Jump to content

Xenon E36


Valentin_LMB

Recommended Posts

Detin un e36 sedan si sunt foarte nemultumit de modul in care lumineaza farurile OEM ale masinii .

 

Sunt interesat de achizitionare unu kit Xenon pt faza scurta , problema este insa ca am faruri fara lupa . Farurile leam pus la Mica Publicitate in ideea unui schimb cu unele cu lupa insa din pacate nu am primit nici o oferta buna pana acum(adica nu mia oferit nimeni unele in stare buna , fara cleme rupte ETC) .

 

Asa ca as dori niste pareri , eventual sugestii , daca as pune Xenon pe farurile fara lupa chiar asa de criminal as fi ?! nu exista un reglaj ceva in asa fel incat sa nu deranjez ceilalti participanti la trafic . Eventual daca cineva a mai pus Xenon pe faruri fara lupa (nu neaparat pe E36 ) poate sa spuna care este situatia .

 

in acelas timp ma intereseaza si o recomandare de kituri Xenon , care sunt mai bune , care sunt preturile ETC !

Edited by Valentin_LMB
Link to comment
Share on other sites

N-are rost sĂŁ spui xenon dacĂŁ n-ai faruri cu lupĂŁ.

 

Lumina va fi dispersatĂŁ aiurea, nici nu vei vedea foarte bine plus cĂŁ va fi deranjant pentru alĂžii.

 

Mai aºteptã ºi tu, cu siguranÞã vei gãsi.

De vazut vezi excelent. Eu am xenon de 35w pe far-oglinda dar ceilalti conducatori nu sunt pre incantati cand se intalnes cu mine asa ca mi le-am reglat la un service si nu imi mai par asa deranjati ceilalti participanti la trafic(totusi raman mult mai puternice fata de halogen).

Link to comment
Share on other sites

Sunt interesat de achizitionare unu kit Xenon pt faza scurta , problema este insa ca am faruri fara lupa . Farurile leam pus la Mica Publicitate in ideea unui schimb cu unele cu lupa insa din pacate nu am primit nici o oferta buna pana acum(adica nu mia oferit nimeni unele in stare buna , fara cleme rupte ETC) .

 

Asa ca as dori niste pareri , eventual sugestii , daca as pune Xenon pe farurile fara lupa chiar asa de criminal as fi ?! nu exista un reglaj ceva in asa fel incat sa nu deranjez ceilalti participanti la trafic . Eventual daca cineva a mai pus Xenon pe faruri fara lupa (nu neaparat pe E36 ) poate sa spuna care este situatia .

 

Am fost in aceiasi situatie. Am vandut farurile fara lupa si am cumparat faruri cu lupa noi, dar nu originale pe care am pus xenonul.

Cu lupa nu ii orbesti pe cei din fata daca le reglezi bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.