Jump to content

pareri cine stie....


Calinu

Recommended Posts

oare merita sa-mi iau asa ceva...???daca ati mai folosit sau credeti ca merita atunci imi iau si eu...ca plexicul de la faruri cam face fel si fel de punctulete!!!

95686[/snapback]

Mi se pare o prostie.Parerea mea.Si eu am insertii de lemn in masina dar nu fac cu spay-uri care poti face si plastic si sticla si cauciuc....

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare o prostie.Parerea mea.Si eu am insertii de lemn in masina dar nu fac cu spay-uri care poti face si plastic si sticla si cauciuc....

95727[/snapback]

nu m-ati inteles...e vorba doar de plexicuri de faruri si de geamurile de la motociclete!!!dar pe mine ma intereseaza strict farurile.nu cred ca e indicat la insertiile de mahon sau altfel de lemn din masini...

Link to comment
Share on other sites

Noua pasta speciala Xerapol poate fi utilizata cu succes in reconditionarea:

- farurilor

- stopurilor

- bordului

- parbrizului motocicletelor

- altor obiecte din material acrilic sau pexiglass

- de asemenea, Xerapol poate fi folosit cu succes si in cazul finisajelor din lemn ale automobilelor

 

Eu zica ca dupa un drum mai lung a doua zi sa mergi la spatalatorie si nu mai trebuie sa folosesti aceste produse.Parerea mea.Eu nu as folosii asa ceva

Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Noua pasta speciala Xerapol poate fi utilizata cu succes in reconditionarea:

- farurilor

- stopurilor

- bordului

- parbrizului motocicletelor

- altor obiecte din material acrilic sau pexiglass

- de asemenea, Xerapol poate fi folosit cu succes si in cazul finisajelor din lemn ale automobilelor

 

Eu zica ca dupa un drum mai lung a doua zi sa mergi la spatalatorie si nu mai trebuie sa folosesti aceste produse.Parerea mea.Eu nu as folosii asa ceva

95733[/snapback]

cu asta cred ca ai spus totul!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Noua pasta speciala Xerapol poate fi utilizata cu succes in reconditionarea:

- farurilor

- stopurilor

- bordului

- parbrizului motocicletelor

- altor obiecte din material acrilic sau pexiglass

- de asemenea, Xerapol poate fi folosit cu succes si in cazul finisajelor din lemn ale automobilelor

 

Eu zica ca dupa un drum mai lung a doua zi sa mergi la spatalatorie si nu mai trebuie sa folosesti aceste produse.Parerea mea.Eu nu as folosii asa ceva

95733[/snapback]

 

 

corect ce spui tu...dar daca au tot sarit pietricele dupa sosea si au facut mici cratere in plasticul de la far...poti sa te duci si de 6 ori pe zi la spalatorie ca tot nu dispar.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat si canva o asemenea solutie si am frecat un far de mi-au iesit ochii iar rezultatul n-a fost pe masura efortului...am mai spus-o pe undeva p-aici ca mi-am polisat farurile la E39 la o spalatorie si a fost OK pana la primul drum mai lung...risipa de timp si bani...parerea mea
Link to comment
Share on other sites

Am cumparat si canva o asemenea solutie si am frecat un far de mi-au iesit ochii iar rezultatul n-a fost pe masura efortului...am mai spus-o pe undeva p-aici ca mi-am polisat farurile la E39 la o spalatorie si a fost OK pana la primul drum mai lung...risipa de timp si bani...parerea mea

121341[/snapback]

eu am cerut parerea,bine ca stiu acuma...se pare ca nu e chiar solutia minune ca aveam intentia sa o cumpar. :blink:

Edited by saplacan
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
plexidul matuit se lustruieste cu o pasta speciala.in caz ca nu aveti puteti folosi inlocuitor.efectul este aproximativ similar.asadar fratilor frecati farurile cu pasta de dinti!!! nu glumesc. incercati ca nu-i greu.nu face minuni dar ajuta Edited by oly
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mi le-am "polishat", ca sa zic asa, cu Xerapol. Desi am frecat de mi-au iesit ochii :) , cam o ora pe fiecare sticla, rezultatul nu a fost pe masura asteptarilor. Este vizibil mai bine, dar rezultatul e pe termen scurt (desi au fost indepartate "craterele" de pe suprafata plasticului, el a ramas cu urme de la impact care au penetrat straturile inferioare si astfel, la o privire mai atenta se observa inca "punctuletele"). Dar fata de cum erau, este mai bine, insa per total, datorita efortului, nu merita :blink:

 

Poze (inainte, dupa, detaliu dupa):

post-1921-1165139694_thumb.jpg

post-1921-1165139700_thumb.jpg

post-1921-1165139705_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

poate e o prostie mai mare ca mine (eu avand 1.92 cm inaltime) dar eu zic ca rezultatul dorit il poti obtine nu cu mana ci cu o masina de gaurit cu turiatie variabila (la turatia maxima s-ar putea sa topesti datorita frecarii) si in loc de burghiu sa ii pui un disc cu pasla

 

e doar o parere :blink: incercare moarte n-are :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.