Jump to content

cel mai bun tester ?


ak_47

Recommended Posts

Care este cel mai inteligent tester bmw pana in 1500 ron ? aveti idee ?

Conditii

1 sa aibe mufa de 20 de pini

2 sa nu fie prin port serial

 

Daca merge si pe alte marci, e universala , nu ma deranjeaza

 

 

Daca am pus threadul unde nu trebuie , rog pe cineva sa-l mute si sa nu se supere !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pana in 1500 de lei, pentru masina ta merge carsoft. Este pe seriala dar merge perfect cu adaptor USB/Serial.

Nu se compara cu un tester de fabrica dar la E34 cred ca este suficient.

 

 

Am avut carsoft 6.5 si nu ma ajuta cu nimic ! Multa lume a zis ca e f prost , si l-am vandut !

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

oricum, nu cred ca se poate vedea mare lucru pe tester la e34. sau ma insel ?

 

apoi, presupun ca trebuie sa ai suficiente cunostinte tehnice auto ca sa stii sa interpretezi eventualele coduri de eroare.

 

Ma rog, pentru mine e rocket science oricum :lol: cred ca pot sa ma apuc si de tuning auto :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am tester carsoft si este foarte bun. La E34 ce te astepti sa-ti arate? Nu ai prea multe module la care sa-ti raspunda tester-ul.

 

 

Nu poti monitoriza in timp real senzorii motorului ! Si sunt si in germana erorile

 

Nu stiu ce tip de carsoft ai tu dar al meu iti da in timp real toti parametrii motorului, si cand esti cu masina in mers.

 

Poate al tau e in germana, al meu e in engleza.

Link to comment
Share on other sites

Eu am tester carsoft si este foarte bun. La E34 ce te astepti sa-ti arate? Nu ai prea multe module la care sa-ti raspunda tester-ul.

 

 

Nu poti monitoriza in timp real senzorii motorului ! Si sunt si in germana erorile

 

Nu stiu ce tip de carsoft ai tu dar al meu iti da in timp real toti parametrii motorului, si cand esti cu masina in mers.

 

Poate al tau e in germana, al meu e in engleza.

 

 

carsoaftele astea vin din diferite zone care mai de care mai sinistra, unele sunt bune , unele sunt bomba !

Link to comment
Share on other sites

... carsoft. Este pe seriala dar merge perfect cu adaptor USB/Serial.

 

Mie nu mi-a mers, incercat pe 2 laptopuri si 3 adaptoare USB/Serial. Poti spune te rog EXACT ce adaptor ai folosit.

 

Eu am 2 adaptoare..unul cu cablu si modul si altul dintr-o bucata cu ambele mufe (USB si Serial) si merg amadoua.

 

Singura chestie pe Wind. Vista da o eroare la inceputul diagnosticului dupa care merge. Pe XP merge perfect fara erori.

Link to comment
Share on other sites

... carsoft. Este pe seriala dar merge perfect cu adaptor USB/Serial.

 

Mie nu mi-a mers, incercat pe 2 laptopuri si 3 adaptoare USB/Serial. Poti spune te rog EXACT ce adaptor ai folosit.

 

 

nu merge prin adaptor iti zic eu , sau cel putin nu citeste toate modulele. eu am incercat 3 adaptoare. trebuie neaaparat port serial nativ

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a mers bine cu adaptor. Faptul ca nu citeste toate modulele se poate datora limitarilor pe care le are Carsoft-ul, mai da rateuri. Am mai zis pe undeva ca mie-mi spunea ca e defect comutatorul de reglare a temperaturii si de fapt era vorba de senzorul de recirculare aer. Nici mie nu-mi vede toate modulele pe masina mea, insa pe alte modele le vede.
Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a mers bine cu adaptor. Faptul ca nu citeste toate modulele se poate datora limitarilor pe care le are Carsoft-ul, mai da rateuri. Am mai zis pe undeva ca mie-mi spunea ca e defect comutatorul de reglare a temperaturii si de fapt era vorba de senzorul de recirculare aer. Nici mie nu-mi vede toate modulele pe masina mea, insa pe alte modele le vede.

 

parerea mea e ca e pilaf . nici nu puteam sa vad in timp real valorile senzorilor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.