Jump to content

valve ascunse


karatemaster

Recommended Posts

Am fost tentat sa-mi pun din nou valve ascunse la jantele care le am acum pe masina...recomandarea celor de la vulcanizare a fost sa renunt deoarece apar probleme....am avut la fostele jante si timp de un an n-am avut nicio problema...sa caut ceva profi ?...sau daca ati avut probleme sau nu cu acest sistem astept opiniile voastre...
Link to comment
Share on other sites

Am fost tentat sa-mi pun din nou valve ascunse la jantele care le am acum pe masina...recomandarea celor de la vulcanizare a fost sa renunt deoarece apar probleme....am avut la fostele jante si timp de un an n-am avut nicio problema...sa caut ceva profi ?...sau daca ati avut probleme sau nu cu acest sistem astept opiniile voastre...

dar la ce-Ăži foloseÂşte? ai duÂşmani care-Ăži desumflĂŁ roĂžile des? :)

sau de design?

Link to comment
Share on other sites

dar scuze ca intreb... ce probleme ar putea sa apara la valve? :lol:

banuiesc ca de etansietate...in timp...

 

O poza cu valvele astea ascunse se poate? Sau sunt asa de bine ascunse ca nu ies in poza. :)

asa arata...si e bine ascunsa... :) e cam neplacut sa ai o problema de genul asta...sa incepi sa dejantezi cauciucuri pe toate 4...sa le schimbi si sa faci operatiunea inversa...+ sa mai ai si jante pe 18 sau 19....sa vezi placere atunci...din acest motiv am vrut sa vad si experienta altora cu aceste valve....vad ca lumea se amuza copios de topicul asta...asa ca ma gandesc sa-l mut la bancuri...

Edited by karatemaster
Link to comment
Share on other sites

La mine aproape ca nu se vad valvele, daca e si murdara umpic trebe sa o cauti bine. Mie imi place mult cum arata, tot asa am avut si la e39

ai vreun model mai procopsit ? ...sau ce ai gasit la vulcanizare...si pe mine ma enerveaza tuturoaiele alea mari ..par ciudate acum

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

2 probleme apar la jantele cu valvele ascunse:

 

1. trebuie sa ai grija sa nu pierzi imbusul sau adaptorul prin care umfli. Inca o problema in plus pe cap la masina.

2. problema 2 se refera la 70% dintre jante (in special cele modulare sau modele mai vechi) si difera in functie de modelul fiecareia dar daca faci pana ori se rupe valva ori valva iti gaureste cauciucul.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.