Jump to content

Calendar BMWClub - 2012 NEW


michael

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pai eu ce spuneam mai sus? Nici o tipografie nu discuta cu tine de cat de la tiraj de 150-200 de buc/calendar. Indiferent de care. Si asa iese un pret mare. Ca sa ajungem la un pret rezonabil trebuie macar 500 de bucati. Nu ne vom strange atatia veci.

 

In alta ordine de idei cum crezi ca vor putea aparea pe un calendar de birou sau de perete mai mult de 6-12 masini? Daca se vor strange mai multi? Si mai e un aspect. Cate fotografii prezentabile pentru un calendar are fiecare cu masina lui? Majoritatea le facem din placere nu suntem fotografi prea priceputi sa putem face ceva care sa se preteze la un calendar. Si chiar daca ne-am apuca de el cand crezi ca il terminam...la cum ne miscam nici la anul nu e gata. Asa ca ideea asta acum eu unul o scot din calcul. Pentru anul viitor discutam. Nu spun nu. Dar acum e prea tarziu.

 

Deci si prin urmare revin. Voi face o macheta de calendar de birou si o voi pune aici. Cu pretul minim aferent.

 

1. Stefan_t - calendar de birou

2. alex sabin - calendar de birou si de perete (te rog sa imi spui care din cele 4 variante o doresti)

Link to comment
Share on other sites

sa zicem ca domeniul in care lucrez imi permite sa negociez ff mult la pret.....pt orice ...asa ca de un pret bun ..ma ocup eu.

referitor la poze...era un topic pe aici pe undeva cu un tip care facea nsit epoze cu masina...de mureai incet...am sa-l caut si am sa-l postez aici....

deci pozele si pretul s-au cam rezolvat....alte probleme ?????? doritori sut ca sa apara in calendar....

si mai e o chestie.....uite asa oferi un calendar de birou unui colaborator..ca sa te vada toata ziua pe peretele lui ...si ti-ai creat din start o alta imagine ...sau oferi unei prietene.....sau convingi sa cumpere unele rude nu de alta dar sa se mandreasca cu tine pe perete.... ca ai devenit vedeta de curand....si uite asa alta idee.....

daca mai stau putin si ma gandesc.....cred ca-mi mai vin ....

 

DECIIIII ???

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

si cum il caram noi pe baiatul ala prin toata tara ca sa faca poze? :) ...eu sunt de acord cu ce zici tu si suna foarte bine....de altfel ca si ideea lui alex_m de a face calendarul cu noi....important este sa il avem calendarul pana la sfarsitul anului...aaaa 2010
Link to comment
Share on other sites

cum vad eu toata chestia asta:

- ma itneresez si vorbesc la o tipografie sa avem ceva concret ;

- vb cu baiatul sa vedem cat vrea...sau daca o sa o faca pt un premiu bi :).. adica publicitate si o "sticla de vin" buna ;

- aranjam o intalnire vedem exact pe unde ..... sa fie o locatie frumoasa si aproape pt toti cei care vor sa participe

- facem pozele...

- le duc la tipografie...le pune pe format si ....."dai bataie".....

- petrecerea de lansare....

 

in mare astia sunt pasii

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

sa zicem ca domeniul in care lucrez imi permite sa negociez ff mult la pret.....pt orice ...asa ca de un pret bun ..ma ocup eu.

referitor la poze...era un topic pe aici pe undeva cu un tip care facea nsit epoze cu masina...de mureai incet...am sa-l caut si am sa-l postez aici....

deci pozele si pretul s-au cam rezolvat....alte probleme ?????? doritori sut ca sa apara in calendar....

si mai e o chestie.....uite asa oferi un calendar de birou unui colaborator..ca sa te vada toata ziua pe peretele lui ...si ti-ai creat din start o alta imagine ...sau oferi unei prietene.....sau convingi sa cumpere unele rude nu de alta dar sa se mandreasca cu tine pe perete.... ca ai devenit vedeta de curand....si uite asa alta idee.....

daca mai stau putin si ma gandesc.....cred ca-mi mai vin ....

