Jump to content

cum activez telefonul? help...


Recommended Posts

am un e60 din 2005,navi businnes (mica) si in cotiera am un suport de telefon,problema e ca am incercat sa caut bluetooth...nimic. iar in i-drive cand dau sus la comunication imi zice mobile phone not instaled...am inteles eu ce inseamna dar atunci de ce am suportul in cotiera? pot sa il activez cumva din soft undeva? sau pur si simplu nu am telefon? eventual pot pune eu ceva? un dispozitiv bluetooth sau sa instalez telefonul cumva?chiar as vrea sa ma folosesc de functia asta....precizez ca am pe volan comenzile de telefon si in cotiera suportul dar pur si simplu nu stiu unde e sau daca e macar.....
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pai intra mai intai in settings > communication > bluetooth interface sau ceva de genul asta (de acolo poti face pairing cu un telefon bluetooth) s-ar putea sa ai interfata bluetooth, vezi acolo. Eu stiam ca e standard pe seria 5.

 

uite aici un tutorial in privinta asta:

 

Link to comment
Share on other sites

pai intra mai intai in settings > communication > bluetooth interface sau ceva de genul asta (de acolo poti face pairing cu un telefon bluetooth) s-ar putea sa ai interfata bluetooth, vezi acolo. Eu stiam ca e standard pe seria 5.

 

uite aici un tutorial in privinta asta:

 

 

 

inteleg dar eu nu pot sa ajung acolo unde zici tu....in meniul ala. mie imi pare din start mobile phone not instaled....

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

da-l dreq de suport, oricum merge numai pt un anumit model de telefon.

 

Ideea e sa verifici daca ai bluetooth, eu zic ca ai. Si eu aveam pe E60 (si nu avea mari dotari in rest), M6 si seria 1, mi-e greu sa cred ca nu ai interfata bluetooth.

 

Deci, apesi pe rotita de la iDrive, (de sus in jos ca sa intri in meniu), te duci la Settings si acolo, parca ultima optiune de jos este Communication Interface, intri acolo si mai departe mergi in sub meniul Settings. Ar trebui sa cauti sa fie bifat: "bluetooth activated, sau bluetooth interface, nu mai stiu exact"

 

Acolo ar trebui sa scrie ceva de genul : "Bluetooth connectable in this menu". Acum, dai telefonului tau sa caute "new bluetooth device", iti va gasi teoretic ceva la modul "BMW16004", apoi urmezi instructiunile.

Link to comment
Share on other sites

da-l dreq de suport, oricum merge numai pt un anumit model de telefon.

 

Ideea e sa verifici daca ai bluetooth, eu zic ca ai. Si eu aveam pe E60 (si nu avea mari dotari in rest), M6 si seria 1, mi-e greu sa cred ca nu ai interfata bluetooth.

 

Deci, apesi pe rotita de la iDrive, (de sus in jos ca sa intri in meniu), te duci la Settings si acolo, parca ultima optiune de jos este Communication Interface, intri acolo si mai departe mergi in sub meniul Settings. Ar trebui sa cauti sa fie bifat: "bluetooth activated, sau bluetooth interface, nu mai stiu exact"

 

Acolo ar trebui sa scrie ceva de genul : "Bluetooth connectable in this menu". Acum, dai telefonului tau sa caute "new bluetooth device", iti va gasi teoretic ceva la modul "BMW16004", apoi urmezi instructiunile.

 

 

pai asa m-am gandit si eu la ce optiuni are masina,scaune incalzite full electric cu memorii trapa,perdelutza lectrica,xenon,full parktronik fatza spate,un fel de racitor sub suportul de tel si multe altele....dar uite ca nu are! imi tot zice not instaled desi sus langa butoanele de trapa am 2 microfoane unul pentru tel si unu pentru nu stiu ce...nu pot sa il activez nu pot sa ajung acolo unde ziceti voi ca nu am submeniul ala.in i-drive imi apare jos doar vehicle sentings si acolo nu e iar sus la comunication cand dau imi baga asta cu: mobile phone not instaled. e posibil sa nu am trebuie sa accept si varianta asta ,adika astia de la bmw au pus tot felul de tampenii de fitze pe ea si tel nu....e chiar ciudat

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.