Jump to content

Accident in parcarea City Mall Constanta


paul

Recommended Posts

pole, i-am dat un raspuns omului , doar atit......nu am citat tot ca nu avea rost , nu !? :)

 

Golf-ul 3 este un best seller printre cei care nu-Âşi permit o maÂşinĂŁ, alĂŁturi de E36. :lol:

 

Cred cã s-au vândut aproape la fel de bine de când se Înmatriculeazã maºini pe Bulgaria.

 

"imi cam schimb parerea despre....." Ciupanezu´ ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nu ai de ce sĂŁ-Ăži schimbi nici o pĂŁrere.

 

DacĂŁ priveÂşti obiectiv, marea majoritate a maÂşinilor cu numere de Bulgaria sunt neĂŽntreĂžinute.

 

ExistĂŁ Âşi excepĂžii, ĂŽnsĂŁ conteazĂŁ mai mult majoritatea.

 

Iar aceste maÂşini sunt ori E36 ori Golf III.

Link to comment
Share on other sites

Si taicameu are doua sau trei Golfuri 3...(inmatriculate in RO) ... dar asta nu inseamna ca nu isi permite, poate doar de atat are nevoie, deplasare din punctul A in punctul B....nu trebuie sa generalizezi despre proprietarii unei marci, fie ca este Golf 3, BMW E36 sau Logan....:) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu are dreptate sa zic in proportie de 70 %, multi le inmatriculeaza la bulgari datorita nenorocitei de taxe......iei un pisic frumos de la nemti si te intorci acasa sa te rupa aia cu taxa, iti iese masina dublu si atunci daca nu stai asa bine cu finantele dai fuga la vecinii nostri dragi

ce nu cred ceu ca e bine , sa generalizam....

 

eu , spre exemplu, daca miine vreau un M3 , dau fuga la casa, o dau pe a mea , ca parte din plata si il iau

problema e : sunt in stare de el dupa ce il achizitionez !?!? NU, in conditiile de acum.......

apropo, aici taxa de inmatriculare a unei masini adusa de afar e de 12 %, destul de razonabil cred eu.....

Ciupanezu :)

Link to comment
Share on other sites

Si taicameu are doua sau trei Golfuri 3...(inmatriculate in RO) ... dar asta nu inseamna ca nu isi permite, poate doar de atat are nevoie, deplasare din punctul A in punctul B....nu trebuie sa generalizezi despre proprietarii unei marci, fie ca este Golf 3, BMW E36 sau Logan....:) :lol:

 

ÂŞi cine a generalizat?

 

Când generalizezi spui: "ToÞi cei care au Golf III sau E36 sunt niºte sãrãntoci." - Fals din punctul meu de vedere.

 

Eu am spus cĂŁ majoritatea celor care-Âşi ĂŽnmatriculeazĂŁ astfel de maÂşini pe Bulgaria nu-Âşi permit de fapt acele maÂşini.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

e expirata faza cu inmatricularile pe Bulgaria, acum se poarta volanul pe dreapta :lol:

 

In curand o sa fie asa: masini cumparate din Anglia sau Scotia, inmatriculate in Bulgaria si rulate in Romania :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

e expirata faza cu inmatricularile pe Bulgaria, acum se poarta volanul pe dreapta :lol:

 

In curand o sa fie asa: masini cumparate din Anglia sau Scotia, inmatriculate in Bulgaria si rulate in Romania :)

Ai foarte multa dreptate, masiniile cu volan pe dreapta sunt de pomana si sunt foarte multe de vanzare la noi plus ca se inmatriculeaza in BG la fel de usor. Eu am mers sa inmatriculez o masina in Bg si am ramas cu gura cascata la metoda lor. Acolo nu fac nici un fel de verificare tehnica, tot ce ii intereseaza sunt seriile motor si caroserie .In caz ca ceva nu e OK merge saga fara probleme(la masina mea nu le-a placut folia pe luneta) In 2-3 ore ai orice masina inmatriculata.

