Jump to content

Inca un eveniment cu LOGAN vs. BMW


b87zod

Recommended Posts

uite cum era duminica pe la 4 dupamasa...mergeam si eu linistit cu prietena catre militari si in timp ce stateam la semafor la intersectia dudesti cu vitan, eu venind pe dudesti de la dristor, se gaseste un dobitoc sau cum mai vreti voi sa ii spuneti sa intre in mine cam cu 60 la ora. masinuta arata in mare ca in pozele de mai jos iar lista facuta de cei de la asigurari urmeaza si ea. mai nasol este ca trebuie sa astept dupa cei de la politie sa termine investigatiile si sa inchida dosarul (prietena mea s-a ales cu contuzie cervicala in urma loviturii dintre capul ei si tetiera si stalp) ca sa pot repara masina. in plus RCA-ul cretinului de 19 ani este la CARPATICA. unii probabil stiu ce vreau sa spun cu asta, iar pentru cei care nu stiu recomand un google ca sa va minunati si voi.

 

iata lista facuta de inspectorul de la carpatica: de schimbat : bara spate, panou spate, aripa dreapta spate, anvelopa dreapta spate, podea porbagaj, capota porbagaj, bandou bara spate, armatura bara spate, contraaripa dreapta spate

 

acum ramane sa vedem daca si cei din conducere accepta cele mentionate de inspector (baiat de treaba, posesor de urs :) )

 

ps: de mentionat e ca mai era la asigurari in curte o pisica lovita la fel to de un logan, tot ca la mine

post-28627-1258643961_thumb.jpg

post-28627-1258643992_thumb.jpg

Edited by b87zod
Link to comment
Share on other sites

ma loganu la prima vedere e mai oki ca a mea adica ce se vedea pe afara era : capota, bara, grila, radiator apa si ala de aer conditionat, faruri si cam atat se vedea afara. nu stiu ce faceau lonjeroanele sau motoru sau galeria....si sincer nici nu ma intereseaza.sper doar sa fie zdrente
Link to comment
Share on other sites

minunat dar stii...e o belea mare cu loganistii ca am un amic care mereu imi zice cand vede cate un logan facut pachet :" ia uite s-a mai casat una"...dar parca e ca in povestile cu balauri la care le taiai un cap si le ieseau 3 in loc. asa si cu loganu. e unu dauna totala da fabrica 20 care sa il inlocuiasca....
Link to comment
Share on other sites

1. Sigur nu ai incercat sa fortezi semaforul si te-ai razgandit? (iar loganul incercand si el sa faca acelasi lucru a intrat in tine)

2. Cred ca e exagerat nitel 60km/h. Daca ar fi intrat cu 60 in tine inseamna ca ori vroia sa te buseasca ori adormise ori pur si simplu e bou(pt ca altfel punea frana dar nicidecum "nu a fost atent si nu a calculat bine distanta"

 

Una peste alta imi pare rau pt masina ta si in special(pt ca masina e o bucata de fie la urma urmei) pt victime(prietena ta)

Iar daca nu rezolvi usor cu firma de asigurari exista si instanta judecatoreasca.

Link to comment
Share on other sites

da vorba colegului am dat blana in R...nu frate am si mentionat ca stateam deja de niste secunde bune pe loc, nu am fortat nimic pentru ce mergeam incet, am vazut galben, am scos pe liber si am franat usor pana m-am oprit.nu ma grabeam nicaieri ca sa fortez. cat despre viteza el insusi a zis ca avea "vreo 50km/h" si ca nu a fost atent si alte d-astea....
Link to comment
Share on other sites

Cred ca astazi te-am vazut pe la orele 17 in zona Mc-ului de pe Mihai Bravu , urla bine masinuta , pacat de ea ca-i sifonata in spate , dar lasa ca se face , bine ca nu a fost mai grav. Edited by Billy M
Link to comment
Share on other sites

ma nu stiu ce sa zic...ala a zis ca avea in jur de 40 dar clar a zis mai putin decat avea, iar politia a zis ca in jur de 60. cat despre crash test nu e chiar la fel pentru ca zidul nu se misca daca intrii in el, eu cu toata frana mea m-a impins putin si automat s-a mai diminuat forta de impact...acuma sincer ce mai conteaza avand in vedere ca fapta e comisa :)
Link to comment
Share on other sites

ma nu stiu ce sa zic...ala a zis ca avea in jur de 40 dar clar a zis mai putin decat avea, iar politia a zis ca in jur de 60. cat despre crash test nu e chiar la fel pentru ca zidul nu se misca daca intrii in el, eu cu toata frana mea m-a impins putin si automat s-a mai diminuat forta de impact...acuma sincer ce mai conteaza avand in vedere ca fapta e comisa :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.