Jump to content

vand angel eyes ccf sau L.E.D. , manere schimbatoare si inele bord


69FLR

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

angel eyes ccfl - 2 mil ( kit complet , cu 4 inele )

angel eyes led - 1 mil ( kit complet , cu 4 inele )

 

care e diferenta dintre ccfl si led?

 

 

nu pot da o explicatie exacta . mai bine google it . eu doar le vand .

Link to comment
Share on other sites

vand angel eyes led si ccfl .

 

nu s vreun eletronist care sa ti dea detalii .

ti-e lene sa cauti singur , sau ce ?

 

 

p.s. n ar trebui sa te mire dar vad ca te ai mirat totusi .... si stiu o vb , te miri ca ....:twoup:))

Link to comment
Share on other sites

Ca vanzator ar trebui sa stii sa explici cumparatorilor pt ce platesc dublu pe ccfl cand ar putea sa ia led la jumatate de pret.

 

Eram hotarat sa cumpar, dar cu caracterul asta...mai bine nu ne intalnim.

Link to comment
Share on other sites

esti absurd prin ceea ce ceri . le-am proiectat eu cumva ? am zis doar ca le vand . vand niste cerculete care se pun pe far si se leaga la pozitie si se aprind . imi este suficient .

cine vrea sa cumpere sa se intereseze ce i ccfl (Cold Cathode Fluorescent Lamps) sau L.E.D. ( light-emitting diode ).

Link to comment
Share on other sites

Mai omule, nu te-am pus sa-mi zici compozitia lor chimica sau stiu eu ce detalii tehnice.

Doar sa-mi spui care e diferenta intre led si ccfl.

 

Hai sa-ti dau eu exemple ca vad ca e intelegi greu de tot: se vad mai bine unele fata de altele, au durata de viata mai mare, au culori diferite, consuma mai putin, d-astea...

Link to comment
Share on other sites

nu am cum sa dau aceste detalii ca nu le am avut montate pe maisna . si sa vorbesc din " ce zice lumea " ar insemna sa vb in plus .

din acest motiv am evitat treaba asta de la bun inceput .

 

 

teoretic tu in calitate de vanzator ar trebui sa sti ce marfa vinzi pentru ca daca te intreaba cineva care e diferenta intre ele, cum e cazul de mai sus, si tu nu sti automat nu mai cumpara.

Ciupanezu a pus punctul pe I ca sa zic asa. A postat exact ce vrea vanzatorul sa vada.

 

parerea mea e ca ar trebui sa incerci o conciliere cu userul r0n1n, pentru ca tu sa iti vinzi marfa, poate si un mic discount impreuna cu scuzele de rigoare, pentru ca din punctul meu de vedere a avut dreptate in ceea ce priveste informarea clientului asupra marfurilor pe care le vinzi. banuiesc ca nici tie nu iti era greu sa dai un search cu google si sa ii arati omului ce vrea sa vada si sa il prinzi de client.

este regula de baza a comertului: vanzatorul are obligatia sa te informeze corect asupra produsului pe care vrea sa il vanda cu privire la specificatii tehnice, durata de viata, garantie...etc

 

sper sa nu te superi pe mine pentru observatie. :)

 

nu uita sa ma anunti cand primesti inele cromate de E39 :twoup:

 

Cele OEM sunt cu fibrĂŁ opticĂŁ.

 

 

frumos raspuns. jos palaria :)

Link to comment
Share on other sites

este regula de baza a comertului: vanzatorul are obligatia sa te informeze corect asupra produsului pe care vrea sa il vanda cu privire la specificatii tehnice, durata de viata, garantie...etc

 

nu uita sa ma anunti cand primesti inele cromate de E39 :twoup:

 

+1, exact asta vroiam sa spun si eu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Da el betmen, betmen....

Link to comment
Share on other sites

daca nu te pricepi , nu i mai bine sa taci ? ei bine asha am facut eu .

de ce sa nu dea rapsunsul unu care stie . poze pusesem si eu cu ambele . si stinse si aprinse .