 

DECIIIII ???

 

Care pret s-a rezolvat? Obtine un pret prima data. Sa vedem cati se vor strange pentru calendar. 10-15-25? Daca. Hai si 75 sa fie ca nu iti face nici o tipografie. Gandeste-te numai cat costa filmele, tiparul, suportul din carton, spirala si la urma manopera pe tot. Te bagi tu sa mai faci inca o varianta de grafica la el? Eu am facut una si mai fac inca una pentru calendarul de birou. Nu cer nimic pentru asta. Daca as pune si pretul graficii ce ar iesi? Si za zicem ca, gasesti un fomist care nu stie pe unde sa apuce da? Doar filmele costa cateva zeci de euro. Si apoi celelalte. Iar referitor la fotograf...ma faci sa rad. Cine il plimba prin tara cum zicea @Stefan_t? Cat costa onorariul lui? Cati ar da bani pentru ca sa poata aparea in calendar cu o poza? Si cel mai important cand crezi tu ca se poate rezolva toata povestea asta? Pana maxim in 20-22 ianuarie ar trebui sa ne strangem ca sa ajunga la fiecare calendarul pana la sfarsitul lunii...asa ca daca tu vrei sa faci altceva decat ce e realist acum...be my guest.

 

 

 

cum vad eu toata chestia asta:

- ma itneresez si vorbesc la o tipografie sa avem ceva concret ;

- vb cu baiatul sa vedem cat vrea...sau daca o sa o faca pt un premiu bi :).. adica publicitate si o "sticla de vin" buna ;

- aranjam o intalnire vedem exact pe unde ..... sa fie o locatie frumoasa si aproape pt toti cei care vor sa participe

- facem pozele...

- le duc la tipografie...le pune pe format si ....."dai bataie".....

- petrecerea de lansare....

 

in mare astia sunt pasii

 

:) :lol: cred ca visezi...alte comentarii numai au rost.

Link to comment
Share on other sites

oprestete din ras sa nu faci vreo febra musculara la falci ....

colegu .....problema vad ca nu e la mine.....ci la tine....la faptul ca-ti dau planurile peste cap referitor la acest calendar pe care il ai tu......

ca si unele aspecte : din cate imi amintesc, respectivul fotograf e chiar din bucuresti ; ca si preturi am precizat ca ma interesez sa vedem ce pot sa fac.....nici de cum nu e vorba sa gasesc "fomist"..sunt prea multi administratori de tipografii care au "datorii" de toate nemurile la mine...asa ca.....nu te arunca cu "vorbe" daca nu cunosti terenul ..."e o vorba : unde nu stii taci si asculta, ca daca vb mai rau faci".

referitor la timp ....nici nu am apucat sa ma gandesc la acest aspect pt ca nu am nici 1 h de cand am postat aceasta simpla, mica si inofensiva idee si se pare ca mi-am atras dusmani ....... a fost pur si simplu o IDEE ...nu un plan, nu un program, nu o afacere..etc

asa ca te rog frumos.. numai pt cat ai ras, sa ai grija poti sa te inneci cu aer ...si sincer nu vreau sa aud ceva de rau de cineva de pe acest forum ...

si daca mai ai alte mesaje de genul asta .... pastreaza-le pt tine..... e mai bine...chiar nu vreau sa intram in polemici... ok michael (jordan)?

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

eu cu asta am ocup ....fac visele oamenilor sa devina realitate... :)

asa ca ......A FOST DOAR O SPETA......pt ceva frumos si nici de cum nu am vrut sa fac circ, tiganeala sau ..."discutii la tensiune mare".

