Jump to content

Masina sotiei mele 318is M coupe


danbmw

Recommended Posts

azi au ajuns si ornamentele de prag M3 noi noute :)

 

 

cat au fost ?! ms

am dat 80€ la reprezentanta.mai ieftine ca in Romania :)

 

 

bogdyy: vreau sa ii pun dar tot de motor de 18is sa imi arate bine tot.cred ca o sa gasesc mai greu :lol:

Link to comment
Share on other sites

proaspat luata din germania

e un 318is .dotari: ABS,ASC ,climatronic, geamiri el. dublu airbag,.este M tehnic din fabrica,interior tot de M....

 

proaspat luata din germania

e un 318is .dotari: ABS,ASC ,climatronic, geamiri el. dublu airbag,.este M tehnic din fabrica,interior tot de M....

 

 

Superba masinuta si jantele AC, ce culoare e?...(daytona violet sau madeira violet?)

Edited by bitzy_bmw
Link to comment
Share on other sites

cred ca da.ca cineva parca din Buc. a pus de pe motor de 2500 pe 1600 si ii arata 15% consum

zic si eu ,nu ma pricep.

dupa ce se monteaza obc-ul, in caz de eroare de concum, se face plinul cu benzina si se intra in meniul "secret" numarul 21 din obc si se apasa SET/RES si dupa asta nu o sa mai fie probleme cu consumul afisat.

p.s. pai ce? 1.6 nu poate sa consume 15% :)

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

proaspat luata din germania

e un 318is .dotari: ABS,ASC ,climatronic, geamiri el. dublu airbag,.este M tehnic din fabrica,interior tot de M....

 

proaspat luata din germania

e un 318is .dotari: ABS,ASC ,climatronic, geamiri el. dublu airbag,.este M tehnic din fabrica,interior tot de M....

 

 

Superba masinuta si jantele AC, ce culoare e?...(daytona violet sau madeira violet?)

Ms! :lol: culoarea este TECHNO-VIOLETT 299 .aceasta culoare o au doar modelele M sau cu pachet M original :)

Link to comment
Share on other sites

proaspat luata din germania

e un 318is .dotari: ABS,ASC ,climatronic, geamiri el. dublu airbag,.este M tehnic din fabrica,interior tot de M....

 

proaspat luata din germania

e un 318is .dotari: ABS,ASC ,climatronic, geamiri el. dublu airbag,.este M tehnic din fabrica,interior tot de M....

 

 

Superba masinuta si jantele AC, ce culoare e?...(daytona violet sau madeira violet?)

Ms! :lol: culoarea este TECHNO-VIOLETT 299 .aceasta culoare o au doar modelele M sau cu pachet M original :)

 

Bine de stiut :) , imi place foarte mult! SA o stapaneasca sanatoasa :)

Link to comment
Share on other sites

cred ca da.ca cineva parca din Buc. a pus de pe motor de 2500 pe 1600 si ii arata 15% consum

zic si eu ,nu ma pricep.

dupa ce se monteaza obc-ul, in caz de eroare de concum, se face plinul cu benzina si se intra in meniul "secret" numarul 21 din obc si se apasa SET/RES si dupa asta nu o sa mai fie probleme cu consumul afisat.

p.s. pai ce? 1.6 nu poate sa consume 15% :)

 

Asta este valabila doar daca obc-ul a fost luat de pe o masina cu motor cu acelasi nr de cilindri.

Nu merg obc-uri de 4 cil la masini cu 6 cil si invers.

Link to comment
Share on other sites

Dar midurile au aceiasi mufa?sau pe parcursul anilor au avut modificari la mufa din spate?vreau sa comand un mid si imi este sa nu se potrivesca la mufa,adica daca respectivul al are de pe un e36 din '97 de ex sa nu se potrivesca la a mea din '93,sa difere mufele,se paote?sau sunt identice?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
frumoasa masina, intretinuta si cu un aspect deosebit. Cat mai multi km fara incidente! :lol: Te asteptam daca ai timp si disponibilitate pe la intalnirile noastre de la Iasi... urmatoarea cred ca va fi pe 7 martie :)
Link to comment
Share on other sites

multumesc!

as veni cu mare placere pe la Iasi dar cand o sa vin in tara.(tot la Ciric?) :lol:

 

Scaunele sunt foarte frumoase dar parca sunt ca nuca in perete cu restul interiorului ,daca erau si fetele de usi parca parca mai era ceva .........parerea mea :) no ofence

 

Masina e traznet :D

stiu ca nu cad bine scaunele cu panourile .nu am luat si panourile ca erau gri si nu imi placeau.vreau sa las doar 2 culori:negru si alb-griul asta al scaunelor.

trebuie sa caut piele la culoarea scaunelor si sa fac si panourile sau cu piele neagra. :) :)

Link to comment
Share on other sites

multumesc!

as veni cu mare placere pe la Iasi dar cand o sa vin in tara.(tot la Ciric?) :)

 

am uitat ca esti in afara tarii :lol: De prin noiembrie intalnirile le tinem fie la Palat, fie la Carrefour Era in parcare. Mai multe poze sau amanunte poti afla aici. Oricum mult succes si sa ne auzim cu bine cand ajungi in tara !

Link to comment
Share on other sites

Dane sunt frumoase dar cam pretentioase ca material,adica se murdaresc repede,trebuie sa stai sa le cureti mereu,bine avand material de piele se curata usor cu o carpa dar...trebuiesc intretinute,referitor la masina,imi place cum se vede din lateral,este o pozitie din care multe e36 arata ciudat si urat,cocosate,pe fata rotile bagate sub aripi,etc,a ta se vede bine,deh putini au noroc la masini second hand,sa iei una sa mearga si bine,sa aiba si aspect din toate unghiurile trebuie sa fi chiar norocos,salut.
Link to comment
Share on other sites

Dane sunt frumoase dar cam pretentioase ca material,adica se murdaresc repede,trebuie sa stai sa le cureti mereu,bine avand material de piele se curata usor cu o carpa dar...trebuiesc intretinute,referitor la masina,imi place cum se vede din lateral,este o pozitie din care multe e36 arata ciudat si urat,cocosate,pe fata rotile bagate sub aripi,etc,a ta se vede bine,deh putini au noroc la masini second hand,sa iei una sa mearga si bine,sa aiba si aspect din toate unghiurile trebuie sa fi chiar norocos,salut.

salut.in legatura cu interiorul nu cred ca o sa se murdareasca asa repede ca am o sotie model si foarte ingrijita.

doar ea umbla mai mult cu ea.

multumesc de complimente!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.