 

nu cred ca daca vand acum un e60 535 d sa dau explicatii eventualilor cumparatori ce i ala turbo , biturbo , twinturbo sau pe ce sistem de propulsie functioneaza aceasta masina .

de ce ? pt ca nu as vinde o in calitate de fabricant .

in aceatsa calitate da , trebuie , si esti si in masura sa dai explicatii .

eu poate nici nu am maisna . cum sa dau explicatii care tin mai mult care consuma , care se ard mai repede etc ?

aceste explicatii ar trebui sa le dea cei ce deja le au avut montate pe maisna , si din aceasta cauza exista aceste forumuri ,

si anume sa invatam din greselile sau experientele altora .

si s adau detalii despre ceea ce vand da , este logic , vand angel eyes pe led si vand angel eyes ccfl . dar unde scrie ca trebuie sa le si compar intre ele .

cand te duci la alimentara intrebi cat e carnea de porc , cat e carnea de vita , care sunt datele de expirare etc ... dar nu intrebi care i mai buna , care tine mai mult de foame etc ...

sau cand iei un l de lapte , care i domne mai bun , danone sau fulga ... !?!?

sau ar fi bine chiar sa faceti lucrurile astea si s ami spuneti si mie ce raspunsuri primiti .

 

revenind la intrebarea acelui user , cum care ar fi diferentza intre ele , am considerat ( si l am si sfatuit ) ca este ma bine ca el sa caute o explicatie corecta pe google , daca tot are acces la internet .

nu am fost in masura sa dau aceste explicatii nu le am dat .

am considerat de altfel si ca daca le voi da , asa babeste , cum am mai citit si eu in stg si dr , o sa se dezvolte discutia la infinit , cu alti 50 user care m-ar corecta si care si-ar da cu parerea .

am evitat acest lucru si vad ca am iscat alte nemultumiri si discutii la nesfarsit .

acesta este totusi un topic de vanzare .

daca el vrea sa afle experientele altora , trebuie sa deschida un topic intitulat "angel eyes ccfl , sau led . ce recomandati " . sau , posibil , cu un search , poate gasea direct acest topic sau detalii despre ce anume il interesa .

 

faptul ca vand aceste lucruri le vand pt c ain primul rand am posibilitatea sa le cumpar si punand mai multe in pachetele respective imi reduc transportul si cheltuielile pieselor de care sunt direct interesat si cumparand mai multe obtin si preturi mai bune .

ati mai cerut inele bord e46 , am mai comandat etc ...

nu ma consider comerciant , deoarece nu am firma , sunt persoana fizica , le vand practic cu cat le iau . deci nu va asteptati sa ma port ca si un comerciant de profil .

este pur si simplu un hobby .

sper ca asta se observa si din preturile cu care le vand .

am primit reduceri , am redus si eu .

 

acestea fiind zise , rog un moderator sa stearga ce considera " in plus " la acest topic , pentru ca nu sunt de acord cu jignirile si apropo urile gen " nici nu ma mir " etc ...

 

in curand , daca tot merge asa bine vanzarea si lumea este atat de mult interesata , este foarte posibil sa comand aceste piese ca si persoana juridica , sa ofer garantia prevazuta de lege , factura , si preturile se vor mari cu un 19% ( inca ) tva ul si bineinteles un adaos comercial .

 

 

p.s. : consider c anu trebuie sa cer scuze nimanui ....

Edited by 69FLR
Link to comment
Share on other sites

un mare minus pentru tot ce ai zis. Daca ai avea un magazin si ar venii r0n1n la tine sa cumpere si ti-ar pune aceasi intrebare tu ce ai face? l-ai trimite la un alt magazin de piese sa-i intrebe pe cei de acolo care e diferenta si sa se intoarca la tine sa cumpere? Trebuie sa stii sa-ti vinzi marfa. Puteai sa cauti tu pe google si sa-i dai informatia dorita, e interesul tau.