Link to comment
Share on other sites

eu cu asta am ocup ....fac visele oamenilor sa devina realitate... :lol:

asa ca ......A FOST DOAR O SPETA......pt ceva frumos si nici de cum nu am vrut sa fac circ, tiganeala sau ..."discutii la tensiune mare".

a da? visez la un x6...ma rezolvi? :)

 

nu pune la suflet

Link to comment
Share on other sites

stefan_t

 

ai mare dreptate prin mesajul pe care il transmiti "ai grija ce iti doresti ......" stii continuarea

 

toate la timpul lor :)

e o vorba... sa nu te intinzi mai mult dec at e patura....

va veni si momentul ala cand ai sa invarti volan de X6 ....

 

dar toate la timpul lor.....

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

oprestete din ras sa nu faci vreo febra musculara la falci ....

colegu .....problema vad ca nu e la mine.....ci la tine....la faptul ca-ti dau planurile peste cap referitor la acest calendar pe care il ai tu......

ca si unele aspecte : din cate imi amintesc, respectivul fotograf e chiar din bucuresti ; ca si preturi am precizat ca ma interesez sa vedem ce pot sa fac.....nici de cum nu e vorba sa gasesc "fomist"..sunt prea multi administratori de tipografii care au "datorii" de toate nemurile la mine...asa ca.....nu te arunca cu "vorbe" daca nu cunosti terenul ..."e o vorba : unde nu stii taci si asculta, ca daca vb mai rau faci".

referitor la timp ....nici nu am apucat sa ma gandesc la acest aspect pt ca nu am nici 1 h de cand am postat aceasta simpla, mica si inofensiva idee si se pare ca mi-am atras dusmani ....... a fost pur si simplu o IDEE ...nu un plan, nu un program, nu o afacere..etc

asa ca te rog frumos.. numai pt cat ai ras, sa ai grija poti sa te inneci cu aer ...si sincer nu vreau sa aud ceva de rau de cineva de pe acest forum ...

si daca mai ai alte mesaje de genul asta .... pastreaza-le pt tine..... e mai bine...chiar nu vreau sa intram in polemici... ok ?

 

Nu cred ca am fost rautacios. Gandeste-te ca numai e cand sa facem altceva. Fotograful acela e din Bucuresti. Dar la altii din alte orase nu te-ai gandit? Ce facem cu ei? Cati pot aparea in calendar? Daca se strang mai mult de 12 unde ii punem? E doar un calendar nu un catalog sa punem zeci de fotografii...Prea te-ai atacat domnul meu. Iti face tipografia gratis un maxim de 25 de calendare? Cine unde sa ii faca publicitate la tipograf? Ce petrecere? Unde? Cand? Cu cine? Organizezi tu? Pentru un calendar? De asta am "ras" pentru ca prezinti niste chestiuni irealizabile. Dar nu te-ai prins.

 

Le: ia-o frumusel ca nu am nimic cu tine...nici nu te cunosc.

Link to comment
Share on other sites

trebuia se pare ca sa fiu si eu inteles ...sa incep cam asha : ...|ar fi frumos sa facem asa ....|

ce zici ..acum e mai bine.... poate m-am exprimat si eu gresit....

ok... fara nici o suparare.....ramanem colegi ..de forum si cine stie poate ne si vedem prin cluj ...ajung destul de des pe acolo ...asha ca........ dau eu berea pt ca m-am aprins.... :)

Link to comment
Share on other sites

Am facut calendarul de birou si l-am modificat putin pe cel de perete. Sa fie mai contrastant putin.

 

Maine revin cu pretul pentru cel de birou. Suprafata vizibila va fi cea incadrata de conturul alb pe fiecare imagine.

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

Vad ca sunt numai modelele care se produc acum , ultimul tip ca sa zic asa , z4-ul nu are ce cauta acolo , ar trebuii pus noul z4 si nici mini nu are ce cauta , dupa parerea mea ar trebui pusa seria 3 sedan cu facelift si ai cuprins cam toate modelele.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.