Jump to content

preferata mea


spanac_90

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tie care -ti place mai mult?

 

l parte

 

 

post-7680-1256534427_thumb.jpgpost-7680-1256534431_thumb.jpg

 

 

 

ll parte

 

post-7680-1256534469_thumb.jpgpost-7680-1256534473_thumb.jpg

 

Cu numarul ala ai fost inspirat,daca lasai ditai masca aia din plasa libera era mult mai hidos.sa nu mai zic ca la imbinarea cu aripa are luft de o palma.

 

 

Cand mergi pe ploie nu ti sare jegul pana pe capota,parte dinspre motor,tu la bara aia nu ai nici un fel de protectie sau scut.

 

Punctul forte----- i-ai facut nasu rosu.am si eu un e36 galben(fost taxiu)-crezi ca i-ar sta bine cu narile galbene?sau crom?

Edited by bmw 346
Link to comment
Share on other sites

Tie care -ti place mai mult?

 

Eu as sugera sa faca si el poze cu masina exact din unghiurile din care a fost fotografiata cealalta.

Asa putem evalua mai bine.

Oricum, trebuie sa recunoastem ca se vede mana alora de la japantuning...Profesionalismul se vede chiar daca ar fi poza alb-negru.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Mama ce am ratat.

 

Masina este extraordinara iar proprietarul se vede ca este de esenta fina, bara fata este deosebita prin faptul cum au reusit aia de la japantuning sa imbine ascutitul cu rotundul, intr-o armonie ce creaza impresia de adancime dar si inaltime, sunt ferm convins ca din punct de vedere aerodinamic este superioara uneia de M3.

Link to comment
Share on other sites

Mama ce am ratat.

 

Masina este extraordinara iar proprietarul se vede ca este de esenta fina, bara fata este deosebita prin faptul cum au reusit aia de la japantuning sa imbine ascutitul cu rotundul, intr-o armonie ce creaza impresia de adancime dar si inaltime, sunt ferm convins ca din punct de vedere aerodinamic este superioara uneia de M3.

 

 

+1 , cum de nu s-au gandit cei de la BMW pana acum

Link to comment
Share on other sites

Super tare masina... mie-mi place culoarea! cred ca e Tomatenrot, spoilerul din fata nu e tocmai urat, e stilul(sau poate chiar de ei e facut) unei mari firme de tuning german, SchrankTranschiermesser AG, daca observati, nu e facut chiar la nimereala, cele doua gauri pe lateral pastreaza cele doua functii, adica cea de sus raceste in prealabil suprafata cauciucului ce va urma sa intre in contact cu asfaltul, iar gaura de jos directioneaza aerul inspre zona de contact a pneului cu asfaltul, unde stim ca temperaturile sunt foarte inalte... sincer eu i-as pune si un eleron de drift pe spate, modelul inalt, din aluminiu.

 

ceva de genul:

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

de unde ai bara (spoilarul) din fata, ma i_n_t_e_r_e_s_e_a_z_a !!!

intra pe www.autohispania.com gasesti mai mult

multumesc ft mult, si pt PM, oamenii sunt deosebiti, deja am si primit raspuns dar din pacate pt e46 nu au modelul asta decat pt cupeu, :lol: cred ca am sa ma gandesc sa o vand sa-mi iau e36, modelul imi place ft mult .. e deosebit :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Salut,man sincer cuvintele mele nu mai au rost,sunt impotriva la ce ai facut din aceasta masina,daca ai fi fost din Ro si masina era inmatriculata si o aveai cum era ea cu jantele alea pe 15,suspensia ei,poate am fi facut un schimb ti-a-si fi dat un 2.0 coupe, culmea tot rosu,suspensie sport,scaune sport,eu prefer alt gen de masina,ce am patit astazi pana am parcat-o intr-o parcare privata,am zis sa o parchez cu fata si cu grija ca dau in bordura si bordura micuta,cand m-am uitat 2 cm mai erau pana in bordura,ce greu o manevrez parca as fi cu autobuzul,daca nu o manevrez cu grija si sa stau incordat cu toate simturile ''ascutite'' sa dus cu bmwul,apropo lampile din spate de unde le-ai luat?Apropo userul bmw346 nu te supara ca te intreb,masina aceia rosie din pozele care le-ai pus tu cumva este vreun utilaj de dezapezire nou?acel utilaj mai poate coti' rotile din fata stanga-dreapta?sau merge pe sine?in fine,bine si multumesc ca nu am asa ceva.
Link to comment
Share on other sites

