Jump to content

Vind BMW 335Ci( E92) 2007


phartescu

Recommended Posts

Sunt primul si singurul possesor si are 21750km

prima inmatriculare a fost in Qatar in iunie 2007 ( 14000km facuti acolo de mine ) iar in Romania am inmatriculat-o in noiembrie 2008 ( restul de km rulati tot de mine)

 

Pretul e de 34000 E TVA inclus usor negociabil in functie de cum se face factura

 

335 Ci ( E92)

Coupe. 2 door

Power : 225KW /306 HP .2969ccm

Transmision: Heck

Gearbox : Automatic , Tronic 6+1,(padele volan)

Colour: Black Sapphire Metallic( 475)

Upholstery: Leder Dakota / Creambeige ( LCGE)

Production 2007 . Model 2008

 

La optiuni sunt urmatoarele:( toata lista importanta din catalog de altfel dupa verificari la BMW e singura din Romania in configuratia asta de top)

 

*Series Options:*

459 Seat Adjustm., Electr.W. Memory

481 Sport seats F driver/front passenger

502 Headlight washer system

520 Foglightis

522 Xeon light

548 Speedometer with Kilometer Reading

704 M Sport Suspension

 

*Order Options

*

2R4 LT/ALY W. Star spoke 230W. Mix Tyres ( adica jante de 19 cu runflat diferitte fata spate.)

2XA Sports.Leath. Steering Wheel +Gear (adica padele pe volan + alte comenzi

205 Automatic Transmision

217 Active Steering ( foarte important )

313 Exterior Mirror Package ( full auto corelate la cutia de viteze se modifica in functie de mersu fata spate etc....

4AB Fine - Wood Trim Burr Walnut ( decoratii lemn de nuc )

4AE Armrest front retracttable .

403 Glas Roof Electric

415 Sunblind for rear window ( parasolar spate electric)

423 Floor mats velour ( + unele cauciuc la culoare puse de mine peste )

428 Warning triangle

431 Interior RR VW mirror W auto anti -dazzle ( adica heliomate antiorbire automate)

441 Smokers Package

493 Storage compartment package ( cu frigider in bratul de la scaun si alte cutii suplimentare cu accesoriile aferente)

5AC Autom. High-beam Headlights Control ( adica faza lunga pe auto facea ea singura treaba ajustari curbe inchideri cu lumini la intersectii etc...

508 Park Distance control ( PDC ) ( senzori parcare vizualiare pe computer de bord ff exact)

521 Rain Sensor ( umbla singura cu stergatoarele)

534 Automatic Air Conditioning

544 Cruise control with braking Function

563 Lights Package ( toate sistemmele de lumini pe ea automate controlate si setabile prin computer +lumini decorative )

601 TV Function ( adica vezi vreo 16 canale in romania

609 Navigation System Professional

620 Voice input System

644 Prep. For . Mobile PH.Bluet Interf. ( adica full sistem Blutoot pregatit pt telefon vizualizare agenda pe computer etc

672 CD changer BMW 6 CDS

677 HIFI System professional ( adica mai explicit Prologic 7.1 )

8SM Vin , Visible from outside

8SX Prov ASSIG . F telematic +online serv

818 Main Battery swich

822 Gulf Version

823 Hot climate version

845 Acoustic belt warning

850 Add fuel tank filing for export

853 Language version english

861 Change of coding data set

864 overseas / dealer directory

880/887 Manuale engleza si araba + service booklet ( oricum cheile sunt cu memorie )

9AA External skin protection ( adica era impachetata cu vaselina la cumparare si trasa in plastic)

925 Shipping Protection Package ( asat tot atunci )

955 MO Package II

983 Model year export

988 Coding Service interval stage 2 ( a fost resoftata dupa omologare in romania conform conditiilor de rulare in Europa adca aici s-au largit perioadel de verificari technice ca astia in europa sunt mai scirtari si ar trebui sa le plateasca ei)

post-29932-1255548492_thumb.jpg

post-29932-1255548582_thumb.jpg

post-29932-1255548606_thumb.jpg

post-29932-1255548651_thumb.jpg

post-29932-1255548694_thumb.jpg

post-29932-1255548740_thumb.jpg

post-29932-1255548757_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O masina foarte frumoasa, bafta la vanzare.

