Jump to content

Are cineva M3 e36?


Mario_b

Recommended Posts

Va salut cu respect, vreau sa stiu daca e cineva pe aici cu M3 e36, ca am boala pe modelul asta si culmea e ca mi-as permite sa-mi iau unul, dar vreau sa ma documentez mai amanuntit despre el.

Pana acum nu cred sa fi vazut pe forum nici o pisica M3, dar sper sa ma insel!

Deci, pentru cei care au asa ceva, cum e, la costuri, sunt fiabile, de performante nu mai intreb.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
ce am scris la semnatura e viata mea si asta e dar e 30 meu inseamna foarte mult pt mine,am si un 320 d e36,am mai multe dar nu asta conteaza zi ce vrei sa stii despre m3 e36?

154046[/snapback]

:blink: Cati bani vrei pe volanul ala de E 36 in 3 spitze? Trimite-mi un PM, daca vrei! Stau f aproape de tine!

Link to comment
Share on other sites

Va salut cu respect, vreau sa stiu daca e cineva pe aici cu M3 e36, ca am boala pe modelul asta si culmea e ca mi-as permite sa-mi iau unul, dar vreau sa ma documentez mai amanuntit despre el.

Pana acum nu cred sa fi vazut pe forum nici o pisica M3, dar sper sa ma insel!

Deci, pentru cei care au asa ceva, cum e, la costuri, sunt fiabile, de performante nu mai intreb....  :blink:

99864[/snapback]

 

Ma bag si eu in seama...am un e36 M3 din 99 (varianta americana)...buba e ca sunt foarte departe. Oare conteaza ?

Daca cineva are intrebari, pot sa-mi dau o parere, stiu cate ceva despre ele...mai ales cum sa le repari fara sa mergi la dealer.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mario, imi pare rau ca a durat asa de mult raspunsul meu, dar am luat o pauza de civilizatie si o gura de natura. Anyway, ca sa iti raspund la intrebare...cam orice problema poate aparea des, depinde cum exploatezi masina. O problema comuna pe care o au e36-urile sunt geamurile automate, care nu vor sa se ridice singure pana sus la o simpla apasare pe buton, ci se opresc de vreo 2-3 ori la exact aceeasi distanta. Rezolvarea e destul de complicata SAU costisitoare. Adica o poti rezolva in fata casei cu ceva scule la indemana si niste indrumari (cu posibile dureri de cap), sau mergi la dealer (a.k.a. known as stealer) unde stai la caldurica, bei cafeluta si pleci fericit dar substantial mai sarac.

adecarul e ca sunt multe mici probleme care pot aparea si imi vine greu sa ma gandesc acum la ele, dar daca ai vreo problema in special, zi cu tastele si poate gasim o solutie, mai ales ca si tovarasii care se perinda pe forumul asta sunt destul de buni cunoscatori.

Ca putere, evident nu e S50B32 ci S52B30US, care inseamna exact ceea ce ai spus, in loc de 321 hp are doar 240 hp. Ca si confort si dotari cred ca este similara cu varianta europeana (Evo), adica impecabila. Efectiv se lipeste de asfalt la orice viteza. Pe a mea am dus-o pana la 250km/h unde era exact la redline. O placere s-o conduci.

Gata, ma opresc aici.

 

 

Cervi, ce probleme pot aparea mai des?

Ca o intrebare mai cuprinzatoare: o folosesti ca masina de zi cu zi sau cu ocazii speciale? Cum ti se pare ca putere, comfort, dotari...??? Tu ai 240 cai daca nu ma insel, nu?

154635[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Va salut cu respect, vreau sa stiu daca e cineva pe aici cu M3 e36, ca am boala pe modelul asta si culmea e ca mi-as permite sa-mi iau unul, dar vreau sa ma documentez mai amanuntit despre el.

Pana acum nu cred sa fi vazut pe forum nici o pisica M3, dar sper sa ma insel!

Deci, pentru cei care au asa ceva, cum e, la costuri, sunt fiabile, de performante nu mai intreb.... <_<

m3 e36 cabrio din 99' cu smg 1...intreaba-ma...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.