Jump to content

E46 nFL schimbare in FL


zmeutz

Recommended Posts

Esti sigur ca vrea sa o vanda? Are anunt sau ceva de genul?

Reciteste ce am scris si o sa-ti dai seama, tu poate ca ti-ai face masina FL pt ca-ti place dar altii o fac sa fac bani de pe urma fraierilor .... si sunt multi te asigur ... bmw are oricine "azi"

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Deci din start il banuiesti pe zmeut :lol:

NU, Nu am nici-o treaba cu el, nu-l cunosc, nu ma intereseaza ce vrea sa faca sau ce face .... doar imi mentin pararea scrisa mai sus , eu nu mi-as face masina FL din nFL ... si nu mi-as pune niciodata M1 pe masina.... urat :)

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Mai bine ii pui un M-Technics 1 sau 2 (mie personal imi place la nebunie cum vine M-tech 1 pe E46 nfl) si ai rezolvat problema intr-un mod mult mai usor si elegant, decat sa te apuci sa schimbi atatea piese doar pentru a-i da imaginea aia de faruri orientate in sus (mai frumos este nfl la E46, parerea mea)... :)
Link to comment
Share on other sites

aceasta schimbare o faceam doar in cazul in care gaseam la dezmembrari(germania,belgia,olanda,italia) o masina cu aceeasi culoare si FL sa fac doar schimbul de piese si sa ii dau o mica diferenta. nu era ceva batut in cuie. voiam doar sa fiu informat de ceea ce am nevoie.(deoarece am vazut foarte multe masini cu FL la aceeasi culoare cu a mea)

 

masina nu aveam de gand sa o vand, voiam sa investesc in ea si sa o tin o perioada mai lunga sau pana ii va fi sfarsitul.

dar printre timp am fost convins de fratele meu sa o vand(lui, bineinteles), deoarece eu momentan sunt in belgia si nu prea folosesc masina. chiar nu am nevoie de ea deloc, o mai misc de 2 ori pe saptamana sa nu intepeneasca :)

 

nu imi place nFL dintr-un singur motiv, ca plange ... nu ca nu i-ar sta bine cu pachetul M2 sau cu cel sandard(mie unu imi place), oricum pachetul M2 o schimba de la varianta standard foarte mult(e mai chipesa), dar degeaba M2 daca nu are o 'bruta' sub capota :lol:

 

multumesc pentru pareri si pentru raspunsuri!

Link to comment
Share on other sites

salut eu am facut chestia asta la e46 care il am eu daca vrei sa o faci iti pot spune de unde sa iei piese si ce piese sa iei .

o sa atasez si poze cand ajung acasa ca acum sunt intro delegatie ,

Iti trebuie aripi fata care te costa cam 6 mil ambele capota care e 6 mil grile fata tunning 80 euro bara preferabil daca ai m tehnik se potriveste faruri poti sa pui unele de tunning care le gasesti pe undeva pe la 12 mil si iti mai trebuie ornamentele de plastic de vin din aripa pe sub far alea sunt 2 mil . Cu montaju te ajut eu pe gratis dureaza cam o zi de montat .

Link to comment
Share on other sites

Asteptam poze si sa ne spui ce piese ai folosit ? .. deci nu merge daca am un e46 fl sa il mut pe nfl nu ? trebuiesc piese "modificate" s-au merg si originale ?

Poti sa faci orice intre ele fara tinichigerie doar piese originale sau aftermarket !!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.