Jump to content

Accident in parcarea City Mall Constanta


paul

Recommended Posts

Un cocalar de mall, cu un harb de masina inmatriculata in bulgaria, incerca probabil sa le impresioneze pe cele 3 pitipoance cu care se afla in masina.

Asa ca si-a forjat harbul prin parcarea subterana. Din pacate nu a reusit sa ia o curba extrem de lejera si a intrat intr-un Mitsubishi parcat, a lovit un stalp de beton si a mai atins inca o masina.

 

Mitsubishi a iesit extrem de sifonat, partea spate lovita de cocalar a fost impinsa in stalpul de protectie atat de tare de s-a spart luneta. Iar partea din fata a fost impinsa in zid.

 

Dupa vreo ora, cand am iesit din mall a aparut si proprietarul mitsubish-ului. A venit cu un taxi, probabil e genul care-si lasa masina intr-o parcare unde nu se plateste si el merge pe jos ca sa nu uzeze masinuta.

Link to comment
Share on other sites

Cine altcineva se apuca sa faca drifturi si sa scartie rotile prin parcarea ingramadita si aglomerata a unui Mall daca nu un cocalar :) ?

 

Am facut cateva poze cu telefonul, dar HTC-ul meu e cam inutil in lumina slaba.

Asta e masina cocalarului, dupa ce tras-o din drum. Nu este BMW.

post-787-1255902868_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

toti retardatii , cu toba sport intra in parcarea subterana si tureaza motoru .... mama cum se aude , ce tari sunt ... niste ratati pe viata ... iar alti retarzi o forjeaza pe acolo crezand ca sunt piloti de raliu ... intr-o seara l-am batut pe unu acolo ... era sa intre in mine si tot el comenta si arunca acuze si injurii ... m-am dat jos si l-am articulat :)
Link to comment
Share on other sites

toti retardatii , cu toba sport intra in parcarea subterana si tureaza motoru .... mama cum se aude , ce tari sunt ... niste ratati pe viata ... iar alti retarzi o forjeaza pe acolo crezand ca sunt piloti de raliu ... intr-o seara l-am batut pe unu acolo ... era sa intre in mine si tot el comenta si arunca acuze si injurii ... m-am dat jos si l-am articulat :lol:

Vrei sa zici sparta! :)

Link to comment
Share on other sites

toti retardatii , cu toba sport intra in parcarea subterana si tureaza motoru .... mama cum se aude , ce tari sunt ... niste ratati pe viata ... iar alti retarzi o forjeaza pe acolo crezand ca sunt piloti de raliu ... intr-o seara l-am batut pe unu acolo ... era sa intre in mine si tot el comenta si arunca acuze si injurii ... m-am dat jos si l-am articulat :lol:

Vrei sa zici sparta! :lol:

mai bine intepata cu surubelnita, asa ii faceam la dacie amu vreo 15 ani in urma si venea saracul tata si zicea: wtf ????? iar s-a spart toba ???? in 2 saptamini ??? nu mai fac astia piesele ca altadata :)

Link to comment
Share on other sites

Drift inseamna alunecare, patinare, nu neaparat intoarcere la 360 de grade. Poti patina si cu tractiune fata.

Evident ca intr-o parcare subterana nu e loc sa te intorci cu masina la 360 de grade, dar omul o forja si o scartia. La una din curbe - destul de lejera dealtfel, a pierdut controlul si a alunecat mai tare decat si-ar fi dorit.

 

Cand a venit proprietarul masinii facute varza, individul mai avea si tupeu sa zica : "pai mergeam incet, ca nu ai pe unde sa prinzi viteza aici". Asa de incet mergea incat aluia i-a facu praf spatele, dupa care a lovit un stalp de beton si a mai lovit inca o masina.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
eu prin parcari si treburi de genul asta, care faciliteaza ecoul specific, merg foarte incet si cat mai putin turat, si asa M6-le face galagie si grohaie, mi-e oarecum rusine sa atrag atentia asupra mea in spatii de genul ala... nu stiu de ce, dar imi pare "de porc". :)
Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca toti cei cu masini inmatriculate in Bulgaria sunt cocalari si au harburi? Iar cei cu masinile inmatriculate in Ro, mai vechi, au niste masini clasice, nu harburi?

mai sus ai raspunsul...... "numai un cocalar imbecil....." :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

daca ai de gand sa ma citezi, fa-o asa cum trebuie, apoi explica ce vrei sa spui.

 

altfel:

 

http://amerine.net/images/fail.jpg

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca toti cei cu masini inmatriculate in Bulgaria sunt cocalari si au harburi? Iar cei cu masinile inmatriculate in Ro, mai vechi, au niste masini clasice, nu harburi?

Nu stiu de unde ai dedus tu asa ceva din posturile anterioare, nimeni nu a generalizat, dar, in fine, poate ca totusi ai dreptate :) !

Nu prea am vazut masina inmatriculata in bulgaria care sa fie intr-o stare tehnica buna. Majoritatea arata ca naiba, scot fum in draci si pilotul care le piloteaza incalca cam toate regulile de circulatie. Or fi si zane printre aceste masini si sfinti printre piloti, dar eu nu i-am remarcat.

 

Masina la care ma refer era un golf 3 NEINTRETINUT si de aceea am zis ca e un harb. O masina veche si neintretinuta, fara valoare = harb. Indiferent unde este inmatriculata.

 

Soferul era intradevar un cocalar de mall. Un om normal nu se apuca sa forjeze masina si sa scartie rotile prin parcarea subterana a unui mall in dorinta de a impresiona pitipoancele din dotare.

Link to comment
Share on other sites

Faceti aceeasi greseala ca si atunci cand va ganditi la motociclisti. Apare un cretin pe bulevard in slapi, pe o roata ce credeti ca i-ati vazut pe toti, i-ati citit voi pe motociclisti! Va place sa stampilati, e mai simplu decat sa vezi omul de dupa... Cretini si cocalari vor fi si cu M6 si cu E46. Masina nu te absolva de cretinism/cocalarism.

@Ciupanezu: s-au vandut multe dar nu s-au inmatriculat pe Bulgaria ci pe Ro. Ironic, nu? Tocmai pt ca romanul are ca religie VW si pt ca au motoare mici, au fost curatate toate parcurile din Germania de Golfuri 3 si aduse aici pt a fi inmatriculate cu cateva sute. Asta s-a intamplat pana in februarie, cand taxa la Euro2 motoare mici era derizorie.

Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu: s-au vandut multe dar nu s-au inmatriculat pe Bulgaria ci pe Ro. Ironic, nu? Tocmai pt ca romanul are ca religie VW si pt ca au motoare mici, au fost curatate toate parcurile din Germania de Golfuri 3 si aduse aici pt a fi inmatriculate cu cateva sute. Asta s-a intamplat pana in februarie, cand taxa la Euro2 motoare mici era derizorie.

 

Eu am vĂŁzut ĂŽn BucureÂşti foarte multe Golf-uri III ĂŽnmatriculate pe Bulgaria.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.