic ca este ok masina, mi-au facut oferta de leasing cu 20% avans si rata inclusiv casco 319 euro pe lun/5 ani.

Totusi la bnii aiai iau un 330 din germania, dar ma tenteaza garantia lor!

Este pentru prietena is de asta re-am intrebat de seria 1.

PS: Frumoasa masina ai e pacat sa o vinzi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.