Jump to content

E36 Compact


adi1987

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu ai vazut ca sunt aici : http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=16208 18 pagini ???

 

 

cred ca sunt urate RAU !!!

si celalalt initiator de topic a scris cam la fel in primul post ''daca se poate si cu poza ar fi super, E 46 si E 36

fiind o masina mai rara si mai uratica (spun unii ) ar fi bine sa pot impartasi diverse pareri cu alti detinatori de compact.

va astept''

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

nu ai vazut ca sunt aici : http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=16208 18 pagini ???

 

 

cred ca sunt urate RAU !!!

si celalalt initiator de topic a scris cam la fel in primul post ''daca se poate si cu poza ar fi super, E 46 si E 36

fiind o masina mai rara si mai uratica (spun unii ) ar fi bine sa pot impartasi diverse pareri cu alti detinatori de compact.

va astept''

 

 

 

 

Eu iti respect parera dar nu cred ca e frumos sa spui ca "sunt urate RAU" adika fiecare vede si alege masina in felul lui tinand cont de mai multe aspecte (fiabilitate, costuri reparatii, greutate, echipare, nevoi) asa cum si eu as putea spune despre dieselui ca sunt f puturoase si suna ca niste tractoare la relenti, dar nu o fac pt ca am respect fata de cei care si-au cumparat masini diesel din mai multe aspecte (amortizare investitiei, consum,). Te as ruga pe viitor sa fii mai elevat in exprimari"

Link to comment
Share on other sites

Eu iti respect parera dar nu cred ca e frumos sa spui ca "sunt urate RAU" adika fiecare vede si alege masina in felul lui tinand cont de mai multe aspecte (fiabilitate, costuri reparatii, greutate, echipare, nevoi) asa cum si eu as putea spune despre dieselui ca sunt f puturoase si suna ca niste tractoare la relenti, dar nu o fac pt ca am respect fata de cei care si-au cumparat masini diesel din mai multe aspecte (amortizare investitiei, consum,). Te as ruga pe viitor sa fii mai elevat in exprimari"

 

E36 compact sunt urate rau !!! :)

 

Degeaba as raspunde elevat ca nu intelegi parerea mea :lol:

Ce treaba au motoarele si suspensiile si greutatea cu designul ???

Link to comment
Share on other sites

Eu iti respect parera dar nu cred ca e frumos sa spui ca "sunt urate RAU" adika fiecare vede si alege masina in felul lui tinand cont de mai multe aspecte (fiabilitate, costuri reparatii, greutate, echipare, nevoi) asa cum si eu as putea spune despre dieselui ca sunt f puturoase si suna ca niste tractoare la relenti, dar nu o fac pt ca am respect fata de cei care si-au cumparat masini diesel din mai multe aspecte (amortizare investitiei, consum,). Te as ruga pe viitor sa fii mai elevat in exprimari"

 

E36 compact sunt urate rau !!! :)

 

Degeaba as raspunde elevat ca nu intelegi parerea mea :lol:

Ce treaba au motoarele si suspensiile si greutatea cu designul ???

 

 

OK. Las-o asa cum a picat ca vad ca nu intelegi nimica... nu a vb nimeni de suspenii (nu stiu de unde ai ajuns tu la indeea asta) Eu doar ma refeream ca ficare isi cumpara masina in functie de ce vrea de la ea si ce vrea sa faca cu ea, sau poate chiar le place acel design dar nu cred ca e chiar ok sa zici ca sunt urate sau f urate unui membru care abia a deschis un topic nou, si apari tu care spui fara nici o legatura cu subiectul toicului doar ca sunt urate.

Mai ales ca s-a si precizat "excludeti comentariile de genu sunt urate" dar probabil ca asa cum nu ai inteles replay-ul meu asa nu ai inteles si topicu. Plus nu te numeri pintre cei cu masini "urate" deci chiar nu vad rostul parerii tale.

