Jump to content

se prelinge ulei pe motor in partea indicata de sageata


Recommended Posts

Ochii pe urs G. :) ...Dar din cate imi dau seama, la cum il ingrijesti, la primul semn i-ai pus-o...garnitura noua ma refer....

sunt cu ochii pe el...deocamdata merge foarte frumos motorul...sunt foarte multumit de e30...merg cu el pana ''cade'' de tot dupa care ma bate gandul sa-mi iau e34 benzinar dar sa vedem ce vremuri or mai veni Dane

Link to comment
Share on other sites

Salut Georgica,ce faci batrane?si eu mai ma uit la garnitura _chiulasa_ acolo sa vad cum se prezinta,deocamdata am schimbat garnitura capac culbutori,am curatat motorul,in rest la 3 zile asa o mai misc si eu,in rest in fiecare seara cu o masina care m-asi duce si in Laguna Salada singur,apa sa am la mine,niste energizante reci,ceva mancare si un radio cd:),te salut.
Link to comment
Share on other sites

Totul e sa nu pleci la vreun drum mai lung si sa te lase cand ti-e lumea mai draga....eventual si noaptea pe undeva pe unde nu ai semnal la tel :) )

 

offtopic:

Pai nu citesti ca-si ia materiale de supravietuire acolo?

Ai scurgeri pe la garnitura Bogdane? Sau doar o supraveghezi preventiv?

Link to comment
Share on other sites

Power,man pai ce sa ma lase doar nu crezi ca a-si pleca cu o masina gen e36........:),Danutze nu stiu ma uit atent la garnitura _chiulasa_ sa vad daca se mai prelinge pe acolo ceva ulei,aia de la culbutori am schimbat-o,dar,dar....o cam suspectez si pe aia de _chiulasa_,sti ca eu nu sunt optimist in nici un sens cu masina asta.
Link to comment
Share on other sites

Salut Georgica,ce faci batrane?si eu mai ma uit la garnitura _chiulasa_ acolo sa vad cum se prezinta,deocamdata am schimbat garnitura capac culbutori,am curatat motorul,in rest la 3 zile asa o mai misc si eu,in rest in fiecare seara cu o masina care m-asi duce si in Laguna Salada singur,apa sa am la mine,niste energizante reci,ceva mancare si un radio cd:),te salut.

salut Bogdanele! ce sa facem...supravietuim si noi cum putem...ne descurcam...iti merge e36?

 

Totul e sa nu pleci la vreun drum mai lung si sa te lase cand ti-e lumea mai draga....eventual si noaptea pe undeva pe unde nu ai semnal la tel :))

nu mi-e frica cu ursul...nu m-a lasat niciodata in drum....

Link to comment
Share on other sites

nu mi-e frica cu ursul...nu m-a lasat niciodata in drum....

 

offtopic:

Nu cred ca era vorba de tine aici.....

 

nu stiu ma uit atent la garnitura _chiulasa_ sa vad daca se mai prelinge pe acolo ceva ulei,

....o cam suspectez si pe aia de _chiulasa_.

 

Te ajuti de o lampa portativa sau portabila...lanterna....etc.

Daca e ceva ulei acolo se vede..Eu unul nu cred sa ai probleme

Link to comment
Share on other sites

Power,man pai ce sa ma lase doar nu crezi ca a-si pleca cu o masina gen e36........:),Danutze nu stiu ma uit atent la garnitura _chiulasa_ sa vad daca se mai prelinge pe acolo ceva ulei,aia de la culbutori am schimbat-o,dar,dar....o cam suspectez si pe aia de _chiulasa_,sti ca eu nu sunt optimist in nici un sens cu masina asta.

pai si tu ai pierderi de ulei pe acolo bogdane?sau iti pierdea doar pe la garnitura de la capac culbutori? zilele astea un prieten i-a schimbat motorul cu totul la un e36 a avut chiulasa crapata fisurata..

 

Salut Georgica,ce faci batrane?si eu mai ma uit la garnitura _chiulasa_ acolo sa vad cum se prezinta,deocamdata am schimbat garnitura capac culbutori,am curatat motorul,in rest la 3 zile asa o mai misc si eu,in rest in fiecare seara cu o masina care m-asi duce si in Laguna Salada singur,apa sa am la mine,niste energizante reci,ceva mancare si un radio cd:),te salut.

sa nu-mi spui ca acea masina e solenza...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.