Jump to content

vand NUMAR UNICAT posesorilor de BMW 525


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

zici tu ca nu s-a imbogatit nimeni....

 

eu stiu persoane care si-au luat apartament si masina doar din adus tigari de la moldoveni :lol:

 

don't worry. astea nu merg la nesfarsit si cand te prind paguba e mai mare decat profitul.

 

sunt din iasi si stiu ce zici , un cunoscut e in inchisoare in italia pentru asta, are de platit 300.000 euro sa iasa pe cautiune .acum cauta sa vinda toate proprietatile ,

mai stiu pe cineva ..i-a confiscat un audi a6 de 25.000 in vama + amenda + tigarile de cateva mii de euro.Oare cate drumuri trebuie sa faca acum sa recupereze paguba ?

 

+ alt cunoscut tot un Audi A6 confiscat .

si mai erau,dar nu-mi amintesc acum.

 

 

 

 

Topicul asta incepe sa devina chatroom :)

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu, este ilegal acest tip de revanzare!

Numai Politia are dreptul sa vanda asa ceva!

Legal ar fi doar daca vinzi o masina inmatriculata cu acest numar.

Mai grav este daca acest samsar lucreaza chiar la inmatriculari auto, sau are relatii acolo, mai sus scria ca un anume numar de inmatriculare(ce il voia Brandex) nu mai este disponibil...

Sunt de parere ca acest topic ilegal de vanzare, contravine regulilor acestui forum, ca atare propun inchiderea lui.

Acelasi tip de samsar exista pe timpul lui Ceausescu, la filme, niciodata nu prindeai bilete la filme bune din cauza samsarilor, dar macar atunci le vindeau cu adaos de 100% - 200%.

 

@dany_cmd, pretul unui numar preferential (tipul vechi), costa 85 lei, de rezervat, stiam ca doar daca il ai pe masina ai dreptul sa il rezervi pentru tine pe o perioada de timp determinata (in cazul in care vinzi masina cu acest numar, nu vei pierde numarul).

 

Termenul de "rezervare" este putin fortat, aceste numere se dau masinilor ce se inmatriculeaza la Politia rutiera, nu cred ca se pot vinde pe post de bibelou sau in alte scopuri.

 

L.E. Apropous, numerele de inmatriculare sunt propietatea Politiei rutiere, noi, posesorii de autoturisme, suntem doar chiriasii lor.

In momentul radierii sau vinderii masinii in alt oras, sau schimbarii numerelor din diverse motive, numerele de inmatriculare trebuiesc

inapoiate Politiei pentru a fi distruse (la ghilotina).

Edited by dydysoft
Link to comment
Share on other sites

Mai mult ca sigur are pe cineva la serviciul inmatriculari sau daca nu chiar el.Iar numarul cu "525" nu este ales la intamplare,baietii de-acolo stiu foarte bine ca la seria 5 inmatriculate cele mai multe sunt 525 deci au de unde alege clientul.

Totodata fac pariu ca mai toate combinatiile cu bmw care contin cifre ale motorizarilor cele mai des intalnite sunt deja rezervate iar asta e doar inceputul. :)

Link to comment
Share on other sites

. B-525-BMW un numar deosebit!

tel: 0762.83.05.93

 

Dar de ce este deosebit?post-66-1262650777.gif

 

 

este absolut imposibil sa ai un job cu un salariu decent si sa te apuci sa iti faci vila, masina, terenuri, sa arunci cu bani in dreapta si stanga.

 

Credeam ca numai eu traiesc cu impresia asta. :)

Link to comment
Share on other sites

Baieti ia faceti voi un exercitiu de imaginatie si ganditi-va cum ar fi intr-o buna zi sa vedeti la semafor in fata voastra acest nr de inmatriculare ,nu-i asa ca o sa va amuze la maxim :) gandind la toate aceste discutii de aici ( asta in situatia in care se va gasi vreun dobitoc sa-i faca pe plac acestui oportunist ) .....cred ca ti-ai gasit prost acest forum cu vanzarea asta ,parerea mea ......

 

Si mai cred ca in Anglia sau pe la arabitoii aia acele numere preferentiale au fost scoase spre vanzare de catre institutii nu de niste :) :lol: .........

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.