Jump to content

sfat


arv_cs

Recommended Posts

buna ,ma numesc Csaba,sunt din Arad,sunt posesor al unui mini one,dar nu asta era ideea,va cer parerea in legatura cu o "castana"sa-i zicem asa,o cunostinta are de vanzare un bmw 116,115cp,din 2008,cumparat de la bavaria cu pretul de 21500€,din pacate firma lor a dat faliment,ceea ce sta la baza faptului ca ,masina este data la vanzare cu 12000€....eiii,ce spuneti merita ,totusi este an de criza:)am omis sa specific masina are 520km..va multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

cum 520 km?

adica-i noua?

da masina a fost cumparata din bucuresti si depusa la cluj in parcare ,in rest nemiscata,cand am vazut-o,saptamana trecuta avea gheata de 10 cm pe ea

 

Daca este din 2008 masina ar trebui sa aiba facelift si 122 cp.Pretul este foarte foarte bun.

da,scuze,are 122cp..spune-ti ca merita?

Link to comment
Share on other sites

bmw 116,115cp,din 2008,cumparat de la bavaria cu pretul de 21500€,din pacate firma lor a dat faliment,ceea ce sta la baza faptului ca ,masina este data la vanzare cu 12000€....eiii,ce spuneti merita ,totusi este an de criza:)am omis sa specific masina are 520km..va multumesc anticipat

 

Daca e fabricata in 2008, motorul N43B16 are 122 CP, nu 116.

 

Nici in Germania nu cred ca gasesti asa ceva la 12000 de E, asa ca pune mana pe ea.

Edited by andrei™
Link to comment
Share on other sites

bineinteles!

eu as lua-o.

multumesc..dac o cumpar,apar cu poze:)

 

bmw 116,115cp,din 2008,cumparat de la bavaria cu pretul de 21500€,din pacate firma lor a dat faliment,ceea ce sta la baza faptului ca ,masina este data la vanzare cu 12000€....eiii,ce spuneti merita ,totusi este an de criza:)am omis sa specific masina are 520km..va multumesc anticipat

 

Daca e fabricata in 2008, motorul N43B16 are 122 CP, nu 116.

 

Nici in Germania nu cred ca gasesti asa ceva la 12000 de E, asa ca pune mana pe ea.

da,122,mersi pentru sfat!crezi ca ar trebui sa o pun pe tester la bavaria ,inainte de cumparare?

Link to comment
Share on other sites

daca e cunostinta de incredere si ai banii ia-o nu mai sta, merita si daca avea 60 de mii de km, la 500km ce sa mai zici.

 

daca nu ai prea mare incredere in persoana respetiva fa un test masinii foarte minutios, trebuie sa fie perfecta la km astia, lufturile sa fie perfecte peste tot, geamurile aceeasi marca, sunt cazuri in care masina cade de pe trailer sau o loveste, o rastoarna, rezulta dauna totala, ia banii pe ea, o repara si o vinde, unele service-uri lucreaza foarte bine.

 

fii foarte atent! indicat ar fi sa mergi cu cineva priceput cand o vezi. asteptam poze :)

Link to comment
Share on other sites

buna ,ma numesc Csaba,sunt din Arad,sunt posesor al unui mini one,dar nu asta era ideea,va cer parerea in legatura cu o "castana"sa-i zicem asa,o cunostinta are de vanzare un bmw 116,115cp,din 2008,cumparat de la bavaria cu pretul de 21500€,din pacate firma lor a dat faliment,ceea ce sta la baza faptului ca ,masina este data la vanzare cu 12000€....eiii,ce spuneti merita ,totusi este an de criza:)am omis sa specific masina are 520km..va multumesc anticipat

 

Nu ti-am gasit-o la rubrica "Masina mea"... sa nu-mi spui ca nu ai cumparat-o inca...??? :)

Indiferent de la cine este masina si cati km are, fa-i totusi un mic test... parerea mea... macar stii de-o treaba.

 

Hai cu pozele...!

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

astazi voi fi posesorul unui 116 i ,an 2007 ,voi reveni cu poze....

pret, km, dotari ?

eu zic ca 116i are un motor destul de mic, dar cred ca au contat alte detalii.

preluare leasing,2850 euro,mai ramna 28 rate a 300 euro,la sfarsitul contractului inca 3600 euro,cam scump dar...imi place bmw:)

 

astazi voi fi posesorul unui 116 i ,an 2007 ,voi reveni cu poze....

pret, km, dotari ?

eu zic ca 116i are un motor destul de mic, dar cred ca au contat alte detalii.

preluare leasing,2850 euro,mai ramna 28 rate a 300 euro,la sfarsitul contractului inca 3600 euro,cam scump dar...imi place bmw:)

dotari full ,fara piele,87000 km,scuze

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.