Jump to content

Calendar BMWClub - 2012 NEW


michael

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ar fi frumos si eficient daca ai afisa CW (curent week) .... numarul saptamanii... numai sa ai grija ca saptamana 1 incepe cu 4 ianuarie

 

si scuze de remarca dar pretul mi se pare cam mare ! (parere persoanala necunoscand costul de productie)

Edited by robytza
Link to comment
Share on other sites

M-am gandit la asta dar se incarca prea mult calendarul. Asta inseamna sa mai pun inca cate o coloana la fiecare luna si se "inneaca".

 

Am spus un pret orientativ. Pretul e mai "mare" pentru ca va fi printat pe plotter va fi infoliat iar tirajul va fi mic. Nu e un calendar facut in mii de exemplare distribuit in zeci de magazine la care pretul sa fie de 10 lei maxim. Vor fi cateva zeci. Probabil...

 

Din pacate nu sunt facute poze relevante pentru BMWClub. Adica sa aiba "miez". Sunt fotografii facute de amatorii de noi, in diferite ipostaze cu diferite masini si nu ar avea o unitate calendarul. In plus vor aparea sa zicem 10-20 de masini de la unii useri iar altii nu. Pot creea rumoare si mai bine am recurs la solutia cu modelele BMW.

 

Da ar mai exista si o varianta de calendar ieftin. Cam in genul celui crestin-otodox, pe o foaie subtire de 2 lei. Dar cat de prezentabil ar fi? :) Totusi e 70x50cm nu e un A3 clasic de la care sa iti zboare privirea.

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

Pentru doritorii de calendar BMWClub Magazine 2010 aveti jos un preview:

 

Calendarul va avea marimea de 70x50cm (infoliat). Pretul ar fi undeva la 45 de lei.

 

Primii doritori pot incepe sa faca o lista.

e destul de mult 45 lei...

 

nu cred ca vor dori prea multi... no offence ! :)

Link to comment
Share on other sites

Revin cu ofertele pentru calendar. Sunt mai multe optiuni care includ si variante mai economice.

 

a. calendar 50x70cm - infoliat - 40lei

b. calendar 50x70cm - simplu - 30lei

c. calendar 35x50cm - infoliat - 20lei

d. calendar 35x50cm - simplu - 15lei

 

Pe parcurs daca vor exista doritori (macar 5) pe oricare din variante le voi putea face.

Link to comment
Share on other sites

@Bala - am sa incerc o varianta si revin cu un preview

 

@trafic2k - aici e vorba de calendare printate pe plotter(digital) nu in tipografie(offset). E vorba de un tiraj mic si nici o tipografie nu discuta cu tine sub 150-200 de buc. Orice tipografie ar fi.

Link to comment
Share on other sites

aveai dreptate.....e mai util dar prea ingramadit.....

daca mai primesti niste idei ..... ar fi cred mai fain daca ai face 1 luna / pagina si formatul de aici :

 

 

in acest fel ar fi si mai mult imagini cu bmw-uri frumoase

sunt firme care fac asa ceva.... pentru IMM-uri.... si clubul nostru ca si nr de calendare cred ca ar fi asociat cu un IMM..... si pretul ar fi pe masura (nu exagerat).

Edited by robytza
Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca m-am gandit si la varianta cu, calendar de birou sau de perete cu pagini separate. Dar pe acesta cel putin vezi toate lunile nu il pierzi din ochi si poti sa te uiti la el si daca nu esti la birou.

 

In plus de asta in domeniul acesta am lucrat (lucrez) adica design si productie publicitara drept urmare am facut destule calendare de acelea mici de birou dar ca sa iasa un pret bun trebuie macar 50 de bucati ori noi nu cred ca ne vom strange atatia. Suntem sute activi dar nu suntem nici macar un IMM. Asa ca hai sa ramanem pe ce am facut. Cu variantele care le vreti voi si poate la anul putem sa facem mai multe si pe placul tuturor. Acesta e un inceput, o propunere. O varianta la care nu conteaza asa de mult pretul decat dela tiraje mari.

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

Pai hai sa facem asa. Care vrea un calendar sa spuna sau sa inceapa o lista. Eu vreu calendar de birou sau eu vreau calendar de perete. Din marimile si variantele care le-am oferit mai devreme.

Sa vedem cati s-ar strange si punem o data limita sa zic de 25 ianuarie ca sa pot sa le si fac si sa va si ajunga cat mai repede. Sa nu treaca anul...

 

Daca sunt doritori la un minim necesar (pentru calendarele de birou) le fac. La cele de perete pot sa fac si 2 ca acelasi e pretul.

Link to comment
Share on other sites

Mi-ar placea si mie un calendar dar de birou.. nu asa mare...

erau unele care veneau intr-o cutiuta care semana cu o carcasa de cd si le puteai desface pe birou.. lunile erau independente pe fiecare foita in parte.

Eu asa as vedea utilitatea unui astfel de calendar .. Un calendar cearceaf .. in genul bisericesc nu i-as vedea utilitatea :)

p.s. nu uitati sa treceti siteul :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.