Jump to content

Butoane pe volan pentru telefon


Adrian M

Recommended Posts

pai si e super suficient...stii cumva prin bucuresti unde as putea sa mi pun asa ceva pt un E90 si la ce bani? ms mult..

pentru e 90 tau poti sa montezi parrot ck3000 evo dar it trebuie un conector de interface "connects 2"care il poti cumpara de pe ebay pt. 50 €

aici it pun un link e ebay cu cablurile ce iti trebuie , asta daca vrei sa l montezi tu si nu reprezentanta sau vreun service

http://cgi.ebay.es/CTPPAR009-BMW-3-5-7-1-6...p3286.m20.l1116

daca montezi acest "parrot + connects 2" cand apesi r/t de pe volan iti va aparea agenda pe ecranul rado cd si vei putea folosi toate comenzile de pe volan

P.S -nu sunt din bucuresti dar poti cumpara de pe ebay ...sau vezi tu. salutari

Link to comment
Share on other sites

salut! in primul rand vreau sa ti multumesc de promptitudine si de raspuns...am inteles acum sta treaba cu kiturile astea doar ca pe mine m ar interesa ceva care sa nu apara nicaieri adica sa nu aiba o unitate de control cu vreun buton sau ceva de genu asta! as vrea sa fie totul ascuns ca si optiunea din fabrica...sau nu se poate asa ceva! eee acum sa te vad...
Link to comment
Share on other sites

salut! in primul rand vreau sa ti multumesc de promptitudine si de raspuns...am inteles acum sta treaba cu kiturile astea doar ca pe mine m ar interesa ceva care sa nu apara nicaieri adica sa nu aiba o unitate de control cu vreun buton sau ceva de genu asta! as vrea sa fie totul ascuns ca si optiunea din fabrica...sau nu se poate asa ceva! eee acum sa te vad...

....vrei casi optiunea din fabrica...hmmm..pai pregateste 1000€ :) ....

..sau iti poti monta un parrot , ca ramane destul de discret si cheltuiesti 150€ + monopera daca crezi ca nu te descurci (daca vrei te pot ajuta cu indicatii si foto(bricolaj)...tu alegi

iti pun 2 fotografi sa vezi cum ramane, tu poti monta unde vrei

microfonul este in plafon , acest parrot e destul de smecher, cu comenzi vocale ...

 

post-31983-1264794331_thumb.jpg

post-31983-1264794281_thumb.jpg

Edited by bemeta330d
Link to comment
Share on other sites

daca nu este montat, recomandare iei un Modulator cu Bluetooth si Car-Kit si ai rezolvat problema, nu e scump, iesi super ieftin, insa ia unul care e bun, pentru ca sunt pe piata o duzina si nu sunt bune, cauta ceva care sa functioneze ok, mai mult de atat nu ai nevoie
Link to comment
Share on other sites

salut! in primul rand vreau sa ti multumesc de promptitudine si de raspuns...am inteles acum sta treaba cu kiturile astea doar ca pe mine m ar interesa ceva care sa nu apara nicaieri adica sa nu aiba o unitate de control cu vreun buton sau ceva de genu asta! as vrea sa fie totul ascuns ca si optiunea din fabrica...sau nu se poate asa ceva! eee acum sa te vad...

....vrei casi optiunea din fabrica...hmmm..pai pregateste 1000€ :) ....

..sau iti poti monta un parrot , ca ramane destul de discret si cheltuiesti 150€ + monopera daca crezi ca nu te descurci (daca vrei te pot ajuta cu indicatii si foto(bricolaj)...tu alegi

iti pun 2 fotografi sa vezi cum ramane, tu poti monta unde vrei

microfonul este in plafon , acest parrot e destul de smecher, cu comenzi vocale ...

 

post-31983-1264794331_thumb.jpg

post-31983-1264794281_thumb.jpg

faza cu chestia aia bagata n scrumiera e cea mai plauzibila....dar la montat nu cred ca ma bag,ma depasesc poate unele chestii....ma interesez de pret la parrotu' respectiv , sa vad de conectorii aia 2conects si de montat sa vedem pe unde....oricum important este pentru mine ca eu sa toata convorbirea din butoanele de pe volan si nu de pe unitatea aia centrala situata in scrumiera si eventual sa mi apara numele interlocutorului in display-ul de la radio cd...

Link to comment
Share on other sites

Daca te intereseaza numele producatorului pentru kit-ul bluetooth din fabrica pentru E90, anunta-ma.

M-am jucat mai devreme cu testerul la masina mea si am dat de o denumire a producatorului la Aria Telephone...

 

 

Spune aici ca suntem interesati :)

 

Kit Parrot am si eu...cand s-o mai incalzi afara o sa o vedeti la intalnire :lol:

Edited by PityWPN
Link to comment
Share on other sites

va atasez print screen-uri. Mari detalii nu sunt, decat numele producatorului, Visteon si eventual codul part number-ului: 9123290

cautati Visteon pe Google si vedeti ce gasiti.

@PityWPN stiu ca vroiai o lista cu optiunile masinii tale, daca mai astepti cateva zile am sa-ti pot da lista :)

Tel1.JPG

Tel2.JPG

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.