Link to comment
Share on other sites

Asa am zis si eu , ca e la vrajeala toata inspectia tehnica , ca o sa se uite la serii si atat , dar de unde , de nu mi-au frecat-o o gramada si pe sub ea , si pe langa ea :) si plus de asta au alta aparatura , pt. a-ti testa noxele nu o tureaza ca ghiolbanii si sa o tina asa cateva secunde , nu , o tureaza pana la 3500 dupa care imediat ii da drumu la acceleratie si tot asa de cateva ori.
Link to comment
Share on other sites

Asa am zis si eu , ca e la vrajeala toata inspectia tehnica , ca o sa se uite la serii si atat , dar de unde , de nu mi-au frecat-o o gramada si pe sub ea , si pe langa ea :) si plus de asta au alta aparatura , pt. a-ti testa noxele nu o tureaza ca ghiolbanii si sa o tina asa cateva secunde , nu , o tureaza pana la 3500 dupa care imediat ii da drumu la acceleratie si tot asa de cateva ori.

Depinde unde ai fost si ce intermediar ai avut. Unde am fost eu in acea zi s-au inmatriculat 20 masini de romania . La nici una nu a verificat nimic(exceptand seriile).Dar inainte sa merg am vorbit cu vreo 10 intermediari pana am ales pe cel potrivit intrebandul la telefon pana la ultimu detaliu sa nu am surprize.

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca toti cei cu masini inmatriculate in Bulgaria sunt cocalari si au harburi? Iar cei cu masinile inmatriculate in Ro, mai vechi, au niste masini clasice, nu harburi?

Nu stiu de unde ai dedus tu asa ceva din posturile anterioare, nimeni nu a generalizat, dar, in fine, poate ca totusi ai dreptate :) !

Nu prea am vazut masina inmatriculata in bulgaria care sa fie intr-o stare tehnica buna. Majoritatea arata ca naiba, scot fum in draci si pilotul care le piloteaza incalca cam toate regulile de circulatie. Or fi si zane printre aceste masini si sfinti printre piloti, dar eu nu i-am remarcat.

 

Masina la care ma refer era un golf 3 NEINTRETINUT si de aceea am zis ca e un harb. O masina veche si neintretinuta, fara valoare = harb. Indiferent unde este inmatriculata.

 

Soferul era intradevar un cocalar de mall. Un om normal nu se apuca sa forjeze masina si sa scartie rotile prin parcarea subterana a unui mall in dorinta de a impresiona pitipoancele din dotare.

 

Cum potzi sa spui asa ceva...nu este adevarat ca cei cu masini cu nr de bulgaria in special golf 2-3 si pisicutze sunt de o incompetentza rara. Ultima oara cand am verificat un FIAT MAREEA cu nr de bulgaria fara asigurare circula cu 140km/h in oras si ce sa vezi mai era si beat mort si m\ia facut is masinutza praf din VINA LUI!!!! asa ca DA 80% din proprietarii masinilor inmatriculate in bulgaria sunt de o incompetentza rara , merg pe ideea "lasa bah ca oricum nu are cum sa imi dea amenda , nici nu opresc la politzie. Am masina cu numere staine" . Ar trebui sa facem o campanie anti inmatriculari bg :| ...e cu dute vino dar din cauza acestor zmeii ...

Link to comment
Share on other sites

Mi-am dat seama de la inceput, insa vreau sa primesc raspunsul de la Paul, ca doar e moderator pe sectiunea accidente ..

 

Ideea e urmatoarea: el a fost impresionat de accident si a tinut sa il impartaseasca impreuna cu noi. De admirat.

Insa, si altii au fost la fel impresionati de accidente care nu aveau ca masini implicate BMWuri si au deschis si ei topic. Dar au fost rapid inchise dupa primul post.

Nu si acesta, care are deja 3 pagini ...

Edited by vl4d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.