 

Scuze de off-topic

Link to comment
Share on other sites

Eu iti respect parera dar nu cred ca e frumos sa spui ca "sunt urate RAU" adika fiecare vede si alege masina in felul lui tinand cont de mai multe aspecte (fiabilitate, costuri reparatii, greutate, echipare, nevoi) asa cum si eu as putea spune despre dieselui ca sunt f puturoase si suna ca niste tractoare la relenti, dar nu o fac pt ca am respect fata de cei care si-au cumparat masini diesel din mai multe aspecte (amortizare investitiei, consum,). Te as ruga pe viitor sa fii mai elevat in exprimari"

 

- care parere o respecti ?

- ce legatura are aspectul masinii cu ''fiabilitate, costuri reparatii, greutate, echipare, nevoi'' ?

- ce legatura au ''amortizare investitiei, consum'' de la un diesel cu designul unui e36 compact ???

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=16208 <---aici initiatorul [posesor de compact] topicului despre BMW compact RECUNOASTE ca sunt urate.

 

Ce nu ai inteles ???? mai spui ca eu nu inteleg ? ma fortezi sa imi placa ceva ? :)

Si...nu cauta rostul unei pareri fiindca ne aflam pe un forum :lol:

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

Poate sa spuna despre anumite motoare de pe anumite BMW ca suna ca anumite tractoare ... bla bla bla. Si un benzinar face ca un tractor daca nu ii schimbi fulia sau amortizoarele de la motor sau racordul flexibil. Nu ne intereseaza cum suna un BMW cu piese defecte...NU ? Daca al meu e silentios e o problema ? :))

 

Dar toate e36 compact sunt LA FEL :lol: Cel putin la exterior :)

Link to comment
Share on other sites

...si judecand asa ''la rece'' ce diferente esentiale sunt intre un e36 compact si un e36 sedan ? difera designul partii din spate si ceva elemente din interior...nu ?

pana la urma discutiile care exista de mai mult de 10 ani nu se limiteaza aproape la acelasi lucru ? adica la design ?

 

Si ca sa fiu si mai precis ... de ce ati ales voi un compact si nu un coupe/sedan ?

Merci de raspuns :)

Link to comment
Share on other sites

Si ca sa fiu si mai precis ... de ce ati ales voi un compact si nu un coupe/sedan ?

Merci de raspuns :)

 

 

Pentru: Cu un sedan/coupe imi vezi norii de praf daca sunt intr-un compact, si aici ma refer la motorizari identice (compact 1.6 vs sedan/coupe 1.6) daca intelegi ideea! :) :lol: Dar asta e doar unul dintre motive! plus k mi se pare super FRUMOASA fata de un sedan! parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

Acum depinde si ce babuta conduce coupe'ul !!! Iar cele 30kg in plus la coupe sunt nesemnificative.

 

hai sa zic compact-coupe care pe care! dar sedanul n-are ce face in fata compactului!

 

 

si la urma urmei topicul se refera la altceva nu la "dueluri" compact-coupe-sedan

Link to comment
Share on other sites

Si ca sa fiu si mai precis ... de ce ati ales voi un compact si nu un coupe/sedan ?

Merci de raspuns :)

 

 

Pentru: Cu un sedan/coupe imi vezi norii de praf daca sunt intr-un compact, si aici ma refer la motorizari identice (compact 1.6 vs sedan/coupe 1.6) daca intelegi ideea! :) :lol: Dar asta e doar unul dintre motive! plus k mi se pare super FRUMOASA fata de un sedan! parerea mea!

 

bun motiv , am ales compact 1.6 pt ca fuge tare :)

Link to comment
Share on other sites

nu ai vazut ca sunt aici : http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=16208 18 pagini ???

 

 

cred ca sunt urate RAU !!!

si celalalt initiator de topic a scris cam la fel in primul post ''daca se poate si cu poza ar fi super, E 46 si E 36

fiind o masina mai rara si mai uratica (spun unii ) ar fi bine sa pot impartasi diverse pareri cu alti detinatori de compact.

va astept''

Asta e parerea ta ,dar topicul nu se referea la asta.Omul vrea doar detinatorii de compact sa posteze aici.NU e un topic "Frumoasa sau urata?Votati.".

1000.000 de oameni spun ca sunt urate,100 spun ca sunt frumoase,si? care e legatura?.Exista,sunt pe drumuri unora le plac deci nu vad rostul postului serios.

Unora nu le plac sedan,altora coupe altora break,etc....pareri de tot felul.Iti dai seama ca ai fost pe-afara cu postul tau.

