Jump to content

Bmw E30 Coupe


Ali_ump

Recommended Posts

Am terminat si cu kitul de caroserie...l-am aranjat cat de cat! Nu mai are crapaturi ..am scos cat s-a putut din lufturi! Acum e mai bine!

O sa mai fie retusat inca odata cand va intra pe mana vopsitorului asta in primavara!

Tot atunci vom pune si arcurile de coborare -60mm si poate pana atunci apar si telescoapele sport si va arata complet altfel!

Cu putin noroc intru si in posesia jantelor BBS :twoup: deci in primavara va arata mult mai ok decat acum...

Ceva poze cu barele sus ...vopsite ..aranjate...

post-32238-1288781195_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Frumos ursuletul! :twoup:

 

Pacat de volanul ala care este oribil... :)

 

 

:)) sorry mie imi place enorm de mult, nu am vrut M de data asta:) nu pot impaca toate gusturile:) doar p-ale mele si la urma urmei e chiar util:) ce fac cu volanu asta cand nu merge drept nu faceam cu mtechu original :twoup: si cunoscatorii stiu despre ce vorbesc :twoup:

Edited by Ali_ump
Link to comment
Share on other sites

un urs foarte ingrijit din cate imi dau seama si care are un viitor promitator :) Si motorizarea este una interesanta. Speram sa ne auzim in urmatoarea perioada la o intalnire - sa il admiram si noi pe "viu". Sa il porti sanatos si sa te bucuri de el fara incidente :twoup:
Link to comment
Share on other sites

un urs foarte ingrijit din cate imi dau seama si care are un viitor promitator :) Si motorizarea este una interesanta. Speram sa ne auzim in urmatoarea perioada la o intalnire - sa il admiram si noi pe "viu". Sa il porti sanatos si sa te bucuri de el fara incidente :twoup:

 

 

Mersi, sper sa reusesc sa ajung la prima intalnire..imi doresc:) sa vedem cum va fi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Nu merg deloc jantele alea cu M tech 1 in rest arata bine(ma rog nici eleronul negru nu prea merge acolo)

 

Eleronul este de la kit, cum sa nu mearga?:) E MT1 complet :) , cat despre jante....mi le-am dorit foarte mult si

parerea mea este ca merg - nu numai pe E30 , pe orice masina:) RS-urile sunt universal valabile pentru aproape orice masina

Link to comment
Share on other sites

eleronul vopsit negru nu merge,stiu ca e de kit am avut si eu E30 cu Mtech 1 :)

la fel jantele par mici(sau poate e o iluzie optica)

 

Eleronul a fost si alb si e mai urat decat negru :) iar fara pare neterminat portbagajul ala:)

Jantele sunt mici, sunt 15:) abia acum am reusit sa le latesc, cu buze de 2,5' si 3' ( vezi poza cu cele 4 la un loc) - urmeaza sablat si vopsit electrostatic interioare

Nu am bani de 16 ca sunt peste 1000 euro orice gasesti 16- 4x100 asa ca deocamdata mergem pe 15:) pana cand vor fi bani de 16-17:) dar la alt model nu ma gandesc! Sunt niste jante clasice, destul de exclusiviste cu care te poti juca cum vrei, nu ai timp sa te plictisesti de ele:)

Vor arata ceva mai bine late si trantit maxim la pamant in primavara ;) chiar daca sunt asa mici jantele - vedem ce iese

Link to comment
Share on other sites

Chiar ca par foarte mici jantele ... in rest, albul da foarte bine pe ursul tau.

 

Pai cum ziceam, chiar sunt:) sunt 15 doar...am incercat sa nu le fac o culoare inchisa in interior ca sa nu dea impresia de si mai mici

- iluzia optica este de la spitze, in realitate este un pic mai mare pentru ca se adauga buzele.

Eh , asta e cand or fi bani mergem pe 16-17:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.