Jump to content

Accidentat si jefuit


Cristi B

Recommended Posts

Corect...fata de aia care fura de foame ai mila. Aia oricum nu fura nu stiu cat.

Dar cand furi dupa BMW-ul ala.....esti degenerat!

Am citit odata despre un tip pe care l-a lovit masina in oras. Cred ca era cu bicicleta.

In timp ce el era pe pe jos, cineva s-a gandit sa ii "ia" telefonul....nu il avea in buzunar, ii cazuse in timpul accidentului.

Ce oameni traiesc printre noi??

 

Culmea e ca tipul respectiv, nu era suparat......

Link to comment
Share on other sites

Corect...fata de aia care fura de foame ai mila. Aia oricum nu fura nu stiu cat.

Dar cand furi dupa BMW-ul ala.....esti degenerat!

Am citit odata despre un tip pe care l-a lovit masina in oras. Cred ca era cu bicicleta.

In timp ce el era pe pe jos, cineva s-a gandit sa ii "ia" telefonul....nu il avea in buzunar, ii cazuse in timpul accidentului.

Ce oameni traiesc printre noi??

 

Culmea e ca tipul respectiv, nu era suparat......

avea casco :lol:

 

 

Din totdeauna s-a furat de pe epavele lasate pe marginea soselelor.Asta-i Romania :)

de pe epave da, dar nu de pe o masina care inca "era calda".

 

Mai stiti cazul baschetbalistului de la Asesoft care a murit in accident si a fost jefuit tocmai de politisti? I-au luat 4 mii euro din portofel, banii care ii luase ca prima pentru castigarea campionatului mi se pare.

asta nu s-a demonstrat niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Cunosc un fost subofiter la Politia Rutiera care a fost chemat la un acident cu victima si acesta i-a sustras cardul de credit al victimei dupa care s-a dus omul la bancomat si a scos nu mai stiu exact cati bani, oricum pana in 1000 ron. Bineinteles ca l-au prins dupa vreo saptamana si a fost dat afara din politie pt cateva milioane....
Link to comment
Share on other sites

Mai stiti cazul baschetbalistului de la Asesoft care a murit in accident si a fost jefuit tocmai de politisti? I-au luat 4 mii euro din portofel, banii care ii luase ca prima pentru castigarea campionatului mi se pare.

asta nu s-a demonstrat niciodata.

 

Fara foc nu iese fum, sau sa parafrazez pe un personaj dintr-un film care l-am vazut recent, nu conteaza ce stii ca s-a intamplat, conteaza ce poti sa demonstrezi intr-un proces. :)

Link to comment
Share on other sites

Mai stiti cazul baschetbalistului de la Asesoft care a murit in accident si a fost jefuit tocmai de politisti? I-au luat 4 mii euro din portofel, banii care ii luase ca prima pentru castigarea campionatului mi se pare.

asta nu s-a demonstrat niciodata.

 

Fara foc nu iese fum, sau sa parafrazez pe un personaj dintr-un film care l-am vazut recent, nu conteaza ce stii ca s-a intamplat, conteaza ce poti sa demonstrezi intr-un proces. :)

 

un fel de "hotul neprins - negustor cinstit" ?

 

Cunosc un fost subofiter la Politia Rutiera care a fost chemat la un acident cu victima si acesta i-a sustras cardul de credit al victimei dupa care s-a dus omul la bancomat si a scos nu mai stiu exact cati bani, oricum pana in 1000 ron. Bineinteles ca l-au prins dupa vreo saptamana si a fost dat afara din politie pt cateva milioane....

 

ala clar nu era cu toate la locul lor.

Link to comment
Share on other sites

Accident odata in tiganie, politia alerga un hot de masini (tocmai furase o dacie break noua) se incolaceste omu cu ea intr-un stalp, scapa miraculos. Peste cateva ore vine propietarul, isi scoate 20-30L de benzina si pleaca. in 1-2 ore tiganii repede cu cheile pe ea ... dupa ce au terminat de demontat tot dupa ea au curatat si caroseria de la fata locului :)

 

In cazul de fata au lasat mizerie in urma:) Romania frate!

Link to comment
Share on other sites

Trist, asa s-a intamplat si acum 4 ani(dc imi aduc aminte bine) intre B si Bz pe E 85,a fost o iarna cumplita atunci,am plecat cu sotia si cu matusa mea pe la ora 8 dimineata din bucuresti ,am ramas inzapeziti pana in Urziceni(la popasul de la Urziceni am ajuns la 23,in fine,am ramas acolo(am mancat resturile de le restaurant ca asa e romanu' sa faca bani...,)am plecat dimineata (in jur de 11)de acolo ,pe marginea drumului dezastru,masini pur si simplu devastate,ziceai ca au fost bombardata ,am vazut si dacii dar si marci straine ,era de necrezut,traim in romania oameni buni,poate copii copiilor nostri sa o duca mai bine,dar astea sunt doar presupuneri,sperante

Toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

daca ne lasam condusi de 'galeti' pixuri' si tot felul de alte materiale electorale asa patim ; degeaba sunt 10% care gandesc corect; restu ne ingroapa si apoi ne intrebam de ce nu merge aia de ce fura polistitii tocmai de la oamenii pe care ar trebui sa-i ajute; scz de off-topic

legat de on -topic bunicul meu dumnezeu sa-i ierte a facut stop-cardio-respirator la volan si o intrat intr-un sant; ce credeti ca au facut satenii in loc sa suen la 112 sau sa-l ajute au furat bara spate oglinda telefonul lui mobil si ce mai era prin masina trusa medicala ; cate constiinta poti avea ??/ cand in lupta cu viata fiecare minut conteaza.........asta-i romania...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.