Ca si cum deschizi un topic acum "Cate masini Diesel sunt pe forum?" si eu sa postez "Diesel-urile de la Bmw sunt zgomotoase si mult mai scump de intretinut decat varianta similara pe benzina" .....Ce legatura ar avea asta cu topicul???????? :)

Link to comment
Share on other sites

Deocamdata nu exista forumuri cu restrictii de acest fel pentru useri.

 

Eu am gasit 15 posesori de compact in cateva secunde.

 

e36 dollo

??? drago drago23

e36 enkas

e36 Gekz

e36 ingineru'

e36 irazvan

e36 mmc83

e36 radukoo

e36 sonictrix

e46 sote

e46 vasypopa

e46 vladimir mandru

e36 yona expert

e36 compact 95

e46 compact e46

e46 compactu

e36 318TDS-Compact

e46 alex compact

e36 adi1987

e46 bmwe46compact

e36 compact 95

e36 alex21ro

e46 laur bmw compact

e46 Marius 320 COMPA...

e36 Radu e36 compact

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

si mai sunt si eu cu e36 compact.
Link to comment
Share on other sites

@em_28 exista cineva pe forumul asta caruia sa nu ii placa coupe-ul? Ca design ma refer, fara sa o dam in cat de practic e,cum te chinui sa ii dai pe aia din fata jos ca sa te urci/cobori in/din spate, etc. Pur si simplu din punctul meu de vedere coupe-urile sunt cele mai reusite (dupa cabrio-urile cu hardtop) indiferent ca sunt e30 , e36,e46 , etc

 

Ontopic: e36 mie mi se pare cam urat, dar e46 e chiar reusit si mi-ar fi placut ca am un 325 e46 compact pentru ca e mai diferit si nu vezi chiar la toate colturile de strada

Link to comment
Share on other sites

si diesel-urile si compact-urile sunt la fel de urate :) - asta fiind o gluma buna !

 

va rog stimati colegi nu fiti nesimtiti unii fata de altii ca serios nu merita ... fiecare isi iubeste cutia in felul lui :lol:

 

poate unii o urasc dar atunci nu vad dece ar posta pe un forum BMW ...

Link to comment
Share on other sites

@em_28 exista cineva pe forumul asta caruia sa nu ii placa coupe-ul? Ca design ma refer, fara sa o dam in cat de practic e,cum te chinui sa ii dai pe aia din fata jos ca sa te urci/cobori in/din spate, etc. Pur si simplu din punctul meu de vedere coupe-urile sunt cele mai reusite (dupa cabrio-urile cu hardtop) indiferent ca sunt e30 , e36,e46 , etc

 

Ontopic: e36 mie mi se pare cam urat, dar e46 e chiar reusit si mi-ar fi placut ca am un 325 e46 compact pentru ca e mai diferit si nu vezi chiar la toate colturile de strada

Pai sunt cei carora nu le plac coupe-urile,la multi practic=placut,adica daca are 4 portiere le place,daca are 2 nu..sunt fel si fel.Eu am dat doar exemplu.De ce exista diversitate?Fiecare cu ce ii place.Chiar daca compact-ul e mai nereusit nu inseamna ca e urat pentru toti.Daca modelul nu avea succes il scoteau din productie nu?Asa au continuat si cu E46.DAr oricum suntem offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca cei cu compacturi nu posteaza aici..... Sper ca acest topic sa nu "piara" cum a mai pieriti si celalalt legat de compacturi. O sa pun si eu maine aici cateva poze cu masina mea..
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca cei cu compacturi nu posteaza aici..... Sper ca acest topic sa nu "piara" cum a mai pieriti si celalalt legat de compacturi. O sa pun si eu maine aici cateva poze cu masina mea..
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca cei cu compacturi nu posteaza aici..... Sper ca acest topic sa nu "piara" cum a mai pieriti si celalalt legat de compacturi. O sa pun si eu maine aici cateva poze cu masina mea..
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca cei cu compacturi nu posteaza aici..... Sper ca acest topic sa nu "piara" cum a mai pieriti si celalalt legat de compacturi. O sa pun si eu maine aici cateva poze cu masina mea..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.