Jump to content

Ipod your BMW...? Zau?


Recommended Posts

Am facut comanda la BMW (nu spun care...) de retrofit-ul pentru Ipod pentru un E46. A costat 250 de euro si daca vezi pe ce dai banii aia mori de plans :blink:. A venit cam dupa 3 saptamani si am mers sa-l montez...ghici cat costa sa lege minunea aia de cablu la Cd player? Vreo 110 euroi. E adevarat ca se aude beton in comparatie cu emitzatorul FM, dar daca faci un calcul...520USD Ipod-ul, 250 euro cablajul si 110 euro montajul...cam mult nu credeti? Sau poate sunt eu prea zgarcit? :)
Link to comment
Share on other sites

Am facut comanda la BMW (nu spun care...) de retrofit-ul pentru Ipod pentru un E46. A costat 250 de euro si daca vezi pe ce dai banii aia mori de plans  :blink:. A venit cam dupa 3 saptamani si am mers sa-l montez...ghici cat costa sa lege minunea aia de cablu la Cd player? Vreo 110 euroi. E adevarat ca se aude beton in comparatie cu emitzatorul FM, dar daca faci un calcul...520USD Ipod-ul, 250 euro cablajul si 110 euro montajul...cam mult nu credeti? Sau poate sunt eu prea zgarcit? :)

89793[/snapback]

 

foarte mult :) eu vroiam sa imi cumpar Ice Link pt Ipod este mai ieftin decat ala de la bmw.

ti-ai scos magazia de cd-uri ca sa iti montezi Ipod-ul ? ai navi pe masina ?

Link to comment
Share on other sites

foarte mult  :blink:  eu vroiam sa imi cumpar Ice Link pt Ipod este mai ieftin decat ala de la bmw.

ti-ai scos magazia de cd-uri ca sa iti montezi Ipod-ul ? ai navi pe masina ?

89794[/snapback]

Am Radio cu CD player. Am auzit si eu de Ice link dar era prea tarziu...dadusem comanda si avansul...

Nu am magazie de CD-uri. A scos torpedoul (din cate am inteles) a dat ceva gauri pe acolo si a montat cablajul. Cablul la scos in torpedou insa e destul de lung ca sa poti sa montezi Ipod-ul undeva pe bord.Am vazut pe net un suport pentru Ipod si au reprezentantza si in Ro. Sa ma astept iar la vreun pretz astronomik pentru bucata aia de plastic? :)

Link to comment
Share on other sites

daca avea monitor pe masina iti arata pe bord titlul melodiei, asta e tare  :)

89808[/snapback]

Pai care-i problema? Ipod-ul vine montat in suport undeva in dreapta pe bord si vezi melodiile pe display-ul lui direct. Afisajul e color si destul de lizibil ...asa ca nu-i nici o problema din punctul asta de vedere.

Poti sa selectezi melodiile de pe Ipod direct, din primele 5 memorii de Radio CD sau din comenzile de pe volan... :blink:

Problema mea era pretul practicat de reprezentantza BMW...iar nu spun care...

Link to comment
Share on other sites

De fapt AB nu sunt adevarate reprezentantze BMW ci pseudo francize pentru marca respectiva. Cel putin asa vad eu lucrurile. Au obligatia sa respecte standardele BMW, dar la pretzuri nu-i verifica nimeni...
Link to comment
Share on other sites

AB sunt nesimtiti la preturi, am vrut si eu sa comand niste chedere pt geamul spate la coupe si mi-au cerut 2.5 mil. La bmw comanda in germania costa 14euro+shipping cam 20.

89829[/snapback]

mioe pt chederul dela usa fata stg miau cerut 180 de euro far Tva asa ca..

Link to comment
Share on other sites

Pai care-i problema? Ipod-ul vine montat in suport undeva in dreapta pe bord si vezi melodiile pe display-ul lui direct. Afisajul e color si destul de lizibil ...asa ca nu-i nici o problema din punctul asta de vedere.

Poti sa selectezi melodiile de pe Ipod direct, din primele 5 memorii de Radio CD sau din comenzile de pe volan... :blink:

Problema mea era pretul practicat de reprezentantza BMW...iar nu spun care...

89825[/snapback]

gasisem undeva un site unde iti arata cum sa iti montezi singur un I-pod la cablaj fara prea multa greutate, fara sa folosesti caseta adaptoare, era foarte fain. daca mai dau peste ea am sa o postez aici.

Link to comment
Share on other sites

gasisem undeva un site unde iti arata cum sa iti montezi singur un I-pod la cablaj fara prea multa greutate, fara sa folosesti caseta adaptoare, era foarte fain.    daca mai dau peste ea am sa o postez aici.

89951[/snapback]

Pentru mine e tarziu...dar macar altii sa nu mai fie fripti de cei de la AB...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.