Jump to content

Motorina LukOil


Recommended Posts

cam naspa la Lukoil , am bagat de 2 ori la 320d si a mers aiurea. cand bagam de la omv mergea si mai aiurea :blink:

100628[/snapback]

Curios,multi laudau motorina de la ei...tu de unde alimentezi acuma ?

Mai astept pareri

Link to comment
Share on other sites

si eu tot de la mol iau benzina, de aproape un an, la amandoua masinile si sunt multumit. am pus si de la lukoil si petrom si mi s-au parut ok, singura care nu mi-a placut a fost rompetrol si cea mai nenorocita a fost cea de la shell (bine ca a disparut din cta).
Link to comment
Share on other sites

Mie asta iarna mi-a inghetat motorina de la LukOil!proasta marfa au acolo...In ultima perioada am pus de la Rompetrol si sunt multumit.

101524[/snapback]

 

 

nu de vina marfa proasta...motorina din rafinarie vine la diferite temperaturi de inghetz.... -20 , -35 etc....daca au avut pe stoc motorina -20 si afara s-a nimerit o perioada d-aia grozava cum sunt mai nou toate iernile la noi atunci va ingheta....

Link to comment
Share on other sites

Pana acuma alimentam de la Petrom cu Diesel Euro 4...vreau sa schimb si sa alimentez de la LukOil cu Euro L Diesel.Cei care mai alimenteaza de la LukOil sa imi spuna daca merita sa fac aceasta schimbare.

100627[/snapback]

 

Ai grija ca Euro L diesel este euro 3

Super Euro L Diesel este Euro4 si chiar este bunicica la Luk Oil

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Am gasit inca un topic deschis despre acelasi subiect aici. Vreau sa va spun ca de cand e campania cu tombola.lukoil.ro m-am gandit ca ar fi ok sa particip si am alimentat numai de la ei de aproximativ o luna. Doar de la ei.

 

Am descoperit apoi ca au promotie la carburantul Ecto care teoretic ar trebui sa iti "curete" masina. Ei bine, mie chiar ca mi-au curatat-o!

 

Motorina de la Lukoil are o cantitate de sulf foarte mare fata de ceilalti carburanti de pe piata. Si pe langa asta contine si foarte mult biodiesel. Astfel ei reusesc sa tina preturile la motorina foarte mici. De exemplu am alimentat de la ei zilele trecute cu 5,43 in conditiile in care la OMV este si 5,93. Dar romanul pune botul ca si mine la astfel de prostii. Masina mea tremura in fiecare dimineata de o saptamana. Am schimbat releu de bujii si bujii, am curatat EGR, galerie de admisie si senzor de presiune, am schimbat filtrul de aer, polen si carburant. Vreau sa va zic ca filtrul de carburant e aproape infundat de tot dupa numai o saptamana.

 

Concluzia, ca nu am rabdare sa scriu pentru ca sunt foarte foarte nervos este: NU ALIMENTATI DE LA LUKOIL NICI IN RUPRUL CAPULUI! VA DISTRUGETI MASINILE PE CARE LE INTRETINETI CU O CARUTA DE BANI!!!

Link to comment
Share on other sites

Se stie de cativa ani buni de motorina de la Lukoil. Unii zic ca sunt doar zvonuri si vor sa experimenteze pe pielea lor ca sa creada, ca si tine de-altfel. :) Imi pare rau de ce ai patit, curata injectoarele si fa cateva plinuri cu ''de-aia scumpa'' , poate scapi fara sa ajungi sa schimbi si pompa :thumbsup: Edited by blitzu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.