Jump to content

Bmw 320d E90 2006 157.000km reali


filip099

Recommended Posts

N-are nicio treaba navigatia cu sonorizarea, exista 3 tipuri de sonorizare, normala cu 6 difuzoare, Hi-Fi cu 10 si prologic7 cu 13. Eu unu am navigatie profesionala si te sfatuiesc sa-ti iei pentru a te putea folosi de ea, pentru business nu a aparut harta pentru Romania.
Link to comment
Share on other sites

N-are nicio treaba navigatia cu sonorizarea, exista 3 tipuri de sonorizare, normala cu 6 difuzoare, Hi-Fi cu 10 si prologic7 cu 13. Eu unu am navigatie profesionala si te sfatuiesc sa-ti iei pentru a te putea folosi de ea, pentru business nu a aparut harta pentru Romania.

 

Inteleg ca nu ar avea treaba navigatia cu sonorizarea, dar cred ca normal navigatia mica vine standard cu sistem sistem normal (bmw cd business) , iar navigatie professional cu sonorizare Hi-fi (bmw cd professional). Optional poti sa alegi de exemplu pentru o navigatie business o sonorizare Hi-fi 10 sau prologic7. Masina care am vazut`o azi cred ca avea sonorizare standard cu 6 difuzoare si se auzea destul de urat , parca e prea slaba sonorizarea standar la bmw. Nu vreau sa se auda foarte tare si in acelasi timp foarte clar ... insa nici la fel ca sistemul din Logan.

Daca are cineva navigatie business sau cd player Bmw business sa`mi spuna si mie ce parerea are si daca stiti daca ar costa mult sa pun o sonorizare tot de la bmw hi-fi 10 sau prologic cu 13 . Mie mi`a placut foarte mult cum se auzea la o navigatie Professional cu Hi-fi.

Link to comment
Share on other sites

salut. voiam sa te intreb de ce nu te duci tu sa o iei direct din Germania.nu stiu daca iesi sub 14000 euro dar eu asa as face. uite un exemplu ar fi asta 13000 euro,mai si negociezi.....bine,mi se pare ca nu are navigatie :) http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1 Edited by kevinn14
Link to comment
Share on other sites

salut. voiam sa te intreb de ce nu te duci tu sa o iei direct din Germania.nu stiu daca iesi sub 14000 euro dar eu asa as face. uite un exemplu ar fi asta 13000 euro,mai si negociezi.....bine,mi se pare ca nu are navigatie :) http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

 

Stiu ca mult mai bine ar fi daca m`as duce in Germania, insa la pretul de mai sus mai adauga drumul, cat cheltui pe acolo pe transport pana gasesti, +taxa 600-800 euro ,cam la acelasi pret de exemplu ieri am vazut o masina adusa din germania acum 3 luni cu 122.000km xenon, navi mica, pdc, scaune incalzite mai multe detalii nu pot sa dau despre masina pana nu o verific pe tester insa la o verificare vizuala avea nishte probleme la un xenon care avea condens inauntru dupa ce a spalat`o si cateva chestii vopsite pe ea.

Un alt dezavantaj e ca in Germania e mai greu sa verifici o masina peste tot.

LE: Uite ce am vazut astazi pe autovit: http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=...%252B%252B%252B

Masina are multe dotari chiar peste ce as vrea eu , imi place mult si culoarea.

Aici problema e pretul care mi se pare multtt prea mare in comaaratie cu alte masini de pe autovit,(cu banii astia iti iei 525 dupa 2005 bun ) insa cred ca a pus un pret mare pentru ca accepta si variante , iar la plata cash ma gandesc ca ar putea sa scada pretul drastic , o sa incerc sa`l sun sa`mi fac o parere si sa`l intreb cam pe unde ar fi pretul la plata cash...

Edited by filip099
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Eu am luat cu 13500 cu navi mare, bixenon, cutie automata, etc... din 12/2006

La bord are 92k km dar ca orice masina adusa din germania dupa ce am verificato mai atent am aflat ca are cam 200k(ca majoritatea de varsta asta!!!) Am luat-o si cu km astia pt ca e foarte bine intretinuta. Dupa primele zile nu regret alegerea facuta!

Link to comment
Share on other sites

Multi km. La a mea incepusera problemele pe la 48k km si era o masina super intretinuta, achizitionata de mine la 18.000 km.Nu este ceva general, mi s-a intamplat mie sa am ghinion. Daca zici ca nu prea este intretinuta cum trebuie la interior, nu cred ca fostul proprietar a menajat-o si a intretinut-o exemplar sub niciun aspect. Daca este din 2006 are filtru de particule, are 157.000 km, service-ul la 180.000 km o sa te coste peste 1500 E, iar pretul de 14.000 neg. mi se pare cam mare. Daca te poti lega de acele imperfectiuni exterioare si interioare, pretul corect ar fi undeva pe la 11.500-11.800 E maxim.

 

Am vazut ca are filtru de paricule dupa tzeava de esapament, insa parca stiam ca se schimba la 200.000 km si costa in jur de 1000 E. :)

Oricum eu nu voi face multi km/an probabil in jur de 15.000/an deci nu va fi schimbat prea curand.

Pretul si mie mi s`a parut cam mare insa voi negocia sub 13.000 , 11.500 mi se pare cam mic , sunt masini la pretul asta pe net insa fara Bi-xenon adaptiv, navi professional, pdc, comenzi volan,etc.

15 mi pe an dak faci e bn..eu fac la 3 4 luni 20 de mii :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.