Jump to content

Cumpar sticla electro-cromatica de bmw E39


Recommended Posts

urat ! ca faceti aici publice astfel de cerereri !

nu pe un forum public... astfel de cereri se finalizeaza cu furtul de pe masinile noastre !

 

Stefan, am doar nevoie de o amarata de oglinda. Nu prea as dori noua pentru ca e scumpa. Daca cineva are - bine, daca nu... trebuie sa gasesc o solutie. Te rog nu acuza aiurea.

In primul rand ii faci hoti pe membrii acestui forum. Ceea ce e ... urat!

 

=======

 

"am eu un geam pentru oglinda, nou, dar probabil te intereseaza sh ca nou e mult prea scump....................."

Tom: merci de oferta... zi-mi te rog la ce pret ai sticla noua? Ce-i drept, nu prea stau grozav cu banii si stiu ca sunt scumpe. Dar poate ne aude cumva Mos Craciun... :)

Link to comment
Share on other sites

urat ! ca faceti aici publice astfel de cerereri !

nu pe un forum public... astfel de cereri se finalizeaza cu furtul de pe masinile noastre !

 

Stefan, am doar nevoie de o amarata de oglinda. Nu prea as dori noua pentru ca e scumpa. Daca cineva are - bine, daca nu... trebuie sa gasesc o solutie. Te rog nu acuza aiurea.

In primul rand ii faci hoti pe membrii acestui forum. Ceea ce e ... urat!

 

=======

 

"am eu un geam pentru oglinda, nou, dar probabil te intereseaza sh ca nou e mult prea scump....................."

Tom: merci de oferta... zi-mi te rog la ce pret ai sticla noua? Ce-i drept, nu prea stau grozav cu banii si stiu ca sunt scumpe. Dar poate ne aude cumva Mos Craciun... :)

 

 

Din pacate laurentiu.

 

O oglinda electrocrome e 1050 lei noua originala, iar pe producator nu se fabrica, asa ca ai optiunea sa iei oglinzi "normale" incalzite , heliomate pe producator al 160 lei setul (2 bucati)...

 

"SH", de obicei inseamna... ca vin de pe masinile noastre...

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

Stefan, am doar nevoie de o amarata de oglinda. Nu prea as dori noua pentru ca e scumpa.

 

 

Sh provin doar din 2 locuri: dezmembrari sau masinile noastre. Eu as interzice topic-urile astea cu cereri. Crezi tu ca daca avea cineva asa ceva de vanzare nu punea anunt? Sau astepta sa apari tu sa intrebi inainte ?!

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Din pacate laurentiu.

 

O oglinda electrocrome e 1050 lei noua originala, iar pe producator nu se fabrica, asa ca ai optiunea sa iei oglinzi "normale" incalzite , heliomate pe producator al 160 lei setul (2 bucati)...

 

"SH", de obicei inseamna... ca vin de pe masinile noastre...

 

OK, asa o fi...

Tot din pacate... am vazut pe aici multe anunturi de dezmembrari... Tot din pacate nu am timp sa caut prin toate aceste anunturile de dezmembrari, sau sa contactez pe fiecare in parte. Desigur, am incercat sa folosesc dragutele functionalitati de search, dar nu m-au ajutat deloc.

 

Sa revenim la lucruri de bun simt:

Nu inteleg cum zici sa folosesc oglinzi normale incalzite, cum le pot fixa? Ca au sistemul de fixare diferit. Pot schimba ceva la sistemul de fixare ca sa trec la oglinzi doar incalzite? Chiar am nevoie de mai multe detalii... :)

Link to comment
Share on other sites

sistemul de fixare la oglinda (sticla) pe producator, e identic cu cel de la sticla electrocrome originala, doar ca oglinda nu o sa se mai "inverzeasca" ca si oglinda din interior, deci, cumperi oglinda si o pui pe masina (o sa fie alba) ca cea de pe ailalta parte, dar nu se inverzeste... sau poti sa cumperi "heliomate" adica cu usoara tenta albastruie, tot la acelas pret...

 

Toate oglinzile astea, au pe cealalta parte sistemu ala de prindere cu "roata" blocata de parghia aia mica, si ai si mufele de la firele de la incalzire si ce mai este acolo.

 

sunt plug & play.

Link to comment
Share on other sites

Stefan, am doar nevoie de o amarata de oglinda. Nu prea as dori noua pentru ca e scumpa.

 

 

Sh provin doar din 2 locuri: dezmembrari sau masinile noastre. Eu as interzice topic-urile astea cu cereri. Crezi tu ca daca avea cineva asa ceva de vanzare nu punea anunt? Sau astepta sa apari tu sa intrebi inainte ?!

 

1. Daca doresti sa interzici ceva, fa-o !

2. Daca poti sa interzici ceva, fa-o!

3. Daca moderatorii doresc sa faca ceva, o vor face cu siguranta. Sau crezi ca ei asteapta "sa apari tu sa ceri inainte?"

4. Daca e un topic deplasat, stergeti-l, interziceti-l..... orice. Dar chiar am mai vazut anunturi de cumparare in lumea asta, pe site-ul asta...

 

Nu mai doresc oglinda electro - cromata!!!!!

Gata, stergeti acest topic, incuiati-l, uitati-l....