Salut,man sincer cuvintele mele nu mai au rost,sunt impotriva la ce ai facut din aceasta masina,daca ai fi fost din Ro si masina era inmatriculata si o aveai cum era ea cu jantele alea pe 15,suspensia ei,poate am fi facut un schimb ti-a-si fi dat un 2.0 coupe, culmea tot rosu,suspensie sport,scaune sport,eu prefer alt gen de masina,ce am patit astazi pana am parcat-o intr-o parcare privata,am zis sa o parchez cu fata si cu grija ca dau in bordura si bordura micuta,cand m-am uitat 2 cm mai erau pana in bordura,ce greu o manevrez parca as fi cu autobuzul,daca nu o manevrez cu grija si sa stau incordat cu toate simturile ''ascutite'' sa dus cu bmwul,apropo lampile din spate de unde le-ai luat?Apropo userul bmw346 nu te supara ca te intreb,masina aceia rosie din pozele care le-ai pus tu cumva este vreun utilaj de dezapezire nou?acel utilaj mai poate coti' rotile din fata stanga-dreapta?sau merge pe sine?in fine,bine si multumesc ca nu am asa ceva.

[/quo

 

bogdyy

 

pune si tu poze cu masina sa o vedem si noi

Link to comment
Share on other sites

Super tare masina... mie-mi place culoarea! cred ca e Tomatenrot, spoilerul din fata nu e tocmai urat, e stilul(sau poate chiar de ei e facut) unei mari firme de tuning german, SchrankTranschiermesser AG, daca observati, nu e facut chiar la nimereala, cele doua gauri pe lateral pastreaza cele doua functii, adica cea de sus raceste in prealabil suprafata cauciucului ce va urma sa intre in contact cu asfaltul, iar gaura de jos directioneaza aerul inspre zona de contact a pneului cu asfaltul, unde stim ca temperaturile sunt foarte inalte... sincer eu i-as pune si un eleron de drift pe spate, modelul inalt, din aluminiu.

 

ceva de genul:

 

Eu am din asta si e pusa recent....am castigat ceva caluti asa cum spune Dyno ala de la tester...Se simte cum lipeste masina de asfalt.

Am pus pe el led-uri cum am si la terminatia evacuarii...e un joc de lumini dar arata beton...

Am mai zis..cand trec si dau drumul la sirena si la stroboscoape se uita lumea in jos...Cred ca de oftica zic unii...altii spun ca aceia cauta ceva pietre....

Oricum cu asa eleron devine masina lunii...

Apropo...merge vopsita Tomatenrot sau sare vopseaua?

Link to comment
Share on other sites

bad post...aici a fost!

 

Totusi..eleronul ala nu e de E39?

 

Salut,man sincer cuvintele mele nu mai au rost,sunt impotriva la ce ai facut din aceasta masina,daca ai fi fost din Ro si masina era inmatriculata si o aveai cum era ea cu jantele alea pe 15,suspensia ei,poate am fi facut un schimb ti-a-si fi dat un 2.0 coupe, culmea tot rosu,suspensie sport,scaune sport,eu prefer alt gen de masina,ce am patit astazi pana am parcat-o intr-o parcare privata,am zis sa o parchez cu fata si cu grija ca dau in bordura si bordura micuta,cand m-am uitat 2 cm mai erau pana in bordura,ce greu o manevrez parca as fi cu autobuzul,daca nu o manevrez cu grija si sa stau incordat cu toate simturile ''ascutite'' sa dus cu bmwul,apropo lampile din spate de unde le-ai luat?Apropo userul bmw346 nu te supara ca te intreb,masina aceia rosie din pozele care le-ai pus tu cumva este vreun utilaj de dezapezire nou?acel utilaj mai poate coti' rotile din fata stanga-dreapta?sau merge pe sine?in fine,bine si multumesc ca nu am asa ceva.

