Jump to content

Cum va place?


Cristi B

Recommended Posts

Degeaba s-a muncit enorm la aceasta masina daca nu s-a facut cu cap .....asta cu munca nu e nici o smecherie ca sa zic asa , toti care au facut cele mai taranisme masini si aia tot munca au depus ........asa ca.....

apropo....daca ai puneau vreun motor de 2.5 sa nu zic de M ce dracu mai era daca acuma e bestie :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cei care au scris asta au exagerat, ca orice jurnalist, nici proprietarul n-a fost Încântat de formulare, motorul de acum e pus doar pentru a miºca maºina, urmeazã motorizarea pe mãsurã, probabil În primãvarã sau varã.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ii felicit pe baietii care au muncit si realizat proiectul, sunt convins ca vor avea succes cu ea pentru ca se adreseaza unui anumit tip de roman, roman de care tara este plina, dar se pare ca la noi pe forum nu exista. Mie personal imi vine sa vars numai cand vad evacuarea, si se sare cu masina asta din lac in put! O stiu demult de la expozitiile 4tuning.
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea cel mai mult gresesc cei care organizeaza prezentari de tuning..... permit tuturor deseurilor, rebuturilor si kitch-urilor sa apara ca mari capodopere :) ..... iar fata de site-ul 4tuning.... pacat de ideea initiala....si vai ce-a ajuns

LE: eu inteleg originalitate dar 6 carnatare pentru ce???

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea cel mai mult gresesc cei care organizeaza prezentari de tuning..... permit tuturor deseurilor, rebuturilor si kitch-urilor sa apara ca mari capodopere :) ..... iar fata de site-ul 4tuning.... pacat de ideea initiala....si vai ce-a ajuns

LE: eu inteleg originalitate dar 6 carnatare pentru ce???

Ăsta e nivelul tuningului la noi ĂŽn ţară, atunci când vine vorba de expoziţii e firesc, se expune ceea ce se crează.

Dacă s-ar plăti mai mult pentru proiecte s-ar crea mai mult, pentru că ţi-ai permite să te instruieşti fără să fii conştient că nu mai recuperezi niciodată banii ăia, ţi-ai permite scule adevărate, consumuri fără probleme de materiale, multe ar sta altfel.

Din fericire ştiu cel puţin un proiect ĂŽn lucru, din 2008, un Audi, care va fi ceva unic şi nu numai ĂŽn România, un proiect absolut de tăiat răsuflarea, dar ca el sunt câteva, poate chiar singurul la nivelul ăsta.

Ăn condiţiile astea ce poţi face, minti şi expui maşini de afară? Nu, asta se face, asta arătăm.

Iar legat de 4t, mă uit şi eu la maşini de multe ori, citesc ideile oamenilor, dar ĂŽn afară de a le sugera câteva linii şi de a privi de pe margine nu poţi face altceva, nu mă pot apuca să şterg 8 din 10 masini doar pentru că gusturile mele sau ale tale spun că nu aşa trebuie să arate o maşină frumos modificată. Ăntre ei trăim, mă bucur că site-ul e .ro şi nu .es, că atunci eram fără scăpare :lol:

re to l.e.: aia a fost, vorba lui ciupanezu, o idee sinistră. acum sunt doar două evacuări, şi ele temporare, pentru ca nu a permis spaţiul integrarea lor din cauza eleronului (funcţional şi calculat acolo!) din spoiler.

Edited by aleks
Link to comment
Share on other sites

Eu nu ĂŽnĂželeg de unde le vine ideea sĂŁ facĂŁ asemenea modificĂŁri.

 

MĂŁ ĂŽntreb cum vor arĂŁta maÂşinile modificate peste 10 ani, cine Âştie ce monÂştri vor mai crea...

Poate vor creÂşte veniturile, poate se vor rafina gusturile...

Cultura auto se formeazĂŁ ĂŽn timp, 15-20 de ani nu sunt suficienĂži, poate peste 10 se mai adunĂŁ experienĂža...

Link to comment
Share on other sites

nu-mi plac tobele alea Piaggio-style, "bumperu" din fata mi se pare ca nu pusca deloc ca forma cu linia masinii(nu ca montaj, ca aspect), cu imensitatile alea de gauri in el... per general, nu-i deloc pe gustul meu. E ca o fufa d-aia cu 3 tone de fard pe fata...

 

Aripile am inteles ca le-a facut KidTuning, alea arata bine... deh, aradean :)

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Da, e adevărat, jocurile NFS şi filmele cu The Fast and The Furious.

 

Ănsă ideea asta de a ieşi ĂŽn evidenţă prin orice mijloc este derivată din manele.

 

Nicolae Guta - Aurul atarna greu

 

Am baieti numarul 1

Si la toti le sunt jupanu'

Stie toata Romania,

Eu am inventat smecheria...[x 2]

 

Refren: [x 2]

 

Aurul atarna greu,

Acum la gatul meu.... / bis

Si-un BMW seria 7

Cu numele meu pe acte.../bis

 

Stau c-o mana pe volan,

Si vorbesc la celular

Cred ca intr-o zi sau doua,

Iar o pun de una noua [x 2]

 

Refren [x 2]

 

Sa am o seara perfecta,

Pariez tot la ruleta..

Ca asa-i viata misto,

Jucator in CasĂŻno.

 

:)

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ciupanezule, sã ºtii cã bãiatul care a modificat body-kit-ul a doua oarã este un bãiat special, genul de artist fin, departe de imaginea de manelist. E ºi ãsta un stereotip peste care nu reuºesc mulÞi sã treacã atunci când vine vorba de tuning aºa cum alÞii nu pot pricepe cã nu tre' sã fii Þigan sau recuperator ca sã deÞii un BMW. E exact acelaºi tip de prejudecatã.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.