Jump to content

Instalare player Alpine pe E46


Recommended Posts

pentru cei interesati de sistemul acesta cu USB ...am luat un hard portabil western digital de 160 G..(pentru pastrarea datelor, documentelor in caz de necesitate cand trebuie reinstalat windows....etc)...si am pus si muzica pe el....surpriza a fost cand am constatat ca merge si la H U de pe masina tinand cont ca se alimenteaza prin usb si nu stiam daca merge pe altceva decat pe computer....asta da magazie de stocare 160 G cu 350 ron...macar 30 -40 G daca dedic pt. muzica ...pot ajunge in Spania fara sa ascult radio... :blink: ...postez si cateva poze...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

De cateva saptamani i-am facut cadou player-ului un set de difuzoare pe componente Hertz Dieci DSK 130, montate in usile din fata.

Pentru suplimentarea bass-ului (nu vreau sa-mi scoata fumul din plamani si nici sa castig premii pentru SQ/SPL), credeti ca un set de coaxiale in locul difuzoarelor din spate ar face o diferenta sesizabila ?

 

Daca da, va rog sa sa-mi dati cateva recomandari (tip difuzoare + mod. instalare).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

salut

 

ai gasit rama adaptoare ptr e46 modelul 2din ?

vreau si eu sa imi cumpar un casetofon 2 din si nu stiu care este treaba cu aceasta rama adaptoare .

ms

 

Azi mi-a venit in sf. Pioneer-ul AVIC-HD3BT cu 2 perechi de boxe tot Pioneer TS-C171PRS de 17'' pe spate si TS-C131PRS 13'' pt fata. Faza e ca-mi trebuie rama adaptoare 2din pe care nu o gasesc nicaieri din pacate. Va rog f mult cine are sau cine poate sa faca rost de o rama dintr-asta pt seria e E46, platesc cat face fara comentarii. O sa pun si fotografii cu toate operaitunea.

 

sal

 

unde ai gasit rama adaptoare 2 din ptr e46 ?

ms

Link to comment
Share on other sites

Rama asta o gasesti la metrafo sau 4caraudio Oradea . E in jur de 30 lei, dar vezi ca mai sunt speculanti pe okazii.ro care vand cu 80 lei. La astia pe site se cheama RAM-40.067 Rama casetofon auto bmw 3 1998-> .Bafta!!

 

Mda... acum e 11.33ron s-a mai ieftinit ......dar vezi ca trebuie sa te inregistrezi la ei pe site. Aaaa ...si trebuie sa iti iei si cabluri adaptoare le gasesti tot pe aici cred ca merge asta....vezi in poza! ZRS-AS-10b

post-6919-1207293232_thumb.jpg

post-6919-1207293470_thumb.jpg

Edited by lucian75ro
Link to comment
Share on other sites

pana la urma rama 2DIN mai ieftina decat 250euro nu exista?

Glumind as zice s-o iei pe firma si scutesti tva-ul :blink:) Tot 250 am dat si eu... dar ce sa faci cand iti treb si nu gasesti, asta e, dai cat nu face.

A, s-ar putea sa am eu la vanzare rama asta undeva pe la 150 sa zicem, pt c-am vandut 320-ul si am luat un allroad. Acu e in functie de noul proprietar daca va da jos ce am pus eu sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Mai oameni buni ce nu ati inteles?!!!! V-am zis ca o gasiti la astia cum dreaku sa fie 250 euro un rahat de plastic?!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu stiti sa cititi?!!!!!! Nu stiti sa navigati pe net ....ce aveti ?!!!! Este 113.300 lei vechi .... www.4caraudio.ro
Link to comment
Share on other sites

Mai oameni buni ce nu ati inteles?!!!! V-am zis ca o gasiti la astia cum dreaku sa fie 250 euro un rahat de plastic?!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu stiti sa cititi?!!!!!! Nu stiti sa navigati pe net ....ce aveti ?!!!! Este 113.300 lei vechi .... www.4caraudio.ro

-era vorba de rama 2din,adica pt lcd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.