Jump to content

Eu unul sunt contrariat!


Vampiroiul535

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pai fratele si cumnata mea au ceva bani, nu genul sa cumpere q7 la copil dar nu o duc rau. Pentru fiul lor, nepotul meu, prima masina care a condus-o a fost chiar un matiz, vreme de un an dupa ce a luat carnetul. Iar urmatoarea, desi el vroia o toyota celica cu vise de tuning, a fost un Mitshubishi Colt 1.3 nou. Asa ca e e clar si vina parintilor ca nu isi educa copii si le dau pe mana asa masini. De data asta tinerelul din audi a fost ok, data viitoare s-ar putea sa planga ei..

Stiu ca taximetristi sunt pericol, si ca asta a gresit incalcand linia continua. Dar chiar daca se asigura, e greu de vazut in oras si mai ales greu de estimat cateodata cand vine un dobitoc foarte repede. Pun pariu ca q7 ala avea mult peste viteza legala, nu o fi loganul etalonul sigurantei, dar nici asa multi mori nu apar in accidente la 50 km/k... avea mult peste.

Link to comment
Share on other sites

Proletari din toate ţările, uniţi-vă!

 

Bine zis, tovarăşe, ce-i cu maşinile astea burgheze pe tineretul ăsta?

 

http://www.cabral.ro/wp-content/uploads/2007/12/comunism-secera-si-ciocanul-cabralro.thumbnail.png

 

Matiz, Colt 1.3, Tico, de ce să iei Q7 când ai atâtea variante?!

 

Pe vremea cand mai fumam si eu, stateam si ma holbam de la balcon la masinile de pe strada.

Nu-mi aduc aminte sa fi vazut vreun Matiz care mergea ca nebunul, dar masini de genul BMW,Audi,Mercedes,VW,etc.

Ca drept urmare cu cat ai masina mai puternica cu atat esti mai tentat sa o calci.

 

Poate te orbea fumul de ĂžigarĂŁ. :)

 

VĂŁd zilnic maÂşini de firmĂŁ de genul Matiz, Fiat Punto Âşi alĂži bolizi care merg sinucigaÂş Âşi sar pur Âşi simplu peste gropi Âşi Âşine de tramvai.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Poate sunt eu mai greu de cap dar nu inteleg.

 

Soferul taxiului nu se asigura si iese in strada, sau nu se asigura si intoarce, automat in ambele cazuri neacordare de prioritate.

Q7-ele vine tare din spate si-l loveste in laterala. Soferul Q7-ului este cercetat penal pentru ucidere din culpa ... wtf ?!?!

Link to comment
Share on other sites

chiar in fata clubului acum 1 an desi bulevardul are 3 benzi pe sens, eram nevoit sa intru pe contrasens (adica banda a 3-a pe celalalt sens de mers) pentru a trece de cele doua randuri de taximetristi de pe benzile 1 si 2 stationati in fata clubului dar si de un singur taximetrist cu o solenta cu faruri stinse, rezemat cu capul de geam care stationa pe banda a 3-a...l-am depasit pe contrasens si l-am clanxonat sa ii fac semn ca nu este normal la cap...adica o banda, doua, dar nu toate 3. l-a durut in fund de mine si am placat sunand la politie pt a reclama. daca faceam accident eu pe contrasens (se circula foarte incet), dar teoretic vorbind...nu aparea...teribilist cu BMW a spulberat pe contrasens un autoturism ce circula regulamentar? acolo toti taximetristii taie linia dubla continua...taximetristul este de vina pe ca nu s-a asigurat...desi daca avea o viteza mult mai mica q7-le sigur il evita. Edited by 07dny
Link to comment
Share on other sites

q7 nici o vina nu are ..... mai mult de 80 la impact nu a avut va zic eu din proprie experienta de lovit loganul familiei :)

........ si din punct de vedere legal din baiatul cu audi nu are nici o vina se putea intmpla in principiu la oricine pt ca eu personal nu il cred pe ala care zice ca noaptea pe soseaua libera cu o masina noua sau ma rog relativ noua o sa mearga cu 50 km/h si in locurile unde e cu 30 km/h ce faci tot respecti ???

