Jump to content

my black beauty


babie 10

Recommended Posts

va citesc de ceva timp, dar pana ieri n-am scris niciodata

astazi vreau sa v-o prezint si eu pe black beauty

poate nu e cea mai dotata, cea mai puternica, cea mai frumoasa, dar e a mea....a noastra

 

so, faceti cunostinta

e60, 252d,11/2004, parca, 130kw (masina e condusa in special de mine, o ”doamna”, deci ii consider suficienti....nu era rau sa fie mai multi, mai ales pt momentele in care la volan trece ”domnul”)

din ce am descoperit eu (si va rog sa ma corectati daca gresesc :) )

masinuta are (si urmeaza optiunile care impresioneaza e femeie, normal):

culoare neagra (oare cum mi-am dat seama????)

geamuri electrice, dublu climatornic, navi business, xenox.....loc sa-mi tin eu telefonul (ma refer la spatiul ala de depozitare unde trebuia sa fie cd in cazul navi prof), incalzire in scaune, PDC (pacat ca mai face figuri din cand in cand), suporturi de pahare (era o adevarata aventura la 3-er e46 sa conduc cu cafeaua de la McD. in brate), cotiera spate cu suport si sca de schi (o mai foloseste cea mica pe post de ”calut”), bancheta spate rabatabila, senzori de ploaie, lumina, pilot automat, comenzi pe volan, scaune sport..si o saracie de portbagaj.....deh, asta m-a impresionat.......mi-ar fi placut scaune de piele+ventilatie, webasto si trapa......aaa, si mi-ar fi placut jante pe min 17.....

sa vedem ce ii aduce mos craciun (ea cere niste cauciucuri de iarna pe actualele jante plus cauciucurile astea pe jante pe 17)

post-29563-1254467544_thumb.jpg

post-29563-1254467562_thumb.jpg

post-29563-1254467591_thumb.jpg

post-29563-1254467623_thumb.jpg

post-29563-1254467646_thumb.jpg

post-29563-1254467670_thumb.jpg

post-29563-1254467723_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sa te bucuri de ea! este f frumoasa :)

ms frumos

paleste in fata unora care le-am vazut eu pe aici, dar cum spuneam, ASTA e a noastra.......mi-ar fi placut la nebunie sa fie rosie....pt asta m-as fi vopsit blonda (am vazut eu o blonda cu un 5-er rosu .........)

daca tot vorbeam de portbagaj......

post-29563-1254468228_thumb.jpg

Edited by babie 10
Link to comment
Share on other sites

frumoasĂŁ maÂşina Âşi suficient de dotatĂŁ .... :lol:

 

de admirat o doamnĂŁ ĂŽn E 60 ... nu de alta, dar de regulĂŁ femeile conduc un seria 1 sau 3 :)

am avut si eu un 3....o frumusete!

dar l-am dat impreuna cu un astra h pe 5-aru asta

pun o poza si cu el, sa nu simta ca l-am uitat....

prima dragoste nu se uita, nu?.......acum a ajuns la un prieten, si nebunu nu i-a schimbat numerele.....cand il vad zic si simt ca e tot al meu

 

eu initial mi-am dorit x5...sa fiu in randul ”lumii” (si mama si sor-mea au)...dar m-am indragostit iremediabil de 5-ar.....e superb, nici nu consuma asa mult, il simt si mai usor..........parca nu-s mereu cu garsoniera dupa mine

 

frumos... uita rosul... pe asemenea masina da ca nuca-n placa de rigips! :lol:

pai oricum nu mai am cum sa-i schimb culoarea

si parca suna frumos black beauty

 

ati vazut, poate, in pozele alea puse de mine masina vecinului.......ahhh, de cate ori nu le-am incurcat, caci parcam aproximativ in aceleasi locuri......atunci mai sunt singurele momente in care mi-o doresc alta culoare!

post-29563-1254470755_thumb.jpg

post-29563-1254470872_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ai putea sĂŁ o personalizezi puĂžin ... sĂŁ-i pui alte jante de exemplu ...

asa ziceam si noi

dar am tot cheltuit banii pe ”prostii”...abia ce am avut nunta acum 1 luna, asa ca de cand am luat masinuta in afara de asigurari si revizie n-am bagat banii in ea....deh, prioritati.....nunta, concediu.....

acum am vrea sa-i luam rotite de iarna, caci vor fi necesare....dar ne gamdisem pe alea de iarna sa le punem pe jantele astea, iar in primavara sa-i luam jante mai mari cu tot cu cauciucuri

Link to comment
Share on other sites

da, este bine sĂŁ foloseÂşti pentru iarnĂŁ jante de tablĂŁ ... la ce soluĂžii folosesc ĂŁÂştia de la primĂŁrie ... pĂŁcat de ele

anu asta in craiova a nins de vreo 2 ori....jantele de pe 3-er erau ok......am eu o presimtire ca nu vor mai fi anotimpurile care erau pe vremea bunicii...asa ca anvelopele de iarna isi au mai mult rosul pt aderenta aia crescuta la temperaturi scazute

frumos a fost cand a nins in februarie.....era 12, frumos afara...am inceput o sedinta care s-a terminat la 6...fara pauze! la 6 jumate toti colegii mei (baieti) se rugau de mine sa le dau si lor peria de zapada si sa ma duca acasa (deh, fata, tractiune spate)....peria le-am dat-o, si au plecat toti....mi-am curatat singura masina!=))....si de plecat am plecat singura acasa...era zapada de 50cm....

deci si iarna asta ii voi lua bocanci masinii!

