Jump to content

SUNT BOLNAV! L-AM LUAT!


fbdcnt

Recommended Posts

Cum asa? Fa si tu un mic efort pe viitor, scapa de E60 si vei putea fara mari probleme sa iti permiti un M3.

100268[/snapback]

Ce usor de zis :blink:).Sa stii ca faci glume bune.De abia acuma am preluat leasing-ul si sa il dau ?Pana in 2008 dupa ce gat leasingul deja masina nu va mai valora mai mult de 30.000 euro (aprox + sau -)Si e39 mai mult de 10.000 maxim 12.000 nu pot sa il dau in 2008.Vezi ? tot nu imi vor ajunge banii.In + masina necesita si intretinere care costa,consumabile, si multe altele.E adevarat..e o masina care multi o doresc (chiar si eu) dar nu mi-o permit cel putin acuma.Pe la 40 de ani atunci poate...CRED...deocamdata eu Visez

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ce usor de zis :blink:).Sa stii ca faci glume bune.De abia acuma am preluat leasing-ul si sa il dau ?Pana in 2008 dupa ce gat leasingul deja masina nu va mai valora mai mult de 30.000 euro (aprox + sau -)Si e39 mai mult de 10.000 maxim 12.000 nu pot sa il dau in 2008.Vezi ? tot nu imi vor ajunge banii.In + masina necesita si intretinere care costa,consumabile, si multe altele.E adevarat..e o masina care multi o doresc (chiar si eu) dar nu mi-o permit cel putin acuma.Pe la 40 de ani atunci poate...CRED...deocamdata eu Visez

100297[/snapback]

Nu sunt chiar asa glumet. Nu am stitu ca deabia acum ai preluat leasingul pt E60. Nu aveam cum decat sa fi visat azi-noapte. Dar dupa cum vezi poti sa predai leasingul la bavaria chiar asa, vinzi si E39 si nu cred eu ca ti se va inmii rata la un E46 M3. Cat ai tu rata lunara la E60? si cat te-a dus cip?

Link to comment
Share on other sites

vreau si eu  :)

alegerea e perfecta, negru cu rosu.....fara cuvinte.

sper ca vii la sinaia sa o vad si eu  :)

100526[/snapback]

 

Aici se lucreaza deja la o platform rotativa, pt. expunere :) ;

 

Ceva fete imbracate 5% ne mai trebuie, pe langa frumusetzea asta. Shi pe langa M6, ca parca e shi un d'asta pe lista de participantzi.

 

Cat despre partea cu "Vreau shi eu", io deja am bagat anuntz pe net cu "vand rinichi + plaman" :blink:

Edited by MuadDib
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt chiar asa glumet. Nu am stitu ca deabia acum ai preluat leasingul pt E60. Nu aveam cum decat sa fi visat azi-noapte. Dar dupa cum vezi poti sa predai leasingul la bavaria chiar asa, vinzi si E39 si nu cred eu ca ti se va inmii rata la un E46 M3. Cat ai tu rata lunara la E60? si cat te-a dus cip?

100492[/snapback]

Rata lunara e de 1300 euro.Aproape pana la sfarsitul anului 2007

Link to comment
Share on other sites

eu cand am luat X3 ....desi il aveau pe stoc in curte am asteptat aproape o luna pana si-au dat domnii acordul sa finanteze leasingu-l ....1000 de hartii...cand duceam ultima atunci se gaseau sa mai intrebe de ceva.....asta e....trebuie avuta rabdare....Doru cred ca te simti ca un copil care nu are baterii la noua lui masinuta teleghidata.... :blink:)
Link to comment
Share on other sites

eu cand am luat X3 ....desi il aveau pe stoc in curte am asteptat aproape o luna pana si-au dat domnii acordul sa finanteze leasingu-l ....1000 de hartii...cand duceam ultima atunci se gaseau sa mai intrebe de ceva.....asta e....trebuie avuta rabdare....Doru cred ca te simti ca un copil care nu are baterii la noua lui masinuta teleghidata.... :blink:)

101588[/snapback]

 

nu la bavaria e problema, ei s-au miscat fulgerator, mi-au dat si banii pe7 in avans sa nu mai scot eu din buzunar pentru incheierea leasingului, ii am deja in cont. nici pe vb nu pot sa-i critic, au aprobat leasing-ul la m in 12 ore. problema e ca trebuie emise facturi, achitate si asteptat sa se plimbe banii intre banci- de la ab la mine (au venit), de la mine la vb, de la vb la ab. numai dupa aceea vb poate inchide vama si ab imi da numere rosii. deci azi imi emite vb factura si o platesc, probabil luni-marti au banii, platesc la ab, pe miercuri-joi cel mai devreme am numere. cred ca o duc imediat pana la mare, o sa-i bag in computer limita 170/h ca nu cred ca o pot tine din pedala. si o motocicleta noua cand am luat-o i-am dat scurt 200 si mi-au batut obrazul la prima revizie- ramane in computer.

Link to comment
Share on other sites

pai in fond si la urma urmei e o masina sport....cum sa mergi cu ea ...?! sa o menajezi pt ce ? nu ii inteleg...ai cumparat-o si faci practic ce vrei cu ea ....e a TA....complicat cu banii...la mine cu insistente au ajuns banii in aceeasi zi doar ca au durat hartiile....Romania...oare in strainatate dura atat ?!
Link to comment
Share on other sites

pai in fond si la urma urmei e o masina sport....cum sa mergi cu ea ...?! sa o menajezi pt ce ? nu ii inteleg...ai cumparat-o si faci practic ce vrei cu ea ....e a TA....complicat cu banii...la mine cu insistente au ajuns banii in aceeasi zi doar ca au durat hartiile....Romania...oare in strainatate dura atat ?!

101695[/snapback]

Nu ai inteles ideea de baza. Fi atent, cumperi o masina noua sau ma rog orice necesita un rodaj dupa cum indica si fabricantul iar tu te apuci sa ii dai 200+ din primii ei km. E intr-un fel o bataie de joc, chiar daca poate masina efectiv si motorul nu patesc mai nimic, unii spun ca e chiar mai bine asa pt motor. Dar totusi e o bataie de joc si o sfidare la sfaturile fabricantului, ca dupa aia sa vii cu nu stiu ce probleme gen papa prea mult ulei la 1000km sau alte nebunii.

Dar asta teoretic, ca practic stiu cat de greu e sa te abtii sa nu o calci. Cel mai bun lucru e de facut un drum lung sa scapi de primii 2000-3000km.

PS: Intreaba-i pe cei de la Ferrari de batutu obrazului. Aia daca afla ca te-ai purtat super urat cu masina s-ar putea sa nu iti mai vanda pe viitor vreun alt model :) :blink:

Edited by M-technik
Link to comment
Share on other sites

ai dreptate.....oricum e o crima sa tii masina in curte...sunt curios cum o sa simta "confortul" si daca o sa aiba dureri de spate.....de la suspensie bineinteles.....adica mai bine spus...de la drumuri....si ceva impresii ...Doru...nu ai miscat deloc masina ?!...nush cum te poti abtine
Link to comment
Share on other sites

ai dreptate.....oricum e o crima sa tii masina in curte...sunt curios cum o sa simta "confortul" si daca o sa aiba dureri de spate.....de la suspensie bineinteles.....adica mai bine spus...de la drumuri....si ceva impresii ...Doru...nu ai miscat deloc masina ?!...nush cum te poti abtine

101763[/snapback]

a miscat-o FATA -SPATE :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.