Chiar nu mai doresc replici extraordinar de inteligente de la personalitati gen MihaiC sau Stefan. (unii, desi critici, au venit si cu variante constructive - le multumesc)

Link to comment
Share on other sites

aveam un topic la mica publicitate cu ea dar nu il mai gasesc......o sa ma uit si eu cate noua si iti cer mai putin normal, oricum ideea e ca scumpa tot o sa fie pentru ca e nou nouta nemontata niciodata ( e de dreapta,apropo). eu ti-ar recomanda sa cumperi de la grozadan pe producator.........o sa revin cu noutati
Link to comment
Share on other sites

sistemul de fixare la oglinda (sticla) pe producator, e identic cu cel de la sticla electrocrome originala, doar ca oglinda nu o sa se mai "inverzeasca" ca si oglinda din interior, deci, cumperi oglinda si o pui pe masina (o sa fie alba) ca cea de pe ailalta parte, dar nu se inverzeste... sau poti sa cumperi "heliomate" adica cu usoara tenta albastruie, tot la acelas pret...

 

Toate oglinzile astea, au pe cealalta parte sistemu ala de prindere cu "roata" blocata de parghia aia mica, si ai si mufele de la firele de la incalzire si ce mai este acolo.

 

sunt plug & play.

ok, merci, o sa trec maine pe la magazin sa re-incerc (impreuna cu vanzatorul) sa gasim oglinzi simple cu aceeasi prindere. Din pacate, cand am mai intrebat... nu am gasit. Si ma tot chinui cu asta a mea...

Link to comment
Share on other sites

ok, merci, o sa trec maine pe la magazin sa re-incerc (impreuna cu vanzatorul) sa gasim oglinzi simple cu aceeasi prindere. Din pacate, cand am mai intrebat... nu am gasit. Si ma tot chinui cu asta a mea...

 

 

geam oglinda stanga asferica incalzita - 170 lei producator ( nu este electro-croma )

Link to comment
Share on other sites

TOM: nu conteaza de ce parte e, daca te uiti atent pe spate, vezi ca in partea de jos crie "L UNTENT" si in partea de sus scrie "R UNTEN", deci nu sunt pentru o anumita parte, desi pe coduri asa vin. stiu 100% ca m-am jucat mult cu oglinzi din astea.

 

laurentiu: gasesti 100%, am avut de vanzare 1 set de oglinzi.

 

claudiuBWR: vezi ca sunt oglinzi din alea mai mari, cu rama neagra, nu sunt din cele albastre mai mici. Nu stiu cum ai cautat, dar e modelul de oglinda mai mare (de la cele cu rabatare electrica, carcasa rotunjita in spate)

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

claudiuBWR: vezi ca sunt oglinzi din alea mai mari, cu rama neagra, nu sunt din cele albastre mai mici. Nu stiu cum ai cautat, dar e modelul de oglinda mai mare (de la cele cu rabatare electrica, carcasa rotunjita in spate)

adica vrei sa spui pre-facelift

geamul de oglinda e la fel doar carcasa difera

pretul este pentru geam , nu pentru oglinda

Link to comment
Share on other sites

ClaudiuBWR: atentie atasez 2 poze, 2 masini facelift an 2001, cea argintie e a lu pedro, cea alba a fost a mea.

 

 

 

Dupa cum observi, ambele sunt facelift, dar totusi au oglinzi diferite, una are rabatare electrica (cea alba), iar cea argintie nu are, atentie ca difera si sticla de la oglinzi.....

 

La aia cu rabatare electrica, sticla e mai mare si are rama neagra, la cele fara rabatare electrica (capacul din spate nu e rotunjit) sticla e mai mica si nu are rama neagra....

Link to comment
Share on other sites

La aia cu rabatare electrica, sticla e mai mare si are rama neagra, la cele fara rabatare electrica (capacul din spate nu e rotunjit) sticla e mai mica si nu are rama neagra....

 

 

mie in catalog imi apare : geam oglinda bmw e39 96-03

nu te contrazic ca oglinda completa este diferita cea rabatabila de cea care nu e rabatabila

 

ps frumoase ambele masini

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu mai doresc replici extraordinar de inteligente de la personalitati gen MihaiC sau Stefan.

 

 

Nu mai bine arunci tu un ochi la vanzari, iar daca nu gasesti acolo sa dai fuga pana la magazin sa-ti iei una noua ? De ce ti-ai mai luat BMW daca nu-ti permiti sa cumperi nici macar un geam de oglinda ?! Daca ti-ar fi furat si tie mai multe seturi de oglinzi nu ai mai fi asa ironic la adresa unora dintre noi si ai intelege de ce suntem asa impotriva topic-urilor gen " cine are piesa X sh, noua e prea scumpa ?".

Link to comment
Share on other sites

are dreptate cristi. am comandat pentru un prieten pe producator un set, prietenu asta al meu a zis ca are din alea fara margine si eu am comandat din alea de prefacelift, cand a venit cu masina avea oglinzi de facelift cu rabatare electrica. geamurile nu se potriveau nici la fire, nici la prindere si in plus erau foarte mici fata de oglinda

 

deci geamul de prefacelift e diferit de geamul de facelift! 100% geamul de facelift e mai mare, are alta prindere si e electrochrom

 

eu am oglinzile de facelift!

 

PS: stiu si eu ca merg geamurile de pe o parte pe alta dar daca pui geamul de stanga in dreapta iti va veni pe invers tamburusul ala de care rotesti cand fixezi oglinga. deci fiecare oglinda e cu partea ei, ca poti sa le schimbi intre ele e altceva dar va veni sistemul de prindere pe invers. normal e sus, pe invers vine jos.............

 

claudiu daca in catalog iti da geam oglinda e39 96-03 nu e bine ca sunt 2 modele

Edited by T0M
Link to comment
Share on other sites

Tom: clema de asigurare a oglinzii, e in carcasa, ala orice ai face e jos, iar daca te uiti pe oglinda "roata" aia are aceleasi intreruperi si sus si jos ... merge 100%, am pus oglinda astfel la masina alba, si parghia aia tot jos a fost, e ok, daca ai client poti sa o vinzi pe ce parte vrea omul.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.