Jump to content

BMW DVD ROAD MAP - HIGH/PROFESSIONAL/BUSINESS


Recommended Posts

PT. TOM :

Salut. Te rog , daca esti amabil si ai timp sa mai explici din nou , cum trebuie procedat pentru a scrie DVD versiunea HIGH. Pentru seria 7 E65, am cumparat DVD dual layer, am tras de pe torrent BMW.Road.Map.Europe.HIGH.DVD.20010-01.MULTiLANGUAGE . Nu ma intereseaza sa mai micsorez din volum. Folderul de pe torrent contine 8 fisiere : .000 .001 .002 .003 .004 .005 .006 . dvd .

Daca se poate te rog sa fi cat mai explicit posibil, deoarece din ce am citit pe forum pana acum , nu am reusit ... asta e vina mea ca nu ma pricep la calculatoare... dar poate ma ajuti tu sa reusesc. Merci anticipat.

Edited by mihnea84
Link to comment
Share on other sites

salut,

 

trebuie sa urmezi pasii urmatori:

 

1. ai folderul in care ai downlodat fisierele alea .000, .001, ......, .dvd

2. instalezi 7zip ( il gasesti pe google) si deschizi fisierul .001 , iti va arata imaginea de dvd , dai extract in acelasi folder.

3. instalezi ImageBurn ( il gasesti pe google) cu care arzi imaginea aia de DVD ( selectezi fisierul ala mic cu extensia .dvd) pe un DVD DL

 

4. bagi dvd ul inapoi in calculator si faci o imagine .iso de pe el.

5. cu UltraIso sau PowerIso editezi imaginea creata si stergi folderele ITA, GER, SPA, FRA( lasi ENG) din folderul TPD/.

6. dai save as la imagine si o salvezi sub un alt nume.

7. imaginea noua creata va avea aprox 4Gb si o poti arde pe un dvd normal.

8. arzi imaginea cu orice program la viteza mica ( 2x)

 

 

 

 

 

ps; pe tine te interesa numai pana la punctul 4. daca unitatea nu vrea sa iti citeasca DVD DL ( cum nici la mine nu a vrut) atunci continui pasii pana la sfarsit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.