 

Vezi Bogdane ca se poate....Asta cupeu....Ara asfaltul nu alta....Daca ar avea motorul tau ar fi campion pe aici...

 

intrati aici k sa vedeti masina actuala....pe care il intereseaza sau e curios

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=66510&hl=

 

Asta este...lipsea ceva

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...mp;#entry896359

 

 

Da, clar se vede diferenta..Arata nasol fara spoilarul ala de tiuning. Interiorul este meserie...De unde ai volanul si restul? Vreau si eu ca sunt bestiale...Si una din masinile mele este rosie si as vrea asa ceva..Chiar daca e E92, eu cred ca se potrivesc...cotiere m-a lasat masca...Tare de tot

Nu schimba diferentialul...Vei obtine aceiasi parametrii cu cei estimati dupa inlocuire, daca folosesti Metabond...Face minuni si nici nu se simte.

Laser frate...da-i inainte si posteaza o poza cu tine pe scaun sa vad cum pica...Sunt d'alea sportive?

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Belea masina, tari rau astia de la Japan tuning, plasa de tantari din fata este ca sa nu intre insecte la radiator, ca vara e dezastru. Ce sa zic de cotiera...e suprainaltata banuiesc nu? Sa stai mai comod. Tare rau..te-ai gandit la toate.Vad ca ai vopsit si manerele de care se tin pasagerii tot cu rosu ca si plafonul, nu vrei sa le nimereasca si se rostogolesc prin masina, si vor ramane cu senzatia ca ai un demaraj de iti rupe gatul.Ar fi misto daca ai gasi in loc de schimbator o mansa de avion...tot rosie... Marfa..numai bine...asta da pasionat bmw.
Link to comment
Share on other sites

mersi baietilor pentru sfatu cu diferentialul o sa ma mai documentez si o sa tin cont si de sfatul vostru ....iar b.......l ala care a spus k imi muscam limba sa aibe grija sa nu muste el alceva ......

cum ziceau si alti "ciuda este mare dar invidea o intrece

dupa mesajul lasat o sami ziceti k cred k masina mea e cea mai frumoasa,dar nu este asa, is masini car arata mult mai bine dar depinde si de gusturile fiecaruia si oricine siar pune faruri,stopuri tuning oglinzi de m3 spoilare praguri cotiera =care (nu ma incurca cu nimica si este rabatabila iar pe autostrada imi este de mare folos ) etc fiecare dintre noi ar vrea k masina lui sa fie mai deosebita nu k cele care ies din fabrica si vazute la ori ce colt si plictisite de iele k is toate la fel si cine ar opta k plafonul sal faca de panza daca ar fi degradat iar pretul intre panza si piele ar fi la fel sau k am pus plasa de tantari :) :lol: creca nau intrat in viata lor intrun magazin de tuning sau altu - tiganie :) sau sprancene pictate (pacat k nu se vad literele clar) sau de la japan tuning la faptul k am vrut sa scriu jupan totul suna a invidie sau a afoni imi cer scuze daca am jicnit pe careva care a avut intenita sa ma ajute cu un sfat bun nu venit din ciuda sau la bajocura purul adevar dupa parere lui :)

si mai terminati si voi cu criticatu k nu ajungeti departe mai intrati si voi si mai vedeti daca nu aveti ce face sau ceva mai adevarat http://www.vdltuning.es http://www.vdltuning.es/epages/61419675.sf...1114&Page=4

www.autohispania.com

scaunele nus sport

Link to comment
Share on other sites

Oare sunt multi din astia pe pamant?De aceea nu mai avem ozon.Doamnee.. ce mi-ai dat sa vad! :)

E suparat rau pe gramatica, nu mai dam inainte asa.Nici cel mai al dracu profesor nu-l mai aduce la normal.

Link to comment
Share on other sites

Oare sunt multi din astia pe pamant?De aceea nu mai avem ozon.Doamnee.. ce mi-ai dat sa vad! :)

E suparat rau pe gramatica, nu mai dam inainte asa.Nici cel mai al dracu profesor nu-l mai aduce la normal.

 

cel mai bun sfat care il putem da acestui baiat este: TACEREA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.