Pacat ca nu are scaune incalzite (vad pe internet ca in Qatar temperatura nu scade sub 10 grade C dar aici si acum brrr) iar din dotarile de top mai lipsesc oglinzile rabatabile electric, tempomat cu radar iar sistemul Pro-Logic de la bmw este compus din 13 boxe si este doar 5.1 nu 7.1 :).

Link to comment
Share on other sites

O masina foarte frumoasa, bafta la vanzare.

Pacat ca nu are scaune incalzite (vad pe internet ca in Qatar temperatura nu scade sub 10 grade C dar aici si acum brrr) iar din dotarile de top mai lipsesc oglinzile rabatabile electric, tempomat cu radar iar sistemul Pro-Logic de la bmw este compus din 13 boxe si este doar 5.1 nu 7.1 :).

 

Gresit oglinzile sunt si rabatabile verifica bine optiunile . TIPUL SISTEMULUI E PROLOGIC 7.1 conform cartii asa scrie acolo asa am scris si eu putin ma intereseaza cite boxe are nevastamea e muzician si nu s-a plins niciodata de calitatea sunetului . in rest pt scaune incalzite la mine e o optiune pe care o evit de cite ori se poate mai ales ca la ultmile scaune incalzite avute mi-a luat foc cojocu.

Link to comment
Share on other sites

O masina foarte frumoasa, bafta la vanzare.

Pacat ca nu are scaune incalzite (vad pe internet ca in Qatar temperatura nu scade sub 10 grade C dar aici si acum brrr) iar din dotarile de top mai lipsesc oglinzile rabatabile electric, tempomat cu radar iar sistemul Pro-Logic de la bmw este compus din 13 boxe si este doar 5.1 nu 7.1 :).

 

Gresit oglinzile sunt si rabatabile verifica bine optiunile . TIPUL SISTEMULUI E PROLOGIC 7.1 conform cartii asa scrie acolo asa am scris si eu putin ma intereseaza cite boxe are nevastamea e muzician si nu s-a plins niciodata de calitatea sunetului . in rest pt scaune incalzite la mine e o optiune pe care o evit de cite ori se poate mai ales ca la ultmile scaune incalzite avute mi-a luat foc cojocu.

 

Pacat ca nu are scaune incalzite.

Daca avea, poate maine dimineata faceai factura... :lol:

Link to comment
Share on other sites

O masina foarte frumoasa, bafta la vanzare.

Pacat ca nu are scaune incalzite (vad pe internet ca in Qatar temperatura nu scade sub 10 grade C dar aici si acum brrr) iar din dotarile de top mai lipsesc oglinzile rabatabile electric, tempomat cu radar iar sistemul Pro-Logic de la bmw este compus din 13 boxe si este doar 5.1 nu 7.1 :).

 

Gresit oglinzile sunt si rabatabile verifica bine optiunile . TIPUL SISTEMULUI E PROLOGIC 7.1 conform cartii asa scrie acolo asa am scris si eu putin ma intereseaza cite boxe are nevastamea e muzician si nu s-a plins niciodata de calitatea sunetului . in rest pt scaune incalzite la mine e o optiune pe care o evit de cite ori se poate mai ales ca la ultmile scaune incalzite avute mi-a luat foc cojocu.

 

Pacat ca nu are scaune incalzite.

Daca avea, poate maine dimineata faceai factura... :lol:

Daca faci OP-ul dimineata tot dimineata pun si eu scaune incalzite direct de la BMW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phartescu' post='883573'

Pacat ca nu are scaune incalzite.

Daca avea, poate maine dimineata faceai factura... :lol:

Daca faci OP-ul dimineata tot dimineata pun si eu scaune incalzite direct de la BMW

 

Rares_CJ, mingea e la tine acum :)

faina masina

Edited by dcnitu
Link to comment
Share on other sites

Cumpar altu cu siguranta dar dupa ce mut mobila problema la mine e ca schimb continentu

o sa devii un român fericit :)

Eram fericit da am avut un blackout anul trecut si am crezut ca schimba astia ceva pe aici dar am fost complet in error . Asa ca am hotarat sa devin din nou fericit

Link to comment
Share on other sites

Smechera masina ...tre sa fii bogat... :)

.....ce sa mai vrei scaune incalzite ca te i-a cu calduri cand conduci asa ceva indiferent de anotimp.

...mda,as avea totusi bani de brelocul ala frumos de la cheie :lol:

 

Bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.