Link to comment
Share on other sites

frumoasă maşina şi suficient de dotată .... :lol:

 

de admirat o doamnă ĂŽn E 60 ... nu de alta, dar de regulă femeile conduc un seria 1 sau 3 :)

mi-ai luat vorba din gura :lol:

frumoasa masina, in set de jante de M5 si ar fi de nota 10 cu coronita, acum e de 10

post-25321-1254478151_thumb.jpg

Edited by TEFF
Link to comment
Share on other sites

frumoasĂŁ maÂşina Âşi suficient de dotatĂŁ .... :lol:

 

de admirat o doamnĂŁ ĂŽn E 60 ... nu de alta, dar de regulĂŁ femeile conduc un seria 1 sau 3 :)

mi-ai luat vorba din gura :lol:

frumoasa masina, in set de jante de M5 si ar fi de nota 10 cu coronita, acum e de 10

ms frumos

am promis ca vom ”lucra” la capitolul asta

dar cum asigurarile nu prea mai merg.......(nu dati in mine, de acolo-mi castig banii de motorina&stuff)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
vezi ca amablajul uleiului castrol/bmw, are tendinta sa se lase uleiul se se scurga cumva din el... vad ca il ai in portbagaj in dreapta, pune-l intr-o punga ceva mai bine. Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

vezi ca amablajul uleiului castrol/bmw, are tendinta sa se lase uleiul se se scurga cumva din el... vad ca il ai in portbagaj in dreapta, pune-l intr-o punga ceva mai bine.

 

 

Da, da, asta ma gandeam sa spun si eu doamnei da vad ca cineva mi-a luat-o inainte. :)

 

O tavita de porbagaj dedicata pt. seria 5 ar fi foarte utila. E la mica publicitate un baiat din timisoara Mircea care le vinde.

 

Frumoasa masina sa aveti parte de ea fara nici un incident.

Link to comment
Share on other sites

vezi ca amablajul uleiului castrol/bmw, are tendinta sa se lase uleiul se se scurga cumva din el... vad ca il ai in portbagaj in dreapta, pune-l intr-o punga ceva mai bine.

ms frumos de sfat.....acum sta in subsol....atunci doar ce ii facusem schimburile

oricum, e bine de stiut!

 

vezi ca amablajul uleiului castrol/bmw, are tendinta sa se lase uleiul se se scurga cumva din el... vad ca il ai in portbagaj in dreapta, pune-l intr-o punga ceva mai bine.

 

 

Da, da, asta ma gandeam sa spun si eu doamnei da vad ca cineva mi-a luat-o inainte. :)

 

O tavita de porbagaj dedicata pt. seria 5 ar fi foarte utila. E la mica publicitate un baiat din timisoara Mircea care le vinde.

 

Frumoasa masina sa aveti parte de ea fara nici un incident.

eu mai fac si nefacute cu masina....adik mai car baterii de tir (muuulte), brazdare de plug si tot felul de piese pt agricultura.....daca rezista 1 luna tavita fara sa o schimbam e bine! caci se rupe/gaureste......

probabil voi lua candva una care sa se muleze perfect pe formele masinii........

 

Ma bucur ca mai exista cititoare ale sexului frumos pe acest forum. Sa o stapanesti cu placere si multi km fara incidente. multa bafta

oricine conduce o anumita masina trebuie sa salute ”colegii”

asa cda voi intra aici atata timp cat ma primiti!

:lol::D:D

nu facem discriminari, nu?

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit...Ma bucur ca ne strangem si noi mai multi olteni si mai ales cred ca esti prima membra din Craiova.

Frumoasa masinuta ! Sa te bucuri cu placere de ea si sa te poarte pe drumuri cat mai bune.

ms de primire.......poate il trimit ”domnul” la intalniri......sa ma tineti si pe mine la curent cand au loc!

 

hehe, draguta masina, propietara de sex feminin , nu suna rau. Sa te bucuri de ea. Anvelopele de iarna sunt de baza iarna la noi in oras :)

asa e.....am vazut eu iarna trecuta ca au facut minuni!

ms frumos de salut!

Link to comment
Share on other sites

black beauty diseara va comite o infractiune

va fura mireasa........prietena mea miesica astazi m-a sunat pt complicitate la furt!

oare ne prinde mirele? :) :lol:

 

cateva poze cu blacky in cea mai importanta zi a vietii mele...pana acum !

pacat ca am uitat sa-i fac pozici mai frumoase!

post-29563-1254577346_thumb.jpg

post-29563-1254577400_thumb.jpg

post-29563-1254577468_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

parca sa zic ca te-am vazut prin oras wk asta :)

probabil sambata pana-n 6 seara, caci apoi am plecat din oras........

sau poate l-ai vazut pe ”domnul” ca el a umblat sambata mai mult cu ea!

da folash cand ne mai vezi

eu zic ca nu ar fi indicat sa dea flash cand te vede, ca dupa poate incepe "domnul" cu intrebari: cine era? de ce iti da tie flash-uri? :lol:)) iti baga scandal in casa

Edited by TEFF
Link to comment
Share on other sites

parca sa zic ca te-am vazut prin oras wk asta :lol:

probabil sambata pana-n 6 seara, caci apoi am plecat din oras........

sau poate l-ai vazut pe ”domnul” ca el a umblat sambata mai mult cu ea!

da folash cand ne mai vezi

eu zic ca nu ar fi inicatsa dea flash cand te vede, ca dupa poate incepe "domnul" cu intrebari: cine era? de ce iti da tie flash-uri? :lol:)) iti baga scandal in casa

 

 

:) alea ar fi explicatii pe urma!!!

Edited by sergiulean
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.