 

 

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

[...]

nu ma consider comerciant , deoarece nu am firma , sunt persoana fizica , le vand practic cu cat le iau . deci nu va asteptati sa ma port ca si un comerciant de profil .

este pur si simplu un hobby .

sper ca asta se observa si din preturile cu care le vand .

am primit reduceri , am redus si eu .

 

acestea fiind zise , rog un moderator sa stearga ce considera " in plus " la acest topic , pentru ca nu sunt de acord cu jignirile si apropo urile gen " nici nu ma mir " etc ...

 

in curand , daca tot merge asa bine vanzarea si lumea este atat de mult interesata , este foarte posibil sa comand aceste piese ca si persoana juridica , sa ofer garantia prevazuta de lege , factura , si preturile se vor mari cu un 19% ( inca ) tva ul si bineinteles un adaos comercial .

 

 

p.s. : consider c anu trebuie sa cer scuze nimanui ....

 

@69FLR:

nu consider a fi nimic "in plus", astfel ca sa fie sters de pe acest topic... ca si data trecuta, intrebarile au fost foarte pertinente si la obiect, dar tu nu ai oferit detaliile cerute despre marfa vanduta de tine...

 

in plus, ...

11. Daca un vanzator pune un anunt si nu doreste sa dea explicatii si de asemenea va face scandal ca ceilalti membrii discuta anuntul lui, anuntul va fi sters.

 

:twoup:

cu tonul asta nu o sa iti atragi multi clienti... si te apropii vertiginos de punctul in care topicul iti va fi inchis... :)

Link to comment
Share on other sites

deci pt ca le am scos la vanzare trebuie sa stiu eu care tine mai mult , care cat consuma si sa le compar , sa caut pe google , sa fac statistici etc ?

 

nu fac asa ceva . nu ma pricep .

 

 

sau ce vreti , sa va mint ?

 

ok . deci - " parerea mea "

 

sunt mai bune cele cu led . se apropie mult mai mult de cele oem e39 .

cele ccfl sunt complicate , transformatoare etc ...

se ard , se distrug . ba inelele , ba transformatoarele .

3-4 tel pe zi le primesc de la doritori de a cumpara doar parti componente , gen ba un transformator , ba un inel .

led ul este led . tine mai mult decat maisna pe care l montezi .

 

" si e la juma de pret "

 

 

p.s. domnul moderator ..... ce zice aici ? Daca un vanzator pune un anunt si nu doreste sa dea explicatii si de asemenea va face scandal ca ceilalti membrii discuta anuntul lui, anuntul va fi sters.

 

nu cred ca este cazul meu . eu am precizat ca nu ma pricep , nu s in stare sa dau aceste explicatii :

 

"nu pot da o explicatie exacta . mai bine google it"

 

si legat de scandal ca discuta anuntul meu iar nu este cazul , deoarece nu ma deranjeaza , din contra , e bine ca un anunt sa stea in top pt ca are mai multe sanse de a fi citit de toata lumea .

 

 

deci , discutati cat vreti " anuntul meu " DAR NU SI PERSOANA MEA . CUNOSTINTELE MELE . CALITATILE MELE .

 

corect ?

 

sunt sigur ca regurile acestui forum au fost gandite de un baiat istet , daca nu , poate chiar mai multi .

 

 

data trecuta s a facut un abuz , topicul a fost inchis deoarece piesele au intarziat sa ajunga in buc din cauza postei romane .

 

acum as dori sa stiu motivul inchiuderii acestui topic , in care toti ce au cumparat banuiesc ca au fost multumiti . nu am primit reclamatii .

 

 

 

ps. domnu Soare Mrs : daca as avea un magazin , atunci as avea un magazin . nu am , deci comparatie inutila .

Edited by 69FLR
Link to comment
Share on other sites

esti cam giga contra pe aici.

 

 

ar fi mai bine sa iei posturile astea ca o recomandare pentru mica ta afacere.

 

Invata sa iti vinzi marfa,atat eu cat si orice de pe acest forum iti poate fi client.

 

stii ce a facut un evreu cu 1 milion? 5 milioane!

 

tu nu prea vrei asta.

 

 

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.