 

stima si respect

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este simpla : vinovat ! Taximeteistul , al 2-Lea vinovat este tanarul din Audi ! Dupa ce mi-am luat carnetul m-am apucat de Taxi , deah... Scoala , munca nu prea gaseam ... Ma rog , ai mei nu au avut bani de BMW sau Alta masina ... Stiu ca plateam decont 650 de mii la 24 de ore si trageam cate 12 - 14 ore sa plec si eu acasa cu 200 , 300 de mii + scoala , daca dormeam 3 , 4 ore

pe noapte era bine , intr-un an am avut patru accidente 1 din vina mea 3 din vina celorlalti participanti la trafic , imi aduc aminte si acum primul meu accident , am lovit pe cineva in spate , tipul intra pe o straduta , am zis ca intra pana ajung eu in dreptul lui dar nu a fost Asa , eram super obosit chiar era cursa in drum spre casa mea

.... Ma rog si eu aveam zile cand injuram taximetristii pana imi aduceam aminte cat trageam si eu pentru un amarat de decont .

 

Cum a sous si colegul de Mai sus , stai cateva ore in statie , apoi pleci , clar esti ca o leguma pana te trezesti , sa nu uitam si de clientii care pentru 5 mii de lei vor sa intorci chiar acolo sa nu ii ocolesti ca

de....

 

Nu conteaza ce masini au avut , pacat ca s-au pierdut niste vieti pentru o secunda de neatentie ai pt o clips de teribilism .

 

Iar legat de comentarii : bine ca a murit taximetristul , ganditi-va ca era cineva din familia voastra , Tate curios aunt daca ati Mai zice ca nine ca a murit ....

 

Parerea mea este simpla : vinovat ! Taximeteistul , al 2-Lea vinovat este tanarul din Audi ! Dupa ce mi-am luat carnetul m-am apucat de Taxi , deah... Scoala , munca nu prea gaseam ... Ma rog , ai mei nu au avut bani de BMW sau Alta masina ... Stiu ca plateam decont 650 de mii la 24 de ore si trageam cate 12 - 14 ore sa plec si eu acasa cu 200 , 300 de mii + scoala , daca dormeam 3 , 4 ore pe noapte era bine , intr-un an am avut patru accidente 1 din vina mea 3 din vina celorlalti participanti la trafic , imi aduc aminte si acum primul meu accident , am lovit pe cineva in spate , tipul intra pe o straduta , am zis ca intra pana ajung eu in dreptul lui dar nu a fost Asa , eram super obosit chiar era cursa in drum spre casa mea

.... Ma rog si eu aveam zile cand injuram taximetristii pana imi aduceam aminte cat trageam si eu pentru un amarat de decont .

 

Cum a spus si colegul de Mai sus , stai cateva ore in statie , apoi pleci , clar esti ca o leguma pana te trezesti , sa nu uitam si de clientii care pentru 5 mii de lei vor sa intorci chiar acolo sa nu ii ocolesti ca

de....

 

Nu conteaza ce masini au avut , pacat ca s-au pierdut niste vieti pentru o secunda de neatentie ai pt o clips de teribilism .

 

Iar legat de comentarii : bine ca a murit taximetristul , ganditi-va ca era cineva din familia voastra , Tare curios sunt daca ati Mai zice ca bine ca a murit ....

Link to comment
Share on other sites

Daca taximetristul este de vina de ce sa-i impuscam pe parinti ?

 

Putea sa mearga ala cu Q7 si cu 300 km /h ... daca nu a fost de vina , la revedere .

+1

 

Asa e si normal, primul care ar fi putut evita accidentul e taximetristul care putea sa invete sa isi roteasca capul in oglinda.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ce zici mihai, dar daca era un om sanatos la cap care mergea regulamentar l-ar fi evitat cu siguranta pe dobitocul ala de taximetrist. Tragea stanga, dreapta de volan facea ceva...

Da, mah, facea ca mine: evita un nemernic care se baga ca idiotul fara sa acorde prioritate, fara sa se asigure, iar eu ca sa il evit pe prost ca mai avea si pasager in dreapta, intru in alta masina si raman ca ala prostu', alerg de unul singur si pic pe locul 2... :) Bine i-a facut, pacat ca a murit si clientul, ala fiind chiar nevinovat!!!

Link to comment
Share on other sites

Taximetrist vinovat clar, dar ala cu q7 daca mergea cu 100 in localitate nu avea nici o vina sa inteleg. IN momentul incare se provoaca un accident si nu esti in regula(mult peste viteza legala de exemplu) esti